Monster Abra A5 v13.4 BIOS güncelleme

Teknik servisle bir temasım oldu o da 2 hafta hiçbir şey yapmamalarıyla bir sinir patlalaması yaşadım sonra iki güne her şeyi hallettiler. Bu son Windows yüklememde bir sürü acabanın ortasında kaldım. Hadi ekran kartı Wi-Fi Bluetooth kolayda touchpad, kart okuyucu, çipset, ses ve yan uygulamalar sıkıntılı. Özellikle Intel yan uygulamaları çok karışık. Bende senin gibi Zula'dan yükledim bir kısmını ama içime sinmedi 2-3 yıllık driverlar. Windows 10 çoğunu hallediyor kalanınıda driverboster vs ile çözersinde sürücü için Monster'ın bir şey yapmasınada gerek yok Çin'deki üreticiden dosyayı alıp sitelerine koyacaklar. Bir de Monster kontrol merkezi denen uygulama ilk çıktığından beri sıkıntılı ve hiç düzeltmediler.

Hocam Monster'ın servisiyle 6 ayda bir genel temizlik ve 1-2 ufak sıkıntı için birçok kez görüştüm galiba ben Ankara'da olduğum için işler kolay ilerliyor bir sorunla hiç karşılaşmadım. Sürücüler için bende ful eskileri yükledim sadece 1050 Ti'nin ekran kartı güncel olsa yeterli diye düşünüyorum. Ayrıca Monster kontrol merkezinin biraz elden geçmesi gerekli ama bunla ilgili zamanında mesaj atmıştım son sürüm bizdekiymiş güncellense çok daha iyi olurdu eminim :)

Hocam Monster'ın servisiyle 6 ayda bir genel temizlik ve 1-2 ufak sıkıntı için birçok kez görüştüm galiba ben Ankara'da olduğum için işler kolay ilerliyor bir sorunla hiç karşılaşmadım. Sürücüler için bende ful eskileri yükledim sadece 1050 Ti'nin ekran kartı güncel olsa yeterli diye düşünüyorum. Ayrıca Monster kontrol merkezinin biraz elden geçmesi gerekli ama bunla ilgili zamanında mesaj atmıştım son sürüm bizdekiymiş güncellense çok daha iyi olurdu eminim :)
render yapıyorum dedin ya video mu yoksa 3d modelleme vray gibi işler mi ? bende vektörel çizimle uğraşıyorum benim kullanımımda bile kasıyor bazen render performansını merak ettim

Render yapıyorum dedin ya video mu yoksa 3D modelleme vray gibi işler mi? Bende vektörel çizimle uğraşıyorum benim kullanımımda bile kasıyor bazen render performansını merak ettim.

Ben mimarım hocam. 3D Max, SketchUp, vray, corona, lumion gibi programları kullanıyorum. Lumion ağır bir program olduğu için işimi görüyor ama ekran kartının gücü maalesef genede az kalıyor.

İlk defa böyle bir istek duydum. Bilen varsa bizi de bilgilendirirse sevinirim. Belki ileride ihtiyacımız olur.

Teşekkür ederim. Bu işlem sırasında herhangi bir BIOS ekranı ile işim olmayacak galiba. Ben bir yedek alayım ondan sonra deneyeceğim.

Hocam yapabildin mi yaptıysan iletişime geçer misin bilgi almam gerek de.

Yaklaşık 2 yıldır Monster laptop kullanıyorum. Monster'ın teknik servisinin basit konularda hızlı ama kompleks işlerde ne kadar kötü olduğunu biliyordum. Bu Drive'lar konusunda da geçerli. 2 yıldır sitelerinde BIOS dosyaları olmadığı için BIOS güncellemesi yapmadım. Sonunda onlardan mail yolu ile dosyaları aldım ancak çok fazla dosya var bu konuda genel olarak bir fikrim var ancak tam anlamıyla bilmiyorum. Yardımcı olabilecek birileri varsa sevinirim. Dosyaya wetransfer linkinden ulaşabilirsiniz.

Hocam selam konuyu biraz hortlatıyor olacağım ama bir türlü bios update dosyalarını paylaşmadılar benimle sende duruyorsa paylaşabilir misin?

Geri
Yukarı