Monster Abra A5 17.2 ısınma sorunu

BirBeyefendi

Decapat
Daha fazla  
i5 11400 ve RTX 3050 Ti, 8 GB RAM donanımlı Monster A5 17.2 satın aldım. 2013 yılı çıkan Rome II TW, CoD 4 Remastered, Company of Heroes 2 gibi çok ta sistemi zorlamayacağını düşündüğüm oyunlarda denedim fakat CPU sıcaklığı 91-92 derecelerde ve GPU 85 civarlarında. Bu nesil bilgisayarlar için bunlar normal midir? RAM'ı 16 yapmanın bu duruma katkısı olur mu? Bu şekilde haftada ortalama günde 40 dakika oyun oynanıyorsa kaç sene idare eder?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram ısıya etki etmez. Sıcaklık değerleri anormal. Monster ile iletişime geçip durumu anlatın ve laptopu Monster'a bakım yapmaları için gönderin.

Sorun değil aslında bu. Muhtemelen Clevo kasa olabilir. Ve bu yüzden ısınma sorunu olabilir.
Evet bu model Clevo.
Bu sıcakliklar normal.
100 dereceye kadar yolu var.
Ama fan hizini control center üzerinden en hizli yaparsaniz sicaklar azalabilir.
Ram ısıya etki etmez. Sıcaklık değerleri anormal. Monster ile iletişime geçip durumu anlatın ve laptopu Monster'a bakım yapmaları için gönderin.
6 ay olmamıstir.
@BirBeyefendi Hocam fan hızını ControlCenter üzerinden en hızlı yapmak sorunu çözebilir.

İşlerini düzgün yapmamış olabilirler. Siz 10 saat oyun oynasanızda o sıcaklık değerleri normal değil.
@BirBeyefendi Hocamız ControlCenter üzerinden fan hizini en fazla yapabilir mi?
Eğer zaten öyle ise macun değişimi yapin.
Ilk fabrika macunu genelde iyi olmaz. Kaliteli bir macun bu değeri epey azaltabilir.

@BirBeyefendi Hocamız ControlCenter üzerinden fan hizini en fazla yapabilir mi?
Eğer zaten öyle ise macun değişimi yapin.
Ilk fabrika macunu genelde iyi olmaz. Kaliteli bir macun bu değeri epey azaltabilir.
Bildiğim kadarıyla kendisi manuel olarak bir ayar yapmasa bile bu sıcaklığa ulaşmamalı. Fan ayarları zaten o sıcaklıklarda %100 çalışıyor olmalı. Ben fan ayarları ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Bildiğim kadarıyla kendisi manuel olarak bir ayar yapmasa bile bu sıcaklığa ulaşmamalı. Fan ayarları zaten o sıcaklıklarda %100 çalışıyor olmalı. Ben fan ayarları ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum açıkçası.
Zaten ısınan bir model.
Ama bazen o sıcaklikta bile %100 çalışmıyor, çok kötu bir ControlCenter'i var.
Ya da soru macun.
Iyi bir macun güzel olur.
CoolMaster falan.

Geri
Yukarı