Çözüldü Monster Abra A5 mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

dovakh1n

Picopat
Daha fazla  
Monster Abra A5 bilgisayarımda bu minidump hatalarını aldım. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bluetooth ve ses sürücülerinizi güncelleyin.
Hata sebebi Intel Chipset sürücüsü.

Bluetooth ve ses sürücülerinizi güncelleyin.
Hata sebebi Intel Chipset sürücüsü.

Aygıt yöneticisinden baktığımda Bluetooth ve ses sürücüleri güncel diyor ama başka türlü öğrenme şansım var mı?

Aygıt Yöneticisine kalsa 2016 sürücüsü en günceli. Bana Donanım Kimliklerini atın sürücü bulurum.
Bir tanıdığıma atacağım linki yanlışlıkla size atmışım, özür dilerim.

Aygıt Yöneticisine kalsa 2016 sürücüsü en günceli. Bana Donanım Kimliklerini atın sürücü bulurum.
Bir tanıdığıma atacağım linki yanlışlıkla size atmışım, özür dilerim.
Sizi yine rahatsız ediyorum ancak her şeyi yapmama rağmen bu hatayı veriyor hala ne yapmam gerekiyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-07-08 at 18.23.14.jpeg
    WhatsApp Image 2021-07-08 at 18.23.14.jpeg
    57 KB · Görüntüleme: 71
Diskine HD Tune 5.75 yazılımı ile "error scan" testi ve "health" sekmesini paylaşın.

HD Sentinel yazılımı ile "Genel Bakış" sekmesini ve Smart verilerini paylaşın.

Olay Görüntüleyicisi raporunuzu paylaşın.
Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak | Technopat Sosyal
Olay Görüntüleyicisi Raporları:

Buyur hocam istediklerinin hepsini yaptım sanırım. Ayrıca şunu belirteyim, bilgisayarı kapattıktan belli bir süre sonra ilk defa açıldığında bu mavi ekran hatalarını veriyor. Mavi ekrandan sonra BIOS'a atıyor kendini sonra çıkınca tekrar açılmıyor ben de düğmesinden kapatıyorum 1-2 dk bekledikten sonra açtığımda bir problem olmuyor. Ancak mutlaka ilk açılışta masaüstü geldikten sonra donuyor ve mavi ekran veriyor. Pazartesi teknik servise götüreceğim inşallah bir problem çıkmaz. Pek sorunu anlamayamadım şu an.
Sorun değil istediğiniz vakitte rahatsız edebilirsiniz :) Yeni dosyaları da paylaşın.

Bu mesajdan sonra birkaç kez daha mavi ekran verdi ama minidump dosyasına baktığımda hala sadece eski olanlar duruyordu yenilerini eklememiş. Ayrıca mavi ekrandayken yüzde işareti hep 0 da kalıyor sonra kendini bioasa atıyor hiç ilerlemiyor.

Dosya Ekleri

• 111.PNG
    111.PNG
    29,9 KB · Görüntüleme: 42
  • 333.PNG
    333.PNG
    66,8 KB · Görüntüleme: 38
  • 2222.PNG
    2222.PNG
    22,1 KB · Görüntüleme: 38
  • 4444.PNG
    4444.PNG
    74,8 KB · Görüntüleme: 43
Hızlı başlatma özelliğini kapatabilirsiniz.

Yonga seti sürücüsü yani Chipset sürücüsünü güncelleyin. Çünkü WHEA-Logger ismi altında PCI Express Root Port hata vermiş ve düzeltmiş. Bu yüzden yonga seti sürücünü güncelleyebilirsin.

1625984417820.png

Samsung SSD'nin Magician yazlımı ile firmware güncellemesi yapınız.

"DISM" aracını uygulayabilirsiniz.
Rehber: DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

Intel Wİ-Fİ AX201 adaptörün ile alakalı uyarılar gördüm. Şu anlık bunun için bir şey yapmayacağız.

Belki anlarsınız belki anlamazsınız. Ben minidump dosyasında neden diskten şüğhelendiğimi anlatacağım.

1625984797472.png

"storport ve stornvme" SSD disk ile alakalı terimler. Ek olarak "NVMeController" yazısıda disk ile alakalı. Bu yüzden disk testleri istedim.

Herkese yardımları için çok teşekkür ederim. Cevap geç oldu bayağı kusura bakmayın. Sorunu teknik serviste çözdüm. Laptopun dönemsel bakımı geldiği için teknik servise götürdüm ve yanında BIOS güncellemesi yapmalarını söyledim ve şu an herhangi bir sıkıntısı kalmadı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı