Monster Abra A5 Fan Sorunu

deux freres

Kilopat
Makaleler
1
Genel olarak internette geziniyorum ve sıcaklık değerleri normal olmasına rağmen fanlar sürekli yüksek çalışıyor. Oyunlarda soğutmayla ilgili bir problemim yok ekran kartı 65, işlemci ise 80'i geçmiyor. Normal dolaşımda işlemci sıcaklığı 45 ile 50 arasında. Ancak fanlar anlam veremediğim bir şekilde çalışıyor. Monster'ın yazılımından eco moda alıp soğutma olarak sessizi seçiyorum ancak bir değişiklik olmuyor. İşlemciye Volt düşürme yaptım ve bu sayede biraz daha stabil sıcaklıklar elde ettim ama dolaşımdayken fanların bu şekilde çalışması hoşuma gitmiyor. Bir çözümü var mıdır bunun? Fanları daha dün temizledim tekrardan ama macun 6 aydır aldığımdan beri değişmedi ki zaten 6 ay macun değişimi için erken bir süre. Sıcaklık değerlerim de resimdeki gibidir.

fan.png

Fanın birisi arızalı olsa diğeri de aynı şekilde çalışmazdı ancak anlam veremedim. En son çare Monster'a başvuracağım gibi.

Aynı sorun bende de mevcut. Çözüm yok sanırım. Fanlar değişti yine aynı sorun. Monster Control Center'ı güncellemeleri lazım ama yapmıyorlar.

Sorun ekran kartını sömüren casus yazılımlar antivirüs ile karantinaya alın düzeliyor
eğer monsterdan freedos olarak aldıysan monster haklı olarak ilgilenmiyor bu tarz meseleler ile

Geri
Yukarı