macOS Mojave iMessage sorunu

Zimand

Kilopat
Lenovo U530 Touch cihaza birkaç deneme sonucunda macOS 10.14.3 sürümünü kurmayı başardım. Rehberleri izleyerek donanım tanıtma, sorun düzeltme ve iCloud hesabı kullanma işlemlerini tamamladım. Şu anda neredeyse sorunsuz bir Mojave yüklemesine sahibim.

Ancak, App Store, iTunes vb uygulamalarda sorun yokken iMessage ile sorun yaşıyorum. Bu sorunu yaşayan birçok kişinin olduğunu gördüm. Genellikle Apple Destek ile görüşülmesi gerektiğini söyleyen bir hata mesajında takılıyor herkes. Ben de aynı mesajda takıldım ve Apple'ı aradım. Cihazın yanında olmadığımı söyleyerek kontrol etmelerini sağladım ve seri numaramı kontrol ettirdim. Normalde Apple'ın sitesi üzerinde ilgili rehberde belirtildiği şekilde olması gerektiği gibi hata veren seri numaramın modelini gördü. Ancak herhangi bir sorun olmaması gerektiğini söyledi.
Deneyebileceğim başka yöntemler var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Finder ile bu konuma gidin /Library/Preferences/SystemConfiguration/
Buradan NetworkInterfaces.plist ve preferences.plist dosyalarını silin.
Son olarak kext aracı ile rebuild caches yapıp sistemi yeniden başlatın.
Maalesef aynı hata devam ediyor. Diğer uygulamalar çalışıyor ancak iMessage ve FaceTime'a giriş yaparken müşteri kodu verip Apple'a yönlendiriyor.
Denemediğim iki öneri var. Biri hesabıma ödeme yöntemi eklemek; öteki Apple cihaz sahibi olan birinin hesabıyla giriş yapıp çıkmak ve ardından denemek. Sizce çözüm sağlarlar mı bunlar?

Dediklerimi yapınca çalışması lazımdı. Belirttiğim dosyaları silip bir kext aracı ile rebuild caches yaptığına emin misin ? Ek olarak uygun SMBIOS kullanıyor musun ?
Dediklerinizi yaptım ve KCPM Utility Pro ile rebuild cache yaptım. Ancak sorun çözülmedi. Cihazıma en uygun olan MacBook Air 13" 6.2 Mod 2013 seçtim ve ilgili rehberdeki adımları izleyerek Apple da daha önce kaydı bulunmayan ancak aynı cihaza denk gelen seri numarası belirledim ve Board serial Number gibi değerleri de rehbere göre belirledim. Bundan sonra App Store ve iTunes gibi uygulamalar çalıştı ancak iMessage ve FaceTime için ilerleme olsa da belirttiğim hata ortaya çıktı.

Kurulumu 10.14.3 imajıyla yaptım. Yazılım güncelleme kısmında da yeni güncelleme yok. Ödeme yöntemi eklemeyi de denedim fakat yine sonuç aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak hatanın görselini paylaşır mısın ?
367848

Buyurun. Her seferinde bu hata çıkıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı