Monster Abra A5 v15.7.3 laptop sıcaklığı

Sciuga

Decapat
Herkese merhaba, bir ay önce başlıkta belirttiğim laptopu aldım. Her şey güzel fakat laptopun sıcaklığı hakkında sorum olacak. İlk laptopum olduğu için belki normaldir fakat sormak istedim. Oynadığım oyunlar CS:GO, LoL, Valorant ve GTA: Sa-MP. Bunlar dışında oyun oynamıyorum ki bu oyunlar da orta seviye oyunlar. PUBG, GTA V, C. O.D gibi büyük oyunlar ve büyük sistem isteyen oyunlar değil. Oyunlardan herhangi birine giriyorum yarım saat sonra laptop fazlaca ısınmış oluyor. Klavyede yazı yazarken o sıcaklığı hissediyorum hatta bazen başka bir klavye takıp o klavyeyle oynuyorum çünkü o sıcaklık gerçekten beni kullanma diyor. Bu normal mi, normal değilse ne yapmalıyım şimdiden teşekkür ederim.

Herkese merhaba, bir ay önce başlıkta belirttiğim laptopu aldım. Her şey güzel fakat laptopun sıcaklığı hakkında sorum olacak. İlk laptopum olduğu için belki normaldir fakat sormak istedim. Oynadığım oyunlar CS:GO, LoL, Valorant ve GTA: Sa-MP. Bunlar dışında oyun oynamıyorum ki bu oyunlar da orta seviye oyunlar. PUBG, GTA V, C. O.D gibi büyük oyunlar ve büyük sistem isteyen oyunlar değil. Oyunlardan herhangi birine giriyorum yarım saat sonra laptop fazlaca ısınmış oluyor. Klavyede yazı yazarken o sıcaklığı hissediyorum hatta bazen başka bir klavye takıp o klavyeyle oynuyorum çünkü o sıcaklık gerçekten beni kullanma diyor. Bu normal mi, normal değilse ne yapmalıyım şimdiden teşekkür ederim.
Msi afterburner ile kontrol edin sıcaklıkları

Turbo fan açık hali böyleyse sıkıntı olabilir. Arkadaşıma 15.8.4 aldık. Henüz bu kadar ısındığı görmedik.(Bizzat yanında test ettim)
Kaç derece olduğunu paylaşırsanız sevinirim

Sıcaklık değerlerini paylaşır mısınız öncelikle?

Turbo kapalı oluyor genelde. Büyük oyunlar oynamadığım için gerek olmaz diyorum siz ne diyorsunuz buna? en kısa sürede sıcaklık değerlerini paylaşıcam.
Valorantta durum böyle. Çok aşırı ısınıyor. İşlemci %90 çok fazla, bildiğim kadarıyla 80'i geçmemesi gerekiyor. Turbo Modu aktifken bu arada. @aasmcan @mirsady @oguzhnsrmn
Bir diğer taraftan. Laptopdaki sistem parçalarını İşlemci, Ekran Kartı vs. bunları internet üzerinden güncellemem gerekiyormu herhangi bir şekilde? Monster'da biliyorsunuz aldığınızda bir flash ile birlikte geliyor bu yüklemeler. Onun dışında herhangi bir şey yapmam gerekiyormu?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    15,9 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Turbo kapalı oluyor genelde. Büyük oyunlar oynamadığım için gerek olmaz diyorum siz ne diyorsunuz buna? En kısa sürede sıcaklık değerlerini paylaşacağım.
Valorant'ta durum böyle. Çok aşırı ısınıyor. İşlemci %90 çok fazla, bildiğim kadarıyla 80'i geçmemesi gerekiyor. Turbo modu aktifken bu arada. @aasmcan @mirsady @oguzhnsrmn
Bir diğer taraftan. Laptopdaki sistem parçalarını işlemci, ekran kartı vs. bunları internet üzerinden güncellemem gerekiyor mu herhangi bir şekilde? Monster'da biliyorsunuz aldığınızda bir flash ile birlikte geliyor bu yüklemeler. Onun dışında herhangi bir şey yapmam gerekiyor mu?

Bana biraz anormal geldi çünkü arkadaşım aynı laptopu kullanıyor onunla birlikte Valorant CS gibi oyunlar oynuyoruz bazenleri benim eve geliyor yan yana oynuyoruz ama hiç o kadar ısındığını görmedim Monster müşteri hizmetlerini arayıp söyleyin sorunu onlar sizi nereye yönlendirirse o yoldan gidin.

Yeni konular

Geri
Yukarı