Monster Abra A5 v15.3 servis sonrasu USB 3.0 portlarından biri çalışmıyor

kaan_js

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Benim Monster Abra A5 v15.3 bilgisayarım var ve ben bilgisayarın anakartını yakmıştım. Bilgisayar servise gitti geldi anakart değişimi sağlandı. Servis sonrasında USB 3.0 portlarımdan birinin çalışmadığını fark ettim.

Ekran Alıntısı.JPG

Burada görebileceğiniz üzere 1 tane USB 3.0 ve bir tane 3.1 port aygıt yöneticisinde gözüküyor.

Intel olarak bahsettiği nedir bir bilginiz var mı?
Anakart ile mi alakalı acaba sizce bu durum?
USB bağlantıları anakarta nasıl yapılıyor sizce elimle düzeltebileceğim bir yerde midir?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Benim hiçbiri çalışmıyordu başka marka laptopta. Anakart sorunluydu, büyük ihtimal yeni takılan anakart başka bir bilgisayardan çıkma anakart, ya da 0 anakartta problemli. Büyük ihtimal lehimsel bir sorun ya da kısa devre olmuş, sizin yapabileceğiniz bir şey olduğunu düşünmüyorum ama yine de bir driverlara bakının.

Benim hiçbiri çalışmıyordu başka marka laptopta. Anakart sorunluydu, büyük ihtimal yeni takılan anakart başka bir bilgisayardan çıkma anakart, ya da 0 anakartta problemli. Büyük ihtimal lehimsel bir sorun ya da kısa devre olmuş, sizin yapabileceğiniz bir şey olduğunu düşünmüyorum ama yine de bir driverlara bakının.

Umarım öyle değildir iyice sıkıcı bir durum olmaya başladı bu durum Istanbul'a gidip duruyor bilgisayar ve bir hafta içinde geliyor.
Yeni taktıkları ana kart çıkma ana kartsa gerçekten çok komik bu durum da. Rezil bir firma olduğunu bir kere daha kanıtladılar.

Öncesinde çalıştığını farz ederek söylüyorum. Teknik servisle görüşerek durumu bildirmelisin.
Tamir işleminden onlar sorumlu bence.

Önceki ana kartımda çalışıyordu fakat şu an çalışmıyor, bu USB'ler bir Flex kablo ile mi bağlı yoksa lehimli mi anakart üstüne? Eğer ki Flex kabloysa değiştirebilirim kendim lehim falan yapabiliyorum fakat eğer orijinal lehim ise bozmak istemem.

Benim çok donanımsal bilgim yok kusura bakmayın.

Umarım öyle değildir iyice sıkıcı bir durum olmaya başladı bu durum Istanbul'a gidip duruyor bilgisayar ve bir hafta içinde geliyor.
Yeni taktıkları ana kart çıkma ana kartsa gerçekten çok komik bu durum da. Rezil bir firma olduğunu bir kere daha kanıtladılar.
Maalesef forum olarak Monster önermemizin sebeplerinden biri bu.

Önceki ana kartımda çalışıyordu fakat şu an çalışmıyor, bu USB'ler bir Flex kablo ile mi bağlı yoksa lehimli mi anakart üstüne? Eğer ki Flex kabloysa değiştirebilirim kendim lehim falan yapabiliyorum fakat eğer orijinal lehim ise bozmak istemem.

Donanımsal bilgin yoksa girişme hiç, sonra senin başına patlar söyliyim hocam.

O konuda bir fikrim yok ama bence o topa hiç girmemeni öneririm bu sefer kullanıcı hatası diyerek firma kendini haklı gösterecektir.

Geri
Yukarı