Çözüldü Monster Abra A5 V13.4 macOS Big Sur Kurulur Mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheMarksman

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Monster Abra A5 V13.4 kullanıcısıyım, Intel tabanlı bir bilgisayar. Donanımları şu şekilde;

CPU: Intel Core i7-8750H
RAM: 16 GB 2666MHz
SSD: NVMe M.2 256 GB
HDD: 5400RPM 1TB
GPU: GTX 1050 Ti
LAN: Realtek PCI-e GBE Family Controller
Wi-Fi & Bluetooth: Intel Wireless-AC 9560 160MHz
Audio: Realtek High Definition Audio

Windows'un yanında ayrıca MacOS'da kullanmak istiyorum. Kurulumu ve sürücülerin yüklenmesi hakkında yardımcı olursanız sevinirim.
Çok fazla oyun oynamıyorum, macOS tecrübesi daha önce edinmiştim, bunu biraz daha ilerletmek istiyorum yeni sürümlerine bakmak istiyorum. En son Big Sur çıktı sanırım onu kullanacağım ama nasıl kurulur, Windows'lu PC'de aynı anda nasıl kullanılır, sürücüleri nereden edinirim gibi soruların yanıtını arıyorum.

Son olarak 2 sorum var;
1-) macOS kurduğum zaman Intel UHD 630'u kullanabilecek miyim?
2-) Windows'un yanına ayriyeten macOS kurmam Windows'ta performans kaybı yaşamama neden olur mu?

Şimdiden vakit ayırıp yardımcı olan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
OpenIntelWireless ile yüksek ihtimalle Intel Wi-Fi kartınızı da çalıştırırsınız.
1-) Evet, zaten NVIDIA devre dışı kalacak.
2-) Hayır.

Big Sur veya Catalina deneyebilirsiniz. 5400RPM HDD'ye macOS kuracaksanız ağır olur, Catalina'ya yönelin derim.
OpenIntelWireless ile yüksek ihtimalle Intel Wi-Fi kartınızı da çalıştırırsınız.
1-) Evet, zaten NVIDIA devre dışı kalacak.
2-) Hayır.

Big Sur veya Catalina deneyebilirsiniz. 5400RPM HDD'ye macOS kuracaksanız ağır olur, Catalina'ya yönelin derim.
NVIDIA'yı kullamayacak mıyım? Oyun vs. oynayamayacağım demek mi oluyor bu?

Yeni konular

Geri
Yukarı