Monster Abra A5 v11.1 Mouse hareketi sonrası cızırtı sesi

Lyviq

Hectopat
Merhaba, Monster Abra A5 v11.1 laptopum var. Touchpad'in sol kısımlarında, sadece mouse hareket ettirince cızırtı sesi geliyor. Hep harici fanla kullandığım için fark etmedim, 4 seneden sonra fark ettim 😀 veya yeni ortaya çıktı, bilmiyorum. Mouse'nin sol, sağ veya orta tıklamalarında bu ses yok, hatta hareket ettirirken tıklıyorum çok az ve kesik kesik geliyor. Mouse'nin uygulamasından raporlama hızını 1000'den 500, 250, 125 herhangi birine düşürdüğümde ses azalmaya başlıyor, eğer kulağını dayayıp dinlemezsen fark edilmiyor bile. Bu tam olarak neden kaynaklanıyor, ekran kartı, anakart falan mı? Bu durum devam ederse ne gibi sonuçlar olabilir, belki 4 senedir vardı ama şu an herhangi bir sıkıntı olmadı 6-7 ay önce bakımı da yapılmıştı hatta 🤔. Teşekkürler şimdiden.

Kullandığım mouse G203, başka portlarda denedim sonuç aynı.

Bende de oluyordu böyle çözmüştüm o yüzden yazdım. Farenin uygulamasından saniyedeki rapor hızını düşürüp dener misin ?
Sen bir de laptopun topraklama kısmını elektrik bandıyla kapatıp prize taktıksan sonra bir daha dener misin tamamen çıkarmayıp bir de böyle dene.

Bende de oluyordu böyle çözmüştüm o yüzden yazdım. Farenin uygulamasından saniyedeki rapor hızını düşürüp dener misin ?
Sen bir de laptopun topraklama kısmını elektrik bandıyla kapatıp prize taktıksan sonra bir daha dener misin tamamen çıkarmayıp bir de böyle dene.
Konuda belirtmiştim, rapor hızını düşürünce ses azalıyor ama devam ediyor, kulağını dayamazsan duyulmuyor. Rapor hızı önemli olduğu için 1000 in altınada düşürmem. Prizi denerim teşekkürler, eğer pc ye ilerde bir sorun teşkil etmezse sıkıntı yok aslında

Konuda belirtmiştim, rapor hızını düşürünce ses azalıyor ama devam ediyor, kulağını dayamazsan duyulmuyor. Rapor hızı önemli olduğu için 1000'in altınada düşürmem. Prizi denerim teşekkürler, eğer PC'ye ileride bir sorun teşkil etmezse sıkıntı yok aslında

İşlemci Turbo Boost'u kapatıp test eder misiniz?

Geri
Yukarı