Monster Abra A5 V15.5 120 Hz'deyken ekran kararıyor

Akenatos

Decapat
2020 Ağustos'ta aldığım Monster Abra A5 v15.5 modeli garanti süresi bittikten sonra ekranında herhangi bir darbe, sıvı teması veya kırılma gibi bir sorun olmamasına rağmen videoda görüldüğü gibi sorun çıkarmaya başladı. Bu süreçte birkaç defa müşteri hizmetlerini aradım fakat bir sonuç alamadım ekran kartını güncellemelerini yapmam gerektiği söylendi ve PC'ye format atın yine düzelmez ise servise yollayın diye dönüt aldım. Finallerim yüzünden 1 ay 48 Hz'de kullanmak zorundaydım. Bugün servise yollayacağım ve bu süreci buraya editleyerek yazacağım. En azından benimle aynı problemi yaşayan arkadaşlara süreç hakkında yol gösterici olmasını temenni ediyorum. Cihaz ilk defa servise gidecek müşteri hizmetleri bana bir kod verdi, Yurtiçi Kargo'yla ücretsiz bir şekilde gönderebiliyormuşuz. İnternette kimi servisden memnun kimi değil tekrar söylemek gerekir ise kendi tecrübemi sizinle adım adım paylaşmak istiyorum. Tekrardan bu konuyu editleyeceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ürün pazartesi günü servise ulaştı sali ekspertiz raporu çıktı ve müşteri hizmetlerini aradım. Ekran panelde sorun varmış 3100 lira ekran panel değişimi ve anakartta da bir sorun varmış 900 küsur de ona istediler daha onay vermedim ancak eğer anakartta ki hata 900 liralık işlem sonrası düzelmez ise yeni anakart için 9000 lira fiyat isteyeceklerini söylediler ben henüz işlemleri onaylamadığı ve öğrenci oldugum için bu fiyatlar benim bütçenin çok üzerinde ben zaten PC'yi 2 sene önce 7000 TL'ye almıştım. Sizce Şikayetvar ve tüketici hakem heyetine basvurmali miyim yoksa fiyatı ödemeli miyim önerilerinizi ve tecrübelerini bekliyorum.(Şikayetvar'da birçok bu durumda kullanici var ve firma pek yardımcı olmuş gözükmüyor)

Geri
Yukarı