Monster Abra A5 otomatik fan hızı düşük

Srdr23

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, Monster Abra A5 V18.1 bilgisayarımda Forza Horizon 5 gibi oyunları oynarken kontrol panelinden fan hızını otomatikte kullanıyordum oyun modunda. Coğunlukla ısındıgında hız %85 civarına kadar cıkıyordu ve iyi soğutuyordu ancak son 1 haftadır fan hızını %70'e sabitliyor, bu yüzden bilgisayar öncekine göre bir tık daha fazla ısınmaya başladı. Ben de manuel modu açıp kendim %80-85 arası sabitleyip kaydettim ve oyun oynarken öyle kullanıyorum fan hızını. Otomatikteyken %70 sabitlenmemesi için ne yapmam gerekiyor, nasıl sıfırlarım kontrol panelini?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen sıcaklıklara program ile bakıp yaz fan hızı senin ile alakalı değil şu anlık.
sıcaklık boştayken işlemci 50 60 arası gpu da 40 45 arasi. fan hızı da %30 veya 0 oluyor kafasına göre otomatikte. oyunlarda gpu 60 cpu 70 85 arasi oluyor.
sıcaklık boştayken işlemci 50 60 arası gpu da 40 45 arasi. fan hızı da %30 veya 0 oluyor kafasına göre otomatikte. oyunlarda gpu 60 cpu 70 85 arasi oluyor.
işlemci i7 11.nesil gpu rtx 3050

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…