Monster Abra A5 v15.4 aşırı bellek kullanımı

saulgoodman33

Centipat
Arkadaşlar bilgisayarı açtığımdan itibaren bazen yüzde 52'ye varan bellek kullanımı oluyor. Sizce bu normal mi?
Bilgisayar: Monster Abra A5 v15.4, 8 GB RAM.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    489,7 KB · Görüntüleme: 69
XBOX launcher ve Epic Games launcher açık kapatırsanız düşecektir ve kullanmadığınız uygulamaları başlangıç sekmesinden devre dışı yaparak sorununuzu çözebilirsiniz.

MSConfig uygulamasını çalıştır sekmesinde aratıp açınız orada başlangıç kısmından hepsini seçip devre dışı bırakırsanız en azından başlangıçta düşecektir kullanım, bir de RAM kullanımı işletim sistemiyle alakalıdır Windows 7'ye geçerseniz farkı görürsünüz.

Windows daha akıcı çalışmak için ram kullanımı düşükken kendine bellek ayırıyor. Ram kullanacak bir işlem yaptığınızda (misal oyuna girdiğinizde) kullandığı ram miktarını düşürüyor. Değerler normal.

Windows 7'ye geçerseniz farkı görürsünüz.

İyi misiniz? Windows 7 artık öldü. Yepyeni sistemlere asla Windows 7 önerilmez yüklense bile sürücü desteği olmaz hadi oldu bu sefer yeni şeyler geldiğinde uyum sağlayamayacak. Bu bilgisayar Windows 10 için optimize edilmiş Windows 7 olmaz.

Windows 10 boşta duruma göre 2 GB yakın kullanıyor. Sizin attığınız görselden de görüleceği üzere launcher' lar RAM kullanıyor. Laptop yeni ise servise gidip yaptırsanız daha iyi olur. 5 dakika sürmez diye düşünüyorum. Ürünün genel olarak ömür boyu temizleme servis hizmeti var diye biliyorum, temizliği de aradan çıkarmış olursunuz.

Windows 10 boşta duruma göre 2 GB yakın kullanıyor. Sizin attığınız görselden de görüleceği üzere launcher' lar RAM kullanıyor. Laptop yeni ise servise gidip yaptırsanız daha iyi olur. 5 dakika sürmez diye düşünüyorum. Ürünün genel olarak ömür boyu temizleme servis hizmeti var diye biliyorum, temizliği de aradan çıkarmış olursunuz.
Laptop henüz 1 aylık. Fiziksel bir problem olduğunu mu söylüyorsunuz anlamadım neden servise götürmeliyim?
Ve bugün şöyle bir sorun baş gösterdi. GTA 5 yazı yazarken klavye gecikmesi - Technopat Sosyal
Bununla ilgili ne diyorsunuz?

Fiziksel bir sorun değil Monster' ın ücretsiz temizlik servisi var ve garanti dışı kalmaması için söyledim. Isı değerlerinden olabilir, oyun ayarlarınızdan dolayı RAM' leriniz yetmiyor olabilir.

Geri
Yukarı