Monster Abra A5 v13.4 BIOS güncelleme

Hocam şu an denedim. Yaklaşık 3 dakika bekledim.
Sonuç: 10.725
İşlemci kullanımı %85
İşlemci sıcaklığı %80 oldu.

Benzer sonuçlar. Sıcaklık arttıkça Turbo frekansı düştüğü için puanda düşüyor. Bir zamanlar 13.000 alıyordum bu testten ona takıldım. Cinebench R23 tek çekirdek testide 978 çıktı. Ortalama referanstan düşük yine. Çoklu çekirdekte ise Turbo 2,75 GHz'ye indi

Son düzenleme:
Benzer sonuçlar. Sıcaklık arttıkça Turbo frekansı düştüğü için puanda düşüyor. Bir zamanlar 13.000 alıyordum bu testten ona takıldım. Cinebench R23 tek çekirdek testide 978 çıktı. Ortalama referanstan düşük yine. Çoklu çekirdekte ise Turbo 2,75 GHz'ye indi.

BIOS güncellemesinin aksine performansı olumlu etkilemesi lazım hocam siz öyle deyince bende bir huylanmadım değil.
Benzer sonuçlar. Sıcaklık arttıkça Turbo frekansı düştüğü için puanda düşüyor. Bir zamanlar 13.000 alıyordum bu testten ona takıldım. Cinebench R23 tek çekirdek testide 978 çıktı. Ortalama referanstan düşük yine. Çoklu çekirdekte ise Turbo 2,75 GHz'ye indi.

Hocam tekrardan selamlar, bugün laptopa format attım sizin test aklıma düştü yeniden denedim. Temiz kurulum öneririm.
Sonuç: 12.540
İşlemci kullanımı: %91
İşlemci sıcaklığı: %81
Süre: 03.27 dakika.

Son düzenleme:
BIOS güncellemesinin aksine performansı olumlu etkilemesi lazım hocam siz öyle deyince bende bir huylanmadım değil.

Hocam tekrardan selamlar, bugün laptopa format attım sizin test aklıma düştü yeniden denedim. Temiz kurulum öneririm.
Sonuç: 12.540
İşlemci kullanımı: %91
İşlemci sıcaklığı: %81
Süre: 03.27 dakika.

Bende yeni bir yükleme yapıp test ettim dediğin gibi sıfır Windows sonucu etkiliyor. Seninle aynı değerleri aldım. Turbo fanı açıp 7 dk çalıştırdım çekirdekler 3,6 ya kadar düştü en fazla. Isıda 75-77 arası. Bord uygunmu bilmiyorum ama sıvı metal macun uygulansa bu işlemciyle bu cihaz daha uzun bir süre iş görür. O sırada Ryzen'ler yaygınlaşır ve performans sorunu olmayan bir cihaza terfi edebilirim.

Bu arada yeni BIOS ile beraber açılış hızımda epey yükselmişti 1, 5 dk ya kadar. SSD'lerin yerini değiştirdim, Secure Boot'ları sildim, CM açtım kapattım hangisi işe yaradı bilmiyorum ama açılış hızı düzeldi, 20 sn civarı. Yanlış hatırlamıyorsam eski BIOS'ta hızlı başlamayla ilgili bir seçenek vardı bunda bulamadım.

Bende yeni bir yükleme yapıp test ettim dediğin gibi sıfır Windows sonucu etkiliyor. Seninle aynı değerleri aldım. Turbo fanı açıp 7 dk çalıştırdım çekirdekler 3,6 ya kadar düştü en fazla. Isıda 75-77 arası. Bord uygunmu bilmiyorum ama sıvı metal macun uygulansa bu işlemciyle bu cihaz daha uzun bir süre iş görür. O sırada Ryzen'ler yaygınlaşır ve performans sorunu olmayan bir cihaza terfi edebilirim.

Bu arada yeni BIOS ile beraber açılış hızımda epey yükselmişti 1, 5 dk ya kadar. SSD'lerin yerini değiştirdim, Secure Boot'ları sildim, CM açtım kapattım hangisi işe yaradı bilmiyorum ama açılış hızı düzeldi, 20 sn civarı. Yanlış hatırlamıyorsam eski BIOS'ta hızlı başlamayla ilgili bir seçenek vardı bunda bulamadım.

Bende yazın cihazı satıp üst modele geçmeyi düşünüyorum hocam, fiyat hakkında bilgi almak isterseniz 5-6000₺ arası bana fiyat geldi ama genelde verilen fiyatları 5-5.000₺ oldu aklınızda bulunsun. Ayrıca benim testlerde Turbo tam performansta çalışmıyordu açsam muhtemelen 3-5 derece sizinki gibi farkederdi.😊

Bende yazın cihazı satıp üst modele geçmeyi düşünüyorum hocam, fiyat hakkında bilgi almak isterseniz 5-6000₺ arası bana fiyat geldi ama genelde verilen fiyatları 5-5.000₺ oldu aklınızda bulunsun. Ayrıca benim testlerde Turbo tam performansta çalışmıyordu açsam muhtemelen 3-5 derece sizinki gibi farkederdi.😊
değer kaybı normal gibi. ben satın aldığımda 1000 dolar civarı gibiydi 6000 makul. mining piyasası iyi ekran kartlı oyuncu laptoplarınıda etkilemeye başladı. inşallah güzel bir kombinasyon yakalarız :)

Değer kaybı normal gibi. Ben satın aldığımda 1000 dolar civarı gibiydi 6000 makul. Mining piyasası iyi ekran kartlı oyuncu laptoplarınıda etkilemeye başladı. İnşallah güzel bir kombinasyon yakalarız :)

Normalde 6.000₺ ye satıp Lenovo Legion 5(Ryzen 7-2060)lı modele geçmeyi düşünüyordum hocam oda 12.300₺ idi. Sonra aradaki farka değeceğini düşünmedim 10.000₺ civarlarına ise i7-10.nesil-1660 Ti zar zor bulunuyor ona da geçmeye değmez. Galiba en doğrusu yazın piyasada laptopların bollaşmasını beklemek diye düşünüyorum.

