Monster Abra A5 V14.1 nasıldır?

mustafa43

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, yarın Monster Abra A5 V14.1 ürününü almayı düşünüyorum. Acaba kullananlar ya da inceleme fırsatı olanlar varsa bi sıkıntı yaşar mıyım ya da tavsiyeniz ne olur? Monster ürünlerinde ısınma sorunu olabildiğini biliyorum ama metal kasa olması nedeniyle bu üründe olacağını düşünmüyorum. İleride SSD, taşınabilir HDD ve RAM takviyesi yapmayı düşünüyorum. Almadan önce son bı fikrinizi öğrenmek istedim çünkü benim için yüksek bir meblağ veriyorum pişman olur muyum? Ürün video işleme ve video sıkıştırma gibi çeşitli işlemlerde kullanılacak yorumlarınızı bekliyorum. Eğer olumlu yorumlar olur da alırsam incelemesini paylaşırım şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
monster abra a5 alanların geneli monsterin kaldırmadı oyun yok reklamıyla alıyo oysa sistem bilgisini görebiliyoruz alırken oda fiyatla orantılı oluyo sonuç olarak hepsi toplayıcı şirket bence şirketin pek önemi yok masaüstü alsan sen topla derdimde labtoplar o konuda sorunlu iyi araştırmak lazım

Monster çok ısınıyor genel geçer bir yargı bu. 1050 Ti ekran kartlı i7-7700HQ işlemcili Acer Nitro 5 var 5300TL Acer Nitro AN515-51-73HG Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + Fiyatı aradaki fiyat farkına değer diyorsanız Abra A5 alın.
Tasarımı ve klavyesinin tek renk olması hoşuma gitmedi. Aslında mantıken işlemci eski nesil olsa da ram, ek hafıza ve fiyat olarak oldukça avantajlı ama tasarımı hiç hoşuma gitmedi her gün de sevmediğim bilgisayarı kullanmak istemiyorum.Dell 7577 de aklımdaydı adaptör sorunu ve ısınma yüzünden vazgeçtim yorumunuz için teşekkürler.
monster abra a5 alanların geneli monsterin kaldırmadı oyun yok reklamıyla alıyo oysa sistem bilgisini görebiliyoruz alırken oda fiyatla orantılı oluyo sonuç olarak hepsi toplayıcı şirket bence şirketin pek önemi yok masaüstü alsan sen topla derdimde labtoplar o konuda sorunlu iyi araştırmak lazım
Maalesef laptop'a ihtiyacım var. Ama aynen dediğiniz gibi araştırmadan almamak lazım onun için konuyu açtım zaten. Oyun oynamayacağım için programlarda yeterli olur gibi geliyor umarım pişman olmam😀 Yorumunuz için teşekkürler.

Abra A5 V13.4 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook

Size yukarıdaki laptopu önerebilirim.
Sizin belirttiğiniz laptop'tan 500TL daha ucuz olduğu için laptopu upgrade edebilirsiniz monster sitesinden.1TB Harddisk ekleyebilir veya Ram'i 16GB yapabilirsiniz.
Çok arada kaldım şimdi acaba bu modelin malzeme kalitesi hakkında bilginiz var mı? Çünkü rami vb. şeyleri daha sonra ekleyebilirim ama malzeme kalitesinden memnun kalmassam sıkıntı olabilir. Çünkü uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum.

Merhaba hocam. Aldınız mı acaba bilgisayarı ? Bende v14.1 düşünüyorum da, aldıysanız izlenimlerinizi paylaşırmısınız ?
Kart limitinde tekrar sorun yaşadığım için kapıda ödemeli v13.4 aldım. Bilgisayarın başına adam akıllı daha bugün oturabildim 13.4 den memnunum şu anlık. İlk yorumlarımı merrak ederseniz;
-Kurulumu gayet basit bi şekilde yapabiliyosun sadece technopat youtube kanalındaki ve monsterin youtube kanalında ki rehberlerinden w10 ve sürücü kurulumunu yapabilirsin.
-Malzeme kalitesi benim hoşuma gitti ama ilk laptop deneyimim biraz garipsemedim değil.
-Paketlemeden memnun kaldım gerekli olan her yeri jelatinli ve korumalı.
-Kapıda ödemeli olarak aldım siparişi öğlen verdim ertesi gün öğleden sonra 5-6 gibi elime ulaştı.
-Alırken yanındaki çantayı bir boy büyüğünü ve yanında kılıfla al ben öyle yaptım gayet memnunum.
-Isınma olarak henüz bi sıkıntıyla karşılaşmadım galiba pcyi henüz kullananamamdan dolayı.
-Klavye alışmak gerektiriyor. Fn tuş fonksiyonları biraz uzak kalıyor.
-Açılışı 10-13 saniye arasında. Açarken güç tuşuna 2 kere tıklamak gerekiyor ilk başta açamayınca korkuttu biraz.
- Normal kullanımda da arada bir fan sesi geliyor soğutup geri kapanıyor alışınca en azından ben takılmıyorum.
-Görüntü çıkışı sadece hdmı belki o sıkıntı olur ama usb olarak sıkıntı yok 6 tane var dördü 2.0 diğer ikisi 3.1.
-Usb 3.1 lerin ikisinde arkada olması biraz sıkıntı doğurabiliyor.
-Müşteri hizmetlerinden memnun kaldım facebook üzerinde herhangi bi şey sorabilirsiniz hızlı cevap veriyolar illa mesai saatinde yazmak zorunda değilsin. Ben daha önce oradan sorduğum için herhalde ürün elime ulaştıktan bi kaç gün sonra ürünün elime doğru şekilde ulaştığından emin olmak için yazdılar hoşuma gitti açıkcası.
Ben genel olarak pc den memnun kaldım aldığım modelin incelemeleri vesaire olduğu için fazla ayrıntıya girmedim ama kafana takılan bi şey olursa sorabilirsin yardımcı olmaya çalışırım.

