Monster Abra A5 v15.4 HDMI bağlantısı oyun oynarken 30 FPS

saulgoodman33

Centipat
Bilgisayar: Monster Abra A5 v15.4.
HDMI: Next'ye-1107.
Televizyon: Samsung 58RU7100 UHD (4K)
Bilgisayarımı şarja bağlı bir şekilde televizyonuma bağladığımda düşük FPS alıyorum. Görüntü hissedilir bir şekilde akıcı değil. GTA 5 normalde 60-70 FPS iken TV'de 30-31 FPS. Sorun nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar: Monster Abra A5 v15.4.
HDMI: Next'ye-1107.
Televizyon: Samsung 58RU7100 UHD (4K)
Bilgisayarımı şarja bağlı bir şekilde televizyonuma bağladığımda düşük FPS alıyorum. Görüntü hissedilir bir şekilde akıcı değil. GTA 5 normalde 60-70 FPS iken TV'de 30-31 FPS. Sorun nedir?
Nasıl çözüldüğünü merak ediyorum acer nitro 5 laptopumda da 60fps bi videoyu hdmi ile bağladığımda 50 belkide daha az fps falan görüyorum kasıyo anlamış değilim

Bende de aynı laptoptan var ve bende de ekran paylaşımını yinele yaptığım zaman 30fps oluyor. Ama ben problemi hdmi ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Benim Monster laptoptaki HDMI en fazla 30Hz veriyordu 4K da, muhtemelen sizinki de aynı hesap. Bir diğer ihtimal de o bilgisayarın 4K da gerçekten gücünün 30FPS üstüne yetmemesi.

Ben çözemedim bu mantığı. Oyun konsolunu da TV'ye bağlıyorsun HDMI ile. Onda neden böyle olmuyor?
Oluyor, sadece oyun konsolunda alışmışlığın öyle olduğu için farketmiyorsun, oyun konsollarına çoğu kişi TV de alıştığı için öyle gidiyor, klavyede yaptığın hareketin ekrana 0,1 saniye sonra gelmesini garipsiyor göz, çünkü bilgisayarda monitörlerde taş çatlasın 0,03 saniyede yansıyor (en kötü değerler).

Anladım. Bence burda teknoloji eksiği var. HDMI yetmiyor artık. Mühendis arkadaşlara sesleniyorum. TV 8bin, PC 7bin. Şunları adam gibi bağlayacak bir kablo yapın lütfen :)

Yeni konular

Geri
Yukarı