Normalde 6.000₺ ye satıp Lenovo Legion 5(Ryzen 7-2060)lı modele geçmeyi düşünüyordum hocam oda 12.300₺ idi. Sonra aradaki farka değeceğini düşünmedim 10.000₺ civarlarına ise i7-10.nesil-1660 Ti zar zor bulunuyor ona da geçmeye değmez. Galiba en doğrusu yazın piyasada laptopların bollaşmasını beklemek diye düşünüyorum.

bu sefer tercihim büyük üreticilerden biri olacak kesinlikle. monster satış sonrası için hala çok acemi. internet sitelerinde driver bölümünde bizim model yok :) diğerlerinede ilk usb ye koydukları sürücüler duruyor.

Geçenlerde 4800h +1650ti lı lenova cihaz 9000 liraydı ama yatay geçiş yerine dikey geçiş olacak bir cihaz alayım diyorum. açıkçası lenovada pek güven vermiyor. bu arada 4800h intelin son işlemcilerinden iyidir ama ekran kartı düşük kaldı.
cpu benchmarklarına baktım intel ve amd arasında uçurum var. hem cpu default frekansı olarak hem ram frekansı olarak hemde dahili gpu olarak. nanometre farkıda cabası.. ısınmadan tutta güç tüketimine kadar heryerden amd aldı gidiyor. 5900h lı bir cihaz 5 yıl götürür

Bu sefer tercihim büyük üreticilerden biri olacak kesinlikle. Monster satış sonrası için hala çok acemi. İnternet sitelerinde driver bölümünde bizim model yok :) diğerlerinede ilk USB'ye koydukları sürücüler duruyor.

Geçenlerde 4800H +1650 Ti'lı Lenovo cihaz 9000 liraydı ama yatay geçiş yerine dikey geçiş olacak bir cihaz alayım diyorum. Açıkçası Lenovo'da pek güven vermiyor. Bu arada 4800H Intel'in son işlemcilerinden iyidir ama ekran kartı düşük kaldı.
CPU benchmarklarına baktım Intel ve AMD arasında uçurum var. Hem CPU default frekansı olarak hem RAM frekansı olarak hem de dahili GPU olarak. Nanometre farkıda cabası. Isınmadan tutta güç tüketimine kadar her yerden AMD aldı gidiyor. 5900HLI bir cihaz 5 yıl götürür.

Servis yönünden aslında çok iyiler hocam geçen format atarken siteye bir bakayım sürücüler duruyor mu dedim sürücüleri bulamadım Allah'tan flashda zulalamıştım. 😅 Açıkcası Ryzen, Intel'i tokat manyağı yapıyor. Ben sürekli render işleriyle uğraştığım için kesinlikle beni tatmin eden bir işlemci olurdu. Bizi RTX ekran kartından başkası kesmez hocam 1050 Ti'nin şu an oynatamadığı oyun yok. Yüksek kalite olmaz orta kalite olur ona bir şey diyemem ama bana yetiyor. Eğer bütceniz varsa Lenovo'yu öneririm hocam garantisi iyi değil ama laptop çok iyi muxa kadar bütün özellikleri koymuş adamlar.

Servis yönünden aslında çok iyiler hocam geçen format atarken siteye bir bakayım sürücüler duruyor mu dedim sürücüleri bulamadım Allah'tan flashda zulalamıştım. 😅 Açıkcası Ryzen, Intel'i tokat manyağı yapıyor. Ben sürekli render işleriyle uğraştığım için kesinlikle beni tatmin eden bir işlemci olurdu. Bizi RTX ekran kartından başkası kesmez hocam 1050 Ti'nin şu an oynatamadığı oyun yok. Yüksek kalite olmaz orta kalite olur ona bir şey diyemem ama bana yetiyor. Eğer bütceniz varsa Lenovo'yu öneririm hocam garantisi iyi değil ama laptop çok iyi muxa kadar bütün özellikleri koymuş adamlar.
teknik servisle bir temasım oldu o da 2 hafta hiçbir şey yapmamalarıyla bir sinir patlalaması yaşadım sonra iki güne herşeyi hallettiler. bu son windows yüklememde bir sürü acabanın ortasında kaldım. hadi ekran kartı wifi bluetooth kolayda touchpad, kart okuyucu, çipset, ses ve yan uygulamalar sıkıntılı. özellikle intel yan uygulamaları çok karışık. bende senin gibi zuladan yükledim bir kısmını ama içime sinmedi 2-3 yıllık driverlar. win10 çoğunu hallediyor kalanınıda driverboster vs ile çözersinde sürücü için Monsterın birşey yapmasınada gerek yok çindeki üreticiden dosyayı alıp sitelerine koyacaklar. bide Monster kontrol merkezi denen uygulama ilk çıktığından beri sıkıntılı ve hiç düzeltmediler.

Geri
Yukarı