Monster Abra A5 V20.2.6 nasıldır?

@Senyör Kesada işlemci farkı da önemli açıkçası hocam.

Önceden Abra'larda Clevo kasalı modellerde vardı sorun yaşayanlar genelde o modellerdendi. Şu an Tongfang'larda sorun yok.
Macun konusunda da 2023 Nisanda aldım hiçbir şey değiştirmedim dediğim gibi RDR2 de maksimum 78-79 derece gördüm 6 saat üstü oynamama rağmen.

@DNA hocamda bulunan eski kasa Clevo ve o cihazlar soğutma ve anakart olarak özürlüydü, bende de Abra var ama Tongfang kasa ve gayet güzel çalışıyor. Yeni kasa Monster cihazların çoğu kaliteli gerek anakart gerek soğutma olsun, sadece macun sorun dediğim gibi.
Sizin sıcaklıklar ne durumda değer olarak?
Nitro 5 ile Abralar arasında 5-8 derece arası fark oluyor diye hatırlıyorum.

Sizin sıcaklıklar ne durumda değer olarak?
Nitro 5 ile Abra'lar arasında 5-8 derece arası fark oluyor diye hatırlıyorum.

Bendeki Abra'da eski kasa Tongfang'lardan, i5 8300H işlemcisi var, 74W çekip 90 derece çalışabiliyor ancak undervoltlu şekilde kullandığım için 40W 70 derece çalışıyor. Biraz daha yeni isterseniz 10875H işlemcili Tulpar cihazım var 140W çekip 90 derece çalışabiliyor mesela MSI Stealth kasa olması lazımdı onunda.

Servisinden de memnun değilim. Laptoptan zaten hiç değilim. Monster beni laptoplardan da teknolojiden de soğuttu. Bu kadar ısınacağını bilseydim paramı çöpe atmazdım. Tek sekmeyi yüklerken 90 dereceye çıktığı oluyor.

İlk laptop: Ledlerin bazıları bozuktu, klavye ışığı yazdıkça titriyordu, ekranı 2 kez ve SSD'si 1 kez bozuldu. Tüm veriler sizlere ömür. Ekranı da düzgün değiştirmediler. Ölü piksel doluydu. Daha yeni değişmiş bir de. Kontrol de mi etmiyorlar acaba? Üstüne gidip tekrar taktırdım. O da bozulunca değişim istedim. Ekranına dokunulmuyor zaten kağıt gibi ve çat çut ediyor. Yarım yılda bunlar oldu.

İkinci laptop: Ledlerin bazıları bozuk ve ışığı yine titriyor. 1.5 yıldır yerinden kıpırdatmadan kullanıyorum çünkü ekranı çatır çutur devam. Soğutmada yine leş gibi. Yazılımı ikisinde de leş gibiydi. Monster Control Center bulunanlar da Clevo Control Center bulunanlar da leş gibi. Düzgün yazılımlı laptop almak çok önemli. Monster bu konuda tam çöp. Bakıma bile göndermem bunu çünkü bozup geri verirler, üstüne para isterler.

Şu anda Tonfang kasaların incelemelerine göz attım. Sıcaklıklar beklediğimden çok daha düşük. Hatta bayağı düşük. Şaşırdım ve şüphelendim. Hala tedirginim Abra serisine yaklaşırken...

Dediğim gibi Clevo'nun eski kasaları çok kötüydü anakart zaten rezalet aynı zamanda soğutmasıda rezaletti, gene 4000 serisinde Clevo topladı bir şekilde ama.

Servisinden de memnun değilim. Laptoptan zaten hiç değilim. Monster beni laptoplardan da teknolojiden de soğuttu. Bu kadar ısınacağını bilseydim paramı çöpe atmazdım. Tek sekmeyi yüklerken 90 dereceye çıktığı oluyor.

İlk laptop: LED'lerin bazıları bozuktu, klavye ışığı yazdıkça titriyordu, ekranı 2 kez ve SSD'si 1 kez bozuldu. Tüm veriler sizlere ömür. Ekranı da düzgün değiştirmediler. Ölü piksel doluydu. Daha yeni değişmiş bir de. Kontrol de mi etmiyorlar acaba? Üstüne gidip tekrar taktırdım. O da bozulunca değişim istedim. Ekranına dokunulmuyor zaten kağıt gibi ve çat çut ediyor. Yarım yılda bunlar oldu.

İkinci laptop: LED'lerin bazıları bozuk ve ışığı yine titriyor. 1.5 yıldır yerinden kıpırdatmadan kullanıyorum çünkü ekranı çatır çutur devam. Soğutmada yine leş gibi. Yazılımı ikisinde de leş gibiydi. Monster Control Center bulunanlar da Clevo Control Center bulunanlar da leş gibi. Düzgün yazılımlı laptop almak çok önemli. Monster bu konuda tam çöp. Bakıma bile göndermem bunu çünkü bozup geri verirler, üstüne para isterler.

Sizin cihazınız Clevo hocam arkadaşın alacağı Tongfang.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı