Çözüldü Monster Abra A5 v13.4 FPS'in 60'a Sabitlenmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MESs¹¹

Kilopat
Yer
Fransa
Merhaba. Ben GTA 5, ETS 2 oynuyorum. Çoğunlukla ve 60 FPS sabit kalıyorlar. PUBG CS:GO'da 150 200 arası değerler alıyorum. FPS için GeForce Exprience'nin FPS sayacını kullanıyorum. Acaba program yanlış mı gösteriyor ki pek sanmıyorum yoksa bu sınırı kapatmanın bir ayarı falan var mıdır? Vsync'i kapattığımda oyun hala 60 FPS, sadece menüye geldiğimde FPS artıyor o kadar. Oyuna etki etmiyor (GTA 5'te). Lütfen yardım edin bir yolu varsa.
* i7 8750H
* 1050 Ti
* 16 GB RAM
* Monster Abra a5 v13.4
sss.png

Bilgisayarlarınız aynı mı? Grafik ve çözünürlük ayarları aynı mı? Oyun orijinal mi?
Grafikleri en düşük yap, yine kilit 60 FPS alıyorsan muhtemelen GeForce experience ile ilgili bir poblem olabilir.

Arkadaşımın PC'si marka olarak farklı ama sistemimiz aynı. 1920'ye 1080 ekran ve oyun orijinal. Low'da bile 60 FPS bazen 51-62 arası oynuyor, o kadar. Hep bu seviyelerde sorunu bir anlayamadım. Bir sabitleyici falan var sanırım.

Bilgisayarlarınız aynı mı? Grafik ve çözünürlük ayarları aynı mı? Oyun orijinal mi?
Grafikleri en düşük yap, yine kilit 60 FPS alıyorsan muhtemelen GeForce Experience ile ilgili bir poblem olabilir.

Arkadaşımın PC'si marka olarak farklı ama sistemimiz aynı. 1920'ye 1080 ekran ve oyun orijinal. Low'da bile 60 FPS bazen 51-62 arası oynuyor, o kadar. Hep bu seviyelerde sorunu bir anlayamadım. Bir sabitleyici falan var sanırım.
Yazılımsal olarak bir FPS limitine takılıyorsun. Ben de aynı sorunları yaşadım. Ekran kartı sürücülerini (Driver) kaldır kalıntıları ile beraber tekrar yükle. Ben bu şekilde çözdüm.

Bu programı indirip çalıştır. Nvidia seç ve "Clean and Restart" tuşuna bas. O kendisi tamamen silecektir. Daha sonra buradan ekran kartını seç, indir ve kur. Umarım işe yarar.🙏

Bu programı indirip çalıştır. NVIDIA seç ve "clean and restart" tuşuna bas. O kendisi tamamen silecektir. Daha sonra buradan ekran kartını seç, indir ve kur. Umarım işe yarar.🙏

Bu işaretler yeterli mi? Hangileri işaretlenmeli?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    5,1 KB · Görüntüleme: 169
  • uyuu.PNG
    uyuu.PNG
    38,6 KB · Görüntüleme: 173
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı