Monster Abra A5 v15.4 GeForce GTX 1050 güncelleme

Oyunlarda atmalar ve kasmalar yaşamaya başladım. FIFA 21, Metro Exodus gibi güncel oyunlarda özellikle. Galiba ekran kartı sürücüsü güncellemem gerek ama güncel olup olmadığını nereden öğreneceğimi bulamadım. Eğer güncelleyeceksem nasıl yapmam gerektiğini araştırdım ve GeForce Experience ve GeForce Game Driveri'ı yükledim bilgisayarıma. Şimdi tıkandım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yanlış bir şey yaparsam ve bir daha hiç oynayamazsam diye korkuyorum. PC modeli Monster Abra A5 v15.4. Monster mail yoluyla bana en güncel sürücüyü bulabileceğim linki yolladı ama orada verilen sürüm 2019 tarihli. GeForce GTX 1050'ye 2020 içinde de güncelleme gelmiştir o güncel değil o zaman deyip onu da indiremiyorum. Çok korkuyorum yanlış bir şey yapacağım ve var olan oyun performansımı da kaybedeceğim diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
GeForce Experience anlamadığım bir şekilde oyun performansımı düzeltmek yerine bilgisayarı çok kastırarak 120'lerde aldığım FPS'i 80 civarına çekti Monster kullanıyorum bu arada silin derim Experience'yi.

GeForce Experience anlamadığım bir şekilde oyun performansımı düzeltmek yerine bilgisayarı çok kastırarak 120'lerde aldığım FPS'i 80 civarına çekti Monster kullanıyorum bu arada silin derim Experience'yi.
Ben experience'yi yükledim ama sadece Game Driver programını güncelledim program üzerinden. Başka hiçbir işlem yapmadım ki. Ekran kartı Driver'ı güncellemedir şudur budur. Öyle yükledim duruyor.
Hatta yükledim, oyunlar kısmından FIFA 21'i oyna dedim ve bu sefer Fifa'yı hatasız oynadım. Atma falan olmadan.
Şunu demek istiyorum, experience programında hiçbir işlem yapmadım ki ekran kartı drive güncelleme vs. Nasıl yapılıyor onu da bilmiyorum. Öyle duruyor orda. Nasıl bir sıkıntı olacak onu çözemedim.

Tamam işte hocam oradan oynu açarsanız ayarlarını kendisine göre yapıyor ve bilgisayarı yoruyor onu demeye çalışıyorum.

Tamam işte hocam oradan oynu açarsanız ayarlarını kendisine göre yapıyor ve bilgisayarı yoruyor onu demeye çalışıyorum.
Allah Allah. Tamam silerim de. Bu sefer de yukarıda bahsettiğim gibi yine oyundan atmalar, directx hataları olacak. Benim amacım ekran kartı güncel değil herhalde onu güncellemekti ki oyunlarda performans düşüklüğü yaşamayayım. ama programı silersem o nasıl olacak?

Laptopun Windows 10 ise Windows simgesinin yanında bulunan yere aygıt yöneticisi yaz üstüne tıkla.
Orada görüntü bağdaştırıcılarını bul ekran kartına sağ tıkla sürücüyü güncelleştire bas lakin internetten güncelleştir Update'den değil.

Laptopun Windows 10 ise Windows simgesinin yanında bulunan yere aygıt yöneticisi yaz üstüne tıkla.
Orada görüntü bağdaştırıcılarını bul ekran kartına sağ tıkla sürücüyü güncelleştire bas lakin internetten güncelleştir Update'den değil.
Hocam İnternetten ara derken? Şu ikisi var. 1.yi arattığımda zaten güncel diyor.

Dosya Ekleri

• 16068385431575548031663972561692.jpg
    16068385431575548031663972561692.jpg
    84,8 KB · Görüntüleme: 20

Yeni konular

Geri
Yukarı