Monster Abra A5 v5.2 Mavi Ekran Hatası

Grizliess

Kilopat
Haftada en az bir kere mavi ekran hatası alıyorum. Geçen sefer de mavi ekran hatası aldığımda sürekli şekilde yüksek ses ile birlikte mavi ekran hatası aldım. Bir de oyunlara ilk girdiğimde FPS 30-40 arasında oluyor fakat şarj kablosunu çıkartıp geri taktığımda FPS 80-90'lara çıkıyor ve düzeliyor. Bunu sebebi ne olabilir?

Monster Abra A5 v5.2
GTX 960M
i7 5700 HQ
Windows 10 Pro
WhatsApp Image 2018-07-27 at 10.40.58.jpeg

MiniDump Dosyası

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp güncel versiyonunu kurun. ESET yazılımını kendi kaldırma aracıyla kaldırın. Intel Chipset sürücülerini -overall komutu ile güncelleyin. Kablolu sürücüsü ile kablosuz Intel sürücünüzü güncelleyin.

DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi

Download Chipset INF Utility

Uninstall ESET manually using the ESET uninstaller tool

Komut istemini yönetici olarak açıp aşağıdaki komutları sırasıyla girin.

Kod:
netsh advfirewall reset

ENTER

Kod:
sfc /scannow

ENTER

Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp güncel versiyonunu kurun. ESET yazılımını kendi kaldırma aracıyla kaldırın. Intel Chipset sürücülerini -overall komutu ile güncelleyin. Kablolu sürücüsü ile kablosuz Intel sürücünüzü güncelleyin.

DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi

Download Chipset INF Utility

Uninstall ESET manually using the ESET uninstaller tool

Komut istemini yönetici olarak açıp aşağıdaki komutları sırasıyla girin.

Kod:
netsh advfirewall reset

ENTER

Kod:
sfc /scannow

ENTER
Dediklerinizi uyguladım fakat 15 gün sonra tekrar mavi ekran hatası aldım linkte minidump dosyasını yükledim yardımcı olursanız savinirim.
minidump

Biraz geç oldu ama hakkınızı helal edin.

Maalesef bazı şeyler düzelmiş ama bazıları hala hata vermekte. Aşağıdaki ile Intel sürüclerini güncelleyin ve Windows Update üzerindeki güncellemeleri yapın. BIOS güncel değil ise onu da güncelleyin. Sürücü bulucu kullanıyorsanız da kullanmayın.

Intel® Driver & Support Assistant

Yukarıdaki Intel güncellemelerini yaptıktan sonra aşağıdaki linkten Complete Internet Repair indirip tüm seçenekleri işaretleyin ve uygulayın ardından sistemi yeniden başlatın.

Complete Internet Repair ile İnternet Bağlantı Ayar Onarımı

Yukarıdaki dediklerim dışında MemTest ile bellekleri test edip resmini paylaşır mısınız?

Memtest86 USB'den Çalışan RAM Test Programı

Biraz geç oldu ama hakkınızı helal edin.

Maalesef bazı şeyler düzelmiş ama bazıları hala hata vermekte. Aşağıdaki ile Intel sürüclerini güncelleyin ve Windows Update üzerindeki güncellemeleri yapın. BIOS güncel değil ise onu da güncelleyin. Sürücü bulucu kullanıyorsanız da kullanmayın.

Intel[emoji768] Driver & Support Assistant

Yukarıdaki Intel güncellemelerini yaptıktan sonra aşağıdaki linkten Complete Internet Repair indirip tüm seçenekleri işaretleyin ve uygulayın ardından sistemi yeniden başlatın.

Complete Internet Repair ile İnternet Bağlantı Ayar Onarımı

Yukarıdaki dediklerim dışında MemTest ile bellekleri test edip resmini paylaşır mısınız?

Memtest86 USB'den Çalışan RAM Test Programı

Bir tek bios güncellemesini yapmadım o konuda bir bilgim yok eğer o konudada yardımcı olursanız memnun olurum. Dediğiniz bütün adımları tamamladım memtest sonuçlarınıda sizinle paylaştım. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
IMG_0213.JPG

Sadece BIOS güncellemesini yapmadım o konuda bir bilgim yok eğer o konuda da yardımcı olursanız memnun olurum. Dediğiniz bütün adımları tamamladım MemTest sonuçlarını da sizinle paylaştım. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
Önemli değil ben teşekkür ederim. MemTest sonuçlarınızda belleklerinizde sorun gözükmüyor. Diğer adımları yaptıysanız ve tekrar hata almazsanız BIOS güncellemesine de gerek yok. Tekrar hata alırsanız konuda paylaşın.

Önemli değil ben teşekkür ederim. MemTest sonuçlarınızda belleklerinizde sorun gözükmüyor. Diğer adımları yaptıysanız ve tekrar hata almazsanız BIOS güncellemesine de gerek yok. Tekrar hata alırsanız konuda paylaşın.
Tekrardan merhabalar. Yeniden mavi ekran hatası aldım düzenli olarak 15 20 günde bir oluyor artık anlayamadım. Minidump dosyasını paylaşıyorum. Minidump

Benim yeni aldığım laptop'da böyle hata geliyordu aniden donup ses çıkarıyordu bios ve işlemci güncellemesi ve windows 10 update sonrası gitti

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı