Monster Abra A5 V12 eGPU kullanımı

emintsr

Hectopat
Merhaba arkadaşlar elimde aşağıda özelliklerini sıraladığım bilgisayarım var. Ekran kartı aslında şu an için gayet iyi durumda fakat bu sistemi araştırdığımda benim performansımda artış sağlayacaksa yapabilirim diye düşündüm. İnternet üzerinde çok kaynak var evet fakat herkes farklı bir şey söylüyor. Dezavantajı daha çok diyen, avantajı çok iyi diyen olduğundan dolayı benim bilgisayarıma ait yorumları görmek istedim. Nasıl bir ekran kartı ile beslemeliyim, mesela 1050 alsam olur mu daha düşük kart mı bakmalıyım? Taşınmaz oluyor diyenler var evet fakat sonuçta sistemi sökmem 5 dakikamı alacak. Bunu çok dezavantaj olarak görmüyorum.

i7 8750H
16 GB RAM (2666MHz)
NVIDIA GTX 1050

eGPU masraflı ve zor iş bir de zaten Max-Q design 1050 kullanıyorsun gidip normal 1050 alsan 5-6 FPS farkedecek sence değer mi?

eGPU aparatı=350.
GTX 1050=1100.
PSU=200.

Total=1650.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederim, ben o modeli örnek olarak verdim fakat ikinci ekran kartı aldığımda daha fazla performans alırım diye düşündüm, besleyecek gibisinden düşündüğümden dolayı.

Değerlendirmeniz için teşekkür ederim, ben o modeli örnek olarak verdim fakat ikinci ekran kartı aldığımda daha fazla performans alırım diye düşündüm, besleyecek gibisinden düşündüğümden dolayı.

Yani performans artışı olurda olmayabilirde. Kesin performans artacak diye bir şey yok. Üstelik artış olursa harcadığınız para ve efor için değmeyecektir.

Bundan 4-5 sene sonra ekran kartın artık çoğu oyuna yetersiz gelmeye başlayınca gidip o zaman EGPU'yu düşünebilirsin ama şimdi kendini yormanın ve kısıtlamanın manası yok. Tabii o zamana kadar teknoloji bize neler gösterir bilemeyiz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı