Monster Abra A5 V.1.1 ETD.sys Mavi Ekran Hatası

Tam yüklenememiş veya bozuk yüklenmiş bir driverın olabilir. Oyun oynarken kullandığın aygıtların yani Ekran kartını, ses kartını, chipset vb her cihazın en güncel sürümünü kurarak tekrar dene. O hatayı geçen sene ben de almıştım bi kaç driveri yeniden kurduktan sonra sessiz bir şekilde kayboldu.

Genelde bu hata ya yanlış driver kurulumundan yada RAM arızasından verir. Bende yaşamıştım RAM'lerden birisi sorunlu çıktı değiştirmiştim. RAM'lerinizi test etmenizi öneririm.

Hataya "ETD.sys" ve "ntoskrnl.exe" dosyaları sebep olmuş. Temiz kurulum yapmanız gerekebilir.
Ntoskrnl.exe dosyası için ; Windows 10 "Ntoskrnl.exe" Mavi Ekran Hatası
ETD.sys dosyası için ; ETD.sys mavi ekran hatası
Bu arada hataya sebep olan şeyi tespit edebilir misiniz? Yani hangi uygulamayı çalıştırırken ya da ne yaparken bu hatayla karşılaştınız?

Verdiğiniz bağlantıda çözüme dair hiçbir şey yok desem yeridir. ETD.sys ne işe yarar, o bile yazmıyor...

Minidump dosyasına baktım. Bu mavi ekran hatası ETD.sys kaynaklı.

Kod:
BugCheck D1, {ffff96840075c06a, 2, 0, fffff80e462f2920}

*** WARNING: Unable to verify timestamp for ETD.sys
*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ETD.sys
Probably caused by : ETD.sys ( ETD+32920 )

Followup:     MachineOwner
---------

nt!KeBugCheckEx:
fffff802`29843490 48894c2408      mov     qword ptr [rsp+8],rcx ss:0018:fffff802`2ba5c4b0=000000000000000a

Monster cihazlarda birçok kişi bu sorunu yaşamış. Sebebi Elan Touch Device/Driver. Touchpad sürücüsünü güncelleyin ya da kaldırın.

Sürücüyü burada bulabilirsiniz:

https://www.monsternotebook.com.tr/ABRAA5V1X.html

Tam olarak bu: http://www.monstersdriver.com/drivers/abra/a7_v5x/w10/Touchpad.rar

Güncel sürüm yoksa bizimle Donanım Kimliği'ni paylaşın.

Analiz için bu konuya göz atınız: Mavi Ekran Minidump Analiz Yazılımı

Verdiğiniz bağlantıda çözüme dair hiçbir şey yok desem yeridir. ETD.sys ne işe yarar, o bile yazmıyor...

Minidump dosyasına baktım. Bu mavi ekran hatası ETD.sys kaynaklı.

Kod:
BugCheck D1, {ffff96840075c06a, 2, 0, fffff80e462f2920}

*** WARNING: Unable to verify timestamp for ETD.sys
*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ETD.sys
Probably caused by : ETD.sys ( ETD+32920 )

Followup:     MachineOwner
---------

nt!KeBugCheckEx:
fffff802`29843490 48894c2408      mov     qword ptr [rsp+8],rcx ss:0018:fffff802`2ba5c4b0=000000000000000a

Monster cihazlarda birçok kişi bu sorunu yaşamış. Sebebi Elan Touch Device/Driver. Touchpad sürücüsünü güncelleyin ya da kaldırın.

Sürücüyü burada bulabilirsiniz:

https://www.monsternotebook.com.tr/ABRAA5V1X.html

Tam olarak bu: http://www.monstersdriver.com/drivers/abra/a7_v5x/w10/Touchpad.rar

Güncel sürüm yoksa bizimle Donanım Kimliği'ni paylaşın.

Analiz için bu konuya göz atınız: Mavi Ekran Minidump Analiz Yazılımı
Merak ediyorum üstadim. Koskoca Monster neden dandik touchpad koyar laptopa. Gecen facebook'da Monster'in fare ile gonderdigini ve touchpadin ilk kurulusta calismadigini soylemislerdi. Cok enteresan geldi bana.

Merak ediyorum üstadim. Koskoca Monster neden dandik touchpad koyar laptopa. Gecen facebook'da Monster'in fare ile gonderdigini ve touchpadin ilk kurulusta calismadigini soylemislerdi. Cok enteresan geldi bana.

Monster Fiyat/Performans konusuna odaklanan bir firma. Sonuçta Clevo veya Tongfang'dan ürün alıp marka basıyor. Fiyat uygun olunca da sürücü ve BIOS sorunları olabiliyor. Ubuntu rehberimizde gösterdim bunları:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Linux'çuları yine kızdırmışız videoda. Bizim yüzümüzden insan Linux'tan soğuyormuş. Bunlar da ayrı bir yaralı parmağa işemeyip sırf eleştiren insanlar. Yahu cidden, bu Linux tayfası bu kafa yapısını değiştirmediği sürece Linux %2'nin üstüne çıkmaz, isterse Half Life 3 Linux Exclusive olsun...

Teşekkür ederim. Yarin bir izleyeyim. :D
@Recep Baltaş Üstadim bir de siz bir laptop urettirseniz o firmalara Technopat 10.yil ozel sadece 1 defaligina 5 bin adet. Ve sadece ayni ozellikte. Ne giris seviyesi kadar dandik ne de ust seviye kadar pahali olmayacak. Orta halli super sogutmali falan. Güzel olmaz mi? Teknik servis konusunu da MSI veya ASUS ile anlasip yaptirabilirsiniz mesela.

Merhaba öncelikle yardımınız için teşekkür ederim bir düzeltmede bulunayım Pc nin modeli v5.1.1 kusura bakmayın touchpad sürücüsünü sitesinde bulamadım donanım kimliği demişsiniz onu nereden bulabilirim?

Merhaba öncelikle yardımınız için teşekkür ederim bir düzeltmede bulunayım Pc nin modeli v5.1.1 kusura bakmayın touchpad sürücüsünü sitesinde bulamadım donanım kimliği demişsiniz onu nereden bulabilirim?

Denetim masası, aygıt yöneticisinden sorunlu olan aygıta yani elan touchpad'e gidip sağ tıklayıp özellikler de. Ardından ayrıntılara tıkla ve donanım kimliği kutucuğunu seç.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı