Monster Abra A5 v15.5 alınır mı?

Kötü özelliklerini yazayım:
1. Klavye aydınlatması stabil çalışmıyor. Kontrol merkezini açıp ayarlamanız gerekiyor. (Ben beceremiyor da olabilirim bilmiyorum.)
2. Klavyede ki tuşlar aşırı kalitesiz.
3. Piyasada ki neredeyse tüm cihazlar 2019 yılında ki hatta bazıları 2018 yılında çıkmış bileşenleri kullanırken 2020 yılının 2. çeyreğinde çıkmış bileşenleri kullanıp bu kadar güncel bir sistemde tek bir Type-c portu kullanmak ve bunu da arka tarafa koymak bir de üstüne güç girişinin yanına koymak (Güç kablosu takılınca Type-c portunun üzerinden geçiyor.) aşırı saçma bir hareket olmuş.
4. Bataryanın bitimine 10-15 dk kalınca grafik işlemcisini besleyemiyor ve cihazda donmalar başlıyor. (Harici grafik işlemcisinden bahsetmiyorum.)
5. Kasası dandik bir malzemeden yapılmış. Monster'larda zaten kronik bir menteşe problemi var bu cihazlarda da bu sorunun çözümü konusunda bir şey yapıldığı düşünmüyorum.
Son iki tanesi dışı benim için o kadar önemli değil. 4. için de son anlarda büyük ihtimalle tasarrufa falan geçiyor o yüzden çok garip karşılamıyorum. Ama menteşe konusunda şaşırdım,çok çabuk mu bozuluyor yoksa bir süre kullandıktan sonra mı?
Gayet iyidir alınabilir güzel performans alırsınız soğutması kaliteli servisi güzel daha ne olsun:)
Yorumunuz için teşekkür ederim sağolun.

@brunmonster
Ne zaman bozulacağını söyleyemem kişiden kişiye değişir birazcıkta şans meselesi. Ama Monster'ın bu konuda sıkıntılı olduğunu biliyorum. Şu an ki modellerde de bir güncellemeye gidilmemiş. Benzer malzemeden yapılmış bir plastik kasaya menteşeler 4 tane vida ile monte edilmiş.

Ben Aynı modelden 1 ay önce aldım. Bana geldiğinde ölü piksel vardı ve cihaz değiişimi istedim. Kabul etmediler tamir edip yolladılar. Daha sonra servisten geldiğinde cihaz en ufak işlemde bile fanları sürekli calıstırıyordu ve gürültülüydü ayarlardan vs düzelmiyor. İade etmek istedim ve baya bir sorun cıkardılar tüketici haklarıyla çözdüm işimi. Ben memnun kalmadım ama teknoloji şans işi. Karar senin.

Ben Aynı modelden 1 ay önce aldım. Bana geldiğinde ölü piksel vardı ve cihaz değiişimi istedim. Kabul etmediler tamir edip yolladılar. Daha sonra servisten geldiğinde cihaz en ufak işlemde bile fanları sürekli calıstırıyordu ve gürültülüydü ayarlardan vs düzelmiyor. İade etmek istedim ve baya bir sorun cıkardılar tüketici haklarıyla çözdüm işimi. Ben memnun kalmadım ama teknoloji şans işi. Karar senin.
Aynen teknoloji işi ciddi şans işi. En olumlu yorumlar bunda olduğu için bunu alacağım.
@brunmonster
Ne zaman bozulacağını söyleyemem kişiden kişiye değişir birazcıkta şans meselesi. Ama Monster'ın bu konuda sıkıntılı olduğunu biliyorum. Şu an ki modellerde de bir güncellemeye gidilmemiş. Benzer malzemeden yapılmış bir plastik kasaya menteşeler 4 tane vida ile monte edilmiş.
Teşekkür ederim yorum için.

A7 v12.1.1 aldım. Almadan önce baktığım model buydu. 17.3" olarak biraz daha büyük ekran tercih ettiğim için A7'ye geçtim. Boyut hariç işlemci ve ekran kartı aynı. Belleği 16'ya çıkartman mantıklı.
2-3 haftadır kullanıyorum. Isınma problemi yok. Havalar sıcak olmasına rağmen CoD Warzone oynuyorum işlemci 65-70 derece, ekran kartı 60 derecelerde geziyor.

Şu an nasıl hala memnun musunuz bende Abra A5 v15.5 var iade edip almayı düşünüyorum Abra A7 v12.1'i.

hakikaten elektronik biraz şans işi. ben abra a5 v6.1.3 ile 4 yılı doldurdum, ne menteşede ne de kasada hiçbir sorun yaşamadım, üstelik baya hırpalayarak kullandım yani bilgisayarı. Tek sıkıntım fanları sesli çalışıyordu, her defasında servis değiştirdi. 2800 e aldığım bilgisayarı 3500 e ikinci el sattım geçen ay.

Geri
Yukarı