Monster Abra A5 V12.1. 2 Ekran Kartı Değişimi Nasıl Yapılır?

kungmatta

Centipat
Merhabalar, Monster Abra A5 v12.1. 2 Gaming laptopum var.
GTX 1050 model ekran kartlı bu laptop artık istediğim verimi vermiyor ve yeterli olmuyor. Bu ekran kartını değiştirmek istiyorum (mümkünse GTX 1060 civarında bir ekran kartıyla değiştirmek istiyorum. )

Bu değişimi Monster servisi yapıyor mu? (Cihazın garantisi devam ediyor ve servis ücretiyle bu değişimi yapmalarını talep etmek istiyorum. ) Ya da kendim yapabilir miyim? Ne kadara gelir ve oldu da değişimi becerdim; şu anki ekran kartımı satabilir miyim?

2013'teki videoyu izledim de o günden bugüne birçok şey değişmiştir diye sanıyorum.
Yardımlarınız için çok teşekkürler şimdiden.

Merhabalar, Monster Abra A5 v12.1. 2 Gaming laptopum var.
GTX 1050 model ekran kartlı bu laptop artık istediğim verimi vermiyor ve yeterli olmuyor. Bu ekran kartını değiştirmek istiyorum (mümkünse GTX 1060 civarında bir ekran kartıyla değiştirmek istiyorum. )

Bu değişimi Monster servisi yapıyor mu? (Cihazın garantisi devam ediyor ve servis ücretiyle bu değişimi yapmalarını talep etmek istiyorum. ) Ya da kendim yapabilir miyim? Ne kadara gelir ve oldu da değişimi becerdim; şu anki ekran kartımı satabilir miyim?

2013'teki videoyu izledim de o günden bugüne birçok şey değişmiştir diye sanıyorum.
Yardımlarınız için çok teşekkürler şimdiden.
Yapabilirsin ama biraz zahmetli bir iş ve para harcaman gerek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MXM portu bulunuyorsa yapabilirsiniz. Lakin monster tarafında masaüstü işlemcili modellerde bulunuyor bu port.
Hayır. Abra serisi MXM slotlu ekran kartlarını barındırmıyor. BGA cihazıyla yapsanız bile GTX 1050'nin bacakları ile GTX 1050Ti Bacağıyla uyumlu değil. Monster tarafında sadece masaüstü işlemcisi olan modellerin ekran kartı değiştirilebilir.

Bende aynı model bilgisayara sahibim. Ekran kartı anakarta gömülü olduğu için zahmetli ve riskli bir iş.Ben SSD ve RAM takviyesi yaptım özellikle SSD çok önemli bir faktör. Ayrıca piyasadaki hemen hemen tüm oyunları güzel grafiklerle sorunsuz oynuyorum. Bilgisayar ile ilgili yaşadığın sorun veya herhangi bir performans düşüşü hakkında bilgi verirsen forumda yardımcı olurlar.

RAM gibi ekipmansız sök-tak yapabileceğiniz bir şey değil ekran kartı. Monster servisi hayatta yapamaz zaten. Satabiliyorsanız bilgisayarı komple satıp masaüstü toplayın, ya da daha üst model dizüstü alın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı