Monster Abra A5 v13.1 ekran parlaklığı değişmiyor

GT-R

Hectopat
Daha fazla  
Dün AC Valhalla oynarken elektrikler gitti batarya takılı olduğu için oynamaya devam ettim ama ekran parlaklığı çok düştü. Daha sonra bilgisayarı kapayıp açtığımda oyun dışında da karanlık olduğunu fark ettim %10-20'nin üstüne çıkmıyor çıkarttığım zaman tekrar en düşük ayara gelmiş gibi karanlık oluyor. Neredeyse her şeyi denedim sürücüleri DDU ile kaldırıp yeniden yükledim, Windows güncellemelerini yaptım, görüntü bağdaştırıcıdan Intel sürücüsünü bilgisayardaki dosyalardan güncellemeyi de denedim Intel Support asistancedan en son sürümü de yükledim ama bir türlü düzelmedi. Windows kaynaklıdır belki diye USB'ye Linux Mint kurdum orada da karanlık görünüyor. Teknik servise götürmek istemiyorum çünkü perşembe günü kapanma olayları var nasıl çözebilirim yardım eder misiniz?
Bilgisayar Monster Abra A5 v13.1

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir sürüm gelmiş ise deneyin.
Yeni sürüm yoksa eğer aynı sürümü tekrar yüklesem resetlenmiș gibi olur mu bios? İşe yarayabilir mi yani?
Bazen driver sorunları da buna neden olabiliyor. Ekran kartı driver'inizin yeni sürümü var ise güncelleyin yok ise DDU ile silip tekrar yükleyin.
DDU ile güvenli moda geçmeden normal şekilde silip yüklemiştim ama etki etmedi. Windows update ile geri yükledi nvidia sürücülerini ama geforce experience da yeni sürüm görünüyor onu deniyeceğim şimdi

Yeni sürüm yoksa eğer aynı sürümü tekrar yüklesem resetlenmiș gibi olur mu bios? İşe yarayabilir mi yani?

DDU ile güvenli moda geçmeden normal şekilde silip yüklemiştim ama etki etmedi. Windows update ile geri yükledi nvidia sürücülerini ama geforce experience da yeni sürüm görünüyor onu deniyeceğim şimdi
Hayırlısı olsun :) Geçer inşallah kötü bir durum.

Denedim işe yaramadı maalesef.

Teşekkürler, gerçekten kötü bir durum hala geçmedi ama bir umut bekliyorum :D
Hocam inşallah olur valla ben yaşadığım zaman korkmuştum ama driverı güncelleyince geçmişti.
Denedim işe yaramadı maalesef.

Teşekkürler, gerçekten kötü bir durum hala geçmedi ama bir umut bekliyorum :D
Hocam bu arada oyunları nasıl harici ekran kartınızla çalıştırıyorsunuz siz?

Hocam inşallah olur valla ben yaşadığım zaman korkmuştum ama driverı güncelleyince geçmişti.

Hocam bu arada oyunları nasıl harici ekran kartınızla çalıştırıyorsunuz siz?
Ekstra bişey yapmıyorum oyunu açınca kendi Nvidia yı seçiyor ama oyunun ikonuna sağ tıklayıp yüksek performanslı grafik işlemcisiyle çalıştır gibi bir seçenekle yapılabiliyor diye biliyorum tam adını hatırlamıyorum ama öyle bir şeydi.

Geri
Yukarı