Kart limitinde tekrar sorun yaşadığım için kapıda ödemeli v13.4 aldım. Bilgisayarın başına adam akıllı daha bugün oturabildim 13.4 den memnunum şu anlık. İlk yorumlarımı merrak ederseniz;
-Kurulumu gayet basit bi şekilde yapabiliyosun sadece technopat youtube kanalındaki ve monsterin youtube kanalında ki rehberlerinden w10 ve sürücü kurulumunu yapabilirsin.
-Malzeme kalitesi benim hoşuma gitti ama ilk laptop deneyimim biraz garipsemedim değil.
-Paketlemeden memnun kaldım gerekli olan her yeri jelatinli ve korumalı.
-Kapıda ödemeli olarak aldım siparişi öğlen verdim ertesi gün öğleden sonra 5-6 gibi elime ulaştı.
-Alırken yanındaki çantayı bir boy büyüğünü ve yanında kılıfla al ben öyle yaptım gayet memnunum.
-Isınma olarak henüz bi sıkıntıyla karşılaşmadım galiba pcyi henüz kullananamamdan dolayı.
-Klavye alışmak gerektiriyor. Fn tuş fonksiyonları biraz uzak kalıyor.
-Açılışı 10-13 saniye arasında. Açarken güç tuşuna 2 kere tıklamak gerekiyor ilk başta açamayınca korkuttu biraz.
- Normal kullanımda da arada bir fan sesi geliyor soğutup geri kapanıyor alışınca en azından ben takılmıyorum.
-Görüntü çıkışı sadece hdmı belki o sıkıntı olur ama usb olarak sıkıntı yok 6 tane var dördü 2.0 diğer ikisi 3.1.
-Usb 3.1 lerin ikisinde arkada olması biraz sıkıntı doğurabiliyor.
-Müşteri hizmetlerinden memnun kaldım facebook üzerinde herhangi bi şey sorabilirsiniz hızlı cevap veriyolar illa mesai saatinde yazmak zorunda değilsin. Ben daha önce oradan sorduğum için herhalde ürün elime ulaştıktan bi kaç gün sonra ürünün elime doğru şekilde ulaştığından emin olmak için yazdılar hoşuma gitti açıkcası.
Ben genel olarak pc den memnun kaldım aldığım modelin incelemeleri vesaire olduğu için fazla ayrıntıya girmedim ama kafana takılan bi şey olursa sorabilirsin yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam ben sizin ilkin almayı düşündüğünüz modeli almayı düşünüyorum. Ama siz de farklı almışsınız.

Ben açıkçası Monster i hiç düşünmüyordum. Çünkü soğutması kötü diyorlardı. Bide alışamadım markaya..

Peki aldığınız model için oyun degerleri ve buna karşılık sıcaklık değerleri nasıl?

Hocam ben sizin ilkin almayı düşündüğünüz modeli almayı düşünüyorum. Ama siz de farklı almışsınız.

Ben açıkçası Monster i hiç düşünmüyordum. Çünkü soğutması kötü diyorlardı. Bide alışamadım markaya..

Peki aldığınız model için oyun degerleri ve buna karşılık sıcaklık değerleri nasıl?
Şahsen ben oyun için almadım bilgisayarı öğrenmek istediğim programları çalıştırsın diye aldım. Şu anda bilgisayara bir oyun bile yuklemedim ama genel olarak bi sıcaklık sorunu yaşamadım şarjı ekran kartından dolayı yeterli gelmediği oluyor. MSI kullanan bı abim cihazı çok beğendi kötü duyumlar alıyordum ama Monster kendini düzeltmiş dedi bilgisayarı gayet başarılı buldu. Yaptığı bir iki testte 8. Nesil işlemcinin performansını çok beğendi onda bulunan modeli hatırlamıyorum ama 7. nesil kullanıyor ve aradaki fark için keşke bı sene bekleseydim bile dedi olur da aklına başka bilgisayar gelir 8. Nesil al ısınma sorununu daha az yaşarsın. Donanım haber incelemesine bakarsan 14.1 alabilirsen onu almaya çalış pişman olacağını düşünmüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videoları izlersen fikir sahibi olabilirsin 14.1 modelinde de FPS olarak yaklaşık değerleri görürsün.
Bu incelemeye göre sıcaklık konusunda 14.1 modeli daha başarılı olacağını düşünüyorum.
Bence hangi modeli alırsan al pişman olacağını düşünmüyorum içine sinen model gayet seni mutlu edecektir. Emsallerine göre fark eden fiyata rağmen kaliteden pek bı şey kaybedecek ürünler de değiller bana göre. Elimde zorlucak oyun olsaydı deneyip atmak isterdim ama benim oyun merakım olmadığı için maalesef yok. Ama yine de kafana takılan bir şey olursa söyle vaktim olursa yapmaya çalışırım. Almayı düşünürseniz yanında kılıfıyla birlikte ve bı boy büyük çantayla alırsanız sizin için daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı