Çözüldü Monster Abra A5 V12.1 Mojave iMessage ve FaceTime Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yago

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Front End Developer / Profosyonel Powerlifting Sporcusu
Merhabalar.
Bilgisayarıma başarılı bir şekilde Mojave kurdum ancak SMBIOS ve RT Variables ayarlarını yapmama rağmen iMessage ve FaceTime'a giriş yapamıyorum. Hata penceresinde bana bir destek kodu verip desteğe yönlenmemi istiyor.
Yardımcı olabilir misiniz?

Hata görüntüsü ektedir.
401450

İmaj dosyasını macOS Mojave 10.14.5 AMD & Intel İmajı - Technopat Sosyal bu konuda ki yenilenen imaj bağlantısından indirdim.
iCloud uyarı veriyordu giriş yaptım kabul etti ve notlarımı falan birleştirdi ve telefonda ki notlarımı falan bilgisayardan görebiliyorum. Ama iMessage ya da FaceTime'a girmeyi denediğimde ekran görüntüsünde ki hata çıkıyor.
@Recep Baltaş'ın çektiği videoda ki ayarları da yaptım.
@Recep Baltaş 'ın bahsettiğim videosu :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak sisteme uygun SMBIOS ayarı yaptın mı ?
Evet yaptım. Benim bilgisayarımın işlemcisi i5 7300HQ buna en yakın SMBIOS ayarı MacBookPro14,1 idi i5 7360U farkeder mi bilmiyorum.
BIOS üzerinde yaptığın ayarlar nedir öğrenebilir miyim. Bende de monster var ama bir türlü geçemedim adımları.
Belleğin içindeki grafik sürücüsü config dosyası ile EFI bölümüne attığım config dosyasını değiştirip SMBIOS ve RT Variables ayarlarını ekledim. Daha sonrasında sorunsuz boot etti.

Bir kaç farklı SMBIOS'lar ile dene.
Olmazsa bunu dene.

Bir kaç farklı SMBIOS'lar ile dene.
Olmazsa bunu dene.
İki yolu da denedim. Farklı SMBIOS'lara rağmen sonuç yine aynı.

Burada farklı bir rehber yapacağım bu konuda onun deneyin.
Sorunu çözdüm ama yine de rehberinizi bekliyorum. Sorun benim hesabımda iki aşamalı doğrulamanın açık olmasından kaynaklanıyormuş.
Apple hesabıma IOS 10 sonrası açtığım için kapatamıyorum iki aşamalı doğrulamayı. Belki rehberiniz çözüm sağlar o yüzden beklemedeyim. Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı