Monster Abra A5 V15.2 Touchpad Çalışmıyor

psychothinker

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci(Mühendislik)
Windows kurulumu yaparken çalışan ve sonrasındada driver vs. kurarken sorunsuz çalışan touchpad, çalışmamaya başladı. Windows'u yeniden kurmama rağmen aynı şey meydana geliyor. FN + F5 ile touchpad on/off yaparken ekranda on/off yazısı görülüyor ama touchpad de hiçbir değişiklik olmuyor. Windows USB takıp, F7 ile Windows yükleme ekranında falan çalışırken Windows 10'da çalışmıyor. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Otomatik sürücü kurma programı varsa kaldırın. PC yeniden başlatıp bunu kurun ardından tekrar yeniden başlatıp USB deki "Install touchpad driver" yazanı kurun. Tekrar başlatın PC yi ve kullanın.

Otomatik sürücü kurma programı varsa kaldırın. PC yeniden başlatıp bunu kurun ardından tekrar yeniden başlatıp USB deki "Install touchpad driver" yazanı kurun. Tekrar başlatın PC yi ve kullanın.
Bu model için herhangi bir driver bulunmuyor ve kurulmasına da gerek yok ( zaten windows kurarken de touchpad bu yüzden çalışıyor ).
Herhangi bir otomatik sürücü kurma programı yok.
Verdiğiniz dosyadaki chipseti Monster'ın kendi sitesinden bu model için tüm driverleri kurdum.

Arama kısmına dokunmatik yüzey yazıp en altta "Sıfırla" var onu seçin. Eğer hala olmadıysa Bilgisayarım > sağ tık > Yönet > Aygıt Yöneticisi kısmından resimdeki 2 aygıtı sürücüsüyle birlikte kaldırın. Ardından PC yeniden başlatıp Windows Update çalıştırın kendi indirip kursun.

sss.png

Arama kısmına dokunmatik yüzey yazıp en altta "Sıfırla" var onu seçin. Eğer hala olmadıysa Bilgisayarım > sağ tık > Yönet > Aygıt Yöneticisi kısmından resimdeki 2 aygıtı sürücüsüyle birlikte kaldırın. Ardından PC yeniden başlatıp Windows Update çalıştırın kendi indirip kursun.

Eki Görüntüle 474459
Aygıt yöneticisinde sadece HID uyumlu fare bulunmakta , ayrıca Monster ile konuştuğumda ABRA için driver gerekmediğini ve sorunu anlamadıklarını söylediler.Bilgisayara Windows'u kurarken ve kurduktan sonra çalışırken sonrada kendi kendine çalışmıyor dediğim gibi.

Aygıt yöneticisinde sadece HID uyumlu fare bulunmakta , ayrıca Monster ile konuştuğumda ABRA için driver gerekmediğini ve sorunu anlamadıklarını söylediler.Bilgisayara Windows'u kurarken ve kurduktan sonra çalışırken sonrada kendi kendine çalışmıyor dediğim gibi.
Sorununuzu çözebildiniz mi? Bende de aynı sorun oluştu. Çalışıyorken çalışmıyor şimdi. Abra a5 15.4 benimkisi de.

Dostum merhaba, sorununuzu çözebildiniz mi? abra 15.2.1 modelinde aynı sorunu ben de yaşıyorumda

hocam sorunu çözebildin mi?abra a5 v15.4 kullanıyorum aygıt yöneticisinde toucpad görülmüyor
Dostum merhaba, sorununuzu çözebildiniz mi? abra 15.2.1 modelinde aynı sorunu ben de yaşıyorumda
hocam sorunu çözebildin mi?abra a5 v15.4 kullanıyorum aygıt yöneticisinde toucpad görülmüyor
Sorununuzu çözebildiniz mi? Bende de aynı sorun oluştu. Çalışıyorken çalışmıyor şimdi. Abra a5 15.4 benimkisi de.
aynı cihaz bende de var sorunu çözebildin mi

Hocam sorunu çözebildin mi? Abra A5 v15.4 kullanıyorum aygıt yöneticisinde toucpad görülmüyor

Hocam sorunu çözebildin mi? Abra A5 v15.4 kullanıyorum aygıt yöneticisinde toucpad görülmüyor

Aynı cihaz bende de var sorunu çözebildin mi?

Dostum sorunu çözdüm. Intel SerialIO programını indirip bilgisayara kurduktan sonra düzeldi. Tüm Driver'ların eksiksiz olduğundan emin olun ayrıca.

Güncelleme yapayım. Sorunu halledeli bayağı oldu. Sorun Windows ile alakalı. Zaten touchpad driversiz çalışıyor. Sağlıklı bir flash diske Windows ISO yazdırıp Windows kurdum. Sorunsuz kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı