Monster Abra A5 laptop aşırı ısınma ve sürekli bip sesi

Nebignc

Hectopat
Daha fazla  
1,5 yıldır Monster Abra A5 v6.2 kullanıcısıyım ve özellikle son aylarda, genellikle oyun oynarken laptoptan sürekli bip sesi gelmeye başladı. Bunun nedenin aşırı ısınma ya da fanda sıkıntı olduğunu öğrendim. MSI afterburner yükledim ve sıcaklık değerleri GPU ortalama 66 derece, CPU 90-100 derece arası değişiyor.Fanını temizledim ve termal macununu yeniledim ama yine de sonuç değişmedi. Ayrıca eğer bip sesi gelirken oyunu kapamasam laptop kapanıyor. Ek olarak fanını manuel olarak sonda çalıştırdım ve baya üflüyor ama yinede sonuç aynı. Ayrıca güç seçeneklerinden işlemciyi %80'e getirdim pek yararı olmadı.
Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU 66 derece normal fakat CPU dediğiniz gibi kaynıyor. İşlemci fanınız çalıştığından emin olun. Ekran kartınızın fanı ile oynamış olabilirsiniz. Tekrar test etmenizi öneririm. Fan bu kadar hızda çalışırken bu kadar sıcaklık olmamalı.

CPU için 90~100 derece ciddi bir sıcaklık. Monster bildiğim kadarıyla mükemmel bir hizmet sunuyor. Eğer garantin devam ediyorsa, bu yaptığın işlemlerin garanti kapsamında olduğuna dua ederek Monster'ı bir ara derim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı