Monster Abra A5 V15.7.4 vs MSI GF63 Thin 9SCSR-1053XTR

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Madem siz gerçeklere inanmıyorsunuz, ben de tecrübelerimi yazayım. Kuzenim Monster laptop almıştı, 1 saatin sonuna 100 dereceleri görüyordu, 1 yılın sonunda bozuldu. MSI laptop alan amcam kodlama işiyle uğraşıyor, o hiçbir sıkıntı yaşamadı.
Clevo'ya, en boş laptop markasına, zaten logo basıyorlar.
Hatta hangi parça ısınıyor onu bile söylemiyorsunuz.

Biz nereden bilelim hocam neden ısınıyor? Firmaya sorun.

Son düzenleme:
Tamam. Senin istediğin olsun ama adam alınca bir sorun yaşarsa sen çözeceksin. Anlaştık mı?
1000TL Kasamı? Adamlar Neden Ucuz Açıklamış Çünkü Yerli Parçaları Yurtdışından Almıyor.
MSI kaliteli olabilir ama burada laptop karşılaştırıyoruz MSI her şeyi üreten bir firma uzmanlık alanları laptop değil ama Monster sadece laptop üretiyor sizce de MSI daha iyi demek saçma değil mi?
Hocam şaka mısınız? @WoLeRm
Kötü kasa, ısınma sorunları, kötü ekran ve dahası.

Kötü ekran mı? 120Hz ekran yenileme hızı var üstelik kasasıda fırçalanmışalüminyum yani sağlam.

Buradada MSI kasasını görüyoruz.
Firmaları bir tanıyalım;

Monster Türk malı değildir. Evet, Monster notebookları satan firma Türk firmasıdır. Monster, clevo adlı Çin menşeili bir şirketin ürettiği laptopları satın alıp fabrikasında kasasına logolar ve hafif düzenlemeler ekleyen bir ithalatçı firma. Evet “e her firma ithalatçı? ” Dediğinizi duyuyorum, bu doğru fakat burada Monster’ı ayıran şey, clevo’nun çok ekonomik olması.

Gelelim MSI’a.

Eminim bunun hakkında daha çok bilgi sahibisiniz. Zaten pek de değinemeyeceğim. Tayvan menşeili bir firma, ayrıca parça kalitesi de sağlam ( laptopu yere düşürdüğümde -ki kötü düştü: / - Oradan biliyorum) burada amacım MSI’ı övmek değil yanlış anlaşılmasın konuyu dağıtmadan, Dilerseniz birkaç özelliklerini karşılaştıralım;

1- Kasa kalitesi:
Monster’ın tasarımı kesinlikle daha tatlı ve aerodinamik duruyor. MSI ise Monster’a göre biraz daha sade fakat daha sağlam bir materyalle üretilmiş.

2- Klavye kalitesi:
MSI genellikle SteelSeries kullanıyor, fakat Monster’ın klavyesi clevo’nun ürettiği klavye. Şimdi size soruyorum; SteelSