Monster Abra A5 V12.1.2 Isınma Sorunu

umut055

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Samsun
Daha fazla  
Son bir haftadır bilgisayarımda hem fazla ısınma, hem de fanın hızlı çalışması sorunu var. Bir oyun açıyorum, sıcaklık anında 99 gösteriyor. Aslında o kadar ısınmadığı çok belli. Dün bilgisayarı açıp temizledim ama sadece ekran kartı fanını çıkarabildim. İşlemci fanının vidaları boşa dönüyor ve yalama olmaya çok yakın, zorlamak istemedim. İlk defa açtım bilgisayarın içini. Yaklaşık 1 sene oldu bilgisayarı alalı. Samsun'da oturuyorum. Sıcaklık ortalama 30 derece civarlarında. Nem de çok yüksek olduğundan olabilir mi? Sorunum ne olabilir?

1.png

Sol altta maksimum sıcaklığı görebilirsiniz. Denemek için CS:GO açmıştım anında sıcaklık 99 oldu. Masaüstüne dönünce anında 70-75 oluyor.

Merhaba. Monster'ın ömür boyu bakım/temizlik garantisi var. En iyi seçenek servise ''Çok ısınıyor'' dipnotuyla yollamaktır. Gereken bakımı (Termal macun değişimi de dahil) yapıp sıfır gibi teslim edebilirler size. Siz de uğraşmamış olursunuz hiç.

Merhaba. Monster'ın ömür boyu bakım/temizlik garantisi var. En iyi seçenek servise ''Çok ısınıyor'' dipnotuyla yollamaktır. Gereken bakımı (Termal macun değişimi de dahil) yapıp sıfır gibi teslim edebilirler size. Siz de uğraşmamış olursunuz hiç.
Evet sitesinde okumuştum. Süreç nasıl işliyor? Kaç günde geri gelir?

Çok bir bilgim yok süre hakkında ama Samsun'da oturduğunuzu düşünürsek bir 10-15 gün arası sürebilir diye tahmin ediyorum. Daha önce yollamış bir arkadaş daha ayrıntılı açıklayabilir size.

15 iş gününe kadar sürebilir.
Çok bir bilgim yok süre hakkında ama Samsun'da oturduğunuzu düşünürsek bir 10-15 gün arası sürebilir diye tahmin ediyorum. Daha önce yollamış bir arkadaş daha ayrıntılı açıklayabilir size.
15 gün biraz uzun bir süre. Bilgisayarda yapmam gereken işler var. Yalama yapmaya yakın bir işlemci vidası için ne önerirsiniz? Aslında elektrikli süpürge ile biraz tozu çektim. Yakından bakınca ızgara kısmında tıkanıklık yok. Yani temiz sayılır. Sıcaklıktan mıdır bilmiyorum ama en basit oyunda bile ekranda kırılmalar oluyor. Bu kırılma sorununu nasıl çözebilirim? Konudan konuya atladım kusura bakmayın. Tekrar konu açabilirim bu sorun için isterseniz.

Evet sitesinde okumuştum. Süreç nasıl işliyor? Kaç günde geri gelir?
Daha önce ben 3 defa yolladım servise. İlki ölü piksel olduğu içindi son ikisi 6 aylık termal macun-genel temizlik işlemleri içindi. 3 sefer de Salı günü yolladım, Çarşamba ellerine ulaştı, Perşembe bakım yapıldı ve Cuma günü işlem tamamdır yolluyoruz diye aradılar. Cumartesi günü de elimdeydi. İstanbul-Ankara arası gitti geldi bu arada. 3 seferde de bu şekilde oldu işlem. Eğer yedek parça falan beklemiyorsanız Monster Teknik Servisi çok hızlıdır. Özel olarak istekleriniz varsa onları da sıkıntı çıkarmadan yaparlar. Mesela ben onların uyguladığı termal macunu beğenmeyip Cooler Master Maker Nano yollayıp kağıda lütfen gönderdiğim macunu uygulayın yazmıştım, ikiletmeden istediğimi yaptılar. Şu an MSI bilgisayarım var, ServisPoint aynı şeyi kesinlikle kabul etmiyor mesela. Monster'ın en güçlü yanı şüphesiz servis ve çok hızlıdırlar. Güvenebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı