Monster Abra A5 v13.4 BIOS güncelleme

Chairles

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 yıldır Monster laptop kullanıyorum. Monster'ın teknik servisinin basit konularda hızlı ama kompleks işlerde ne kadar kötü olduğunu biliyordum. Bu Drive'lar konusunda da geçerli. 2 yıldır sitelerinde BIOS dosyaları olmadığı için BIOS güncellemesi yapmadım. Sonunda onlardan mail yolu ile dosyaları aldım ancak çok fazla dosya var bu konuda genel olarak bir fikrim var ancak tam anlamıyla bilmiyorum. Yardımcı olabilecek birileri varsa sevinirim. Dosyaya wetransfer linkinden ulaşabilirsiniz.

Öncesinde BIOS Yedekleme yapın.

A5V134.rar\N.1.10_EC_1.07.30&1.07.39_Yeni\BIOS\FlashUtil\BIOSandME

Buradan "GI5CNN110.ROM" adlı dosya dahil hepsini flash diske atın. BIOS' tan güncelleme kısmında şu dosyayı seçin:

GI5CNN110.ROM

Oluşabilecek hasardan sorumlu değilim. Ama muhtemelen böyle oluyordu.

Hocam öncelikle teşekkür ederim, aslında bu dosyayı kullanacağımı tahmin ediyordum ancak o dosyayla birlikte çok fazla dosyanın olması açıkça kafamı karıştırdı ve içime şüphe düşürdü acaba farklı mı yapılıyordu diye.

Tam emin değilseniz farklı bir arkadaştan daha fikir aldıktan sonra yapmayı düşünüyorum.

Bir de oemsvc_monster dosyası açılış ekran görüntüsü için atılan bir program mı ?

Öncesinde BIOS Yedekleme yapın.

A5V134.rar\N.1.10_EC_1.07.30&1.07.39_Yeni\BIOS\FlashUtil\BIOSandME.

Buradan "GI5CNN110.ROM" adlı dosya dahil hepsini flash diske atın. BIOS'tan güncelleme kısmında şu dosyayı seçin:

GI5CNN110.ROM.

oluşabilecek hasardan sorumlu değilim. Ama muhtemelen böyle oluyordu.

Ben de BIOS'u downgrade etmek istiyorum o nasıl oluyor peki?

Windows üzerinden ise şöyle güncelleyebilirsiniz. AFUWIN64.EXE yi yönetici olarak çalıştırın ve ROM'ya da BIN uzantılı BIOS dosyanızı gösterin ve o güncellemeyi otomatik olarak yapacaktır Windows üzerinden.
Bu da bir çözüm yöntemi olacaktır hocam.

Maalesef bilmiyorum, tecrübe etmedim :D.

İlk defa böyle bir istek duydum. Bilen varsa bizi de bilgilendirirse sevinirim. Belki ilerde ihtiyacımız olur.
Windows üzerinden ise şöyle güncelleyebilirsiniz. AFUWIN64.EXE yi yönetici olarak çalıştırın ve ROM'ya da BIN uzantılı BIOS dosyanızı gösterin ve o güncellemeyi otomatik olarak yapacaktır Windows üzerinden.
Teşekkür ederim. Bu işlem sırasında herhangi bir bios ekranı ile işim olmayacak galiba. Ben bir yedek alayım ondan sonra deneyeceğim.

Bu arada Monster'in BIOS'unu güncellemeni önermem bana fabrika çıkışlı yeni sürümü yükleyip yollamışlar mavi-beyaz ekranı olan BIOS candır. Arayüzü bana tuhaf geldi her istediğimi bulamıyorum.

Bu arada Monster'in BIOS'unu güncellemeni önermem bana fabrika çıkışlı yeni sürümü yükleyip yollamışlar mavi-beyaz ekranı olan BIOS candır. Arayüzü bana tuhaf geldi her istediğimi bulamıyorum.
Arayüz değişikliğini bilmiyordum ancak alışırım diye düşünüyorum. Bu BIOS güncellemesi ne gibi çözümler getiriyor bilmiyorum ancak illa bir yararı vardır diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı