Monster Abra A5 v.15.4 laptopta 2 tane ekran kartı var

Steam donanım anketi için donanım özelliklerini toplarken ekran kartı kısmına şunu yazmış:

Bu normal ama diğer ekran kartı olan GeForce GTX 1050 göxükmüyordu. Ben de DxDiag üzerinden sistem özelliklerine baktığımda şunu gördüm:

1 Görüntüsü ve 2 görüntüsü yazıyordu. Bu 2 tane ekran jartı olduğu anlamına mı geliyor. İki tane ekra kartı varsa Steam neden sadece Intel'i gördü ekran kartı olarak?
PC'de GeForce GTX 1050 olup olmadığı konusunda bir an şüpheye düştüm. Kesinlikle var diye biliyorum. PC modeli Monster Abra A5 v.15.4 bu arada.

Edit:
Aygıt Yöneticisi/ Görüntü Bağdaştırıcılarına baktım.

Son düzenleme:
Gayet normal. Laptoplarda çift ekran kartı bulunur. Bir tanesi İşlemci ile beraber gelen dahili Ekran kartı, diğeri ise harici ekran kartı. Dahili olan masaüstünde gezerken, video izlerken, resimlere bakarken, yani yük gerektirmeyen bir işlem yaparken kullanılan ekran kartıdır. Böylelikle güçlü olan ekran kartınız çalışmadığı için yorulmaz ve ömrü daha uzun olur. Eğer yüke girerse otomatik olarak Harici ekran kartınız kullanılır. Böylelikle bir sorun yaşamazsınız.

Aygıt yöneticinsen bak orda çıkar ne varsa ?
Baktım hocam.

İki tane var. Sorun yok yani.
Gayet normal. Laptoplarda çift ekran kartı bulunur. Bir tanesi İşlemci ile beraber gelen dahili Ekran kartı, diğeri ise harici ekran kartı. Dahili olan masaüstünde gezerken, video izlerken, resimlere bakarken, yani yük gerektirmeyen bir işlem yaparken kullanılan ekran kartıdır. Böylelikle güçlü olan ekran kartınız çalışmadığı için yorulmaz ve ömrü daha uzun olur. Eğer yüke girerse otomatik olarak Harici ekran kartınız kullanılır. Böylelikle bir sorun yaşamazsınız.
Anladım. Sıkıntı yok yani.
Yazım hatalarınızla türkçeyi ağlattınız.
Bir yer gözümden kaçmış hocam. Yoksa aşırı dikkat ederim yazım kurallarına. Siz de 'türkçeyi' değil 'Türkçe'yi' olarak yazmalıydınız.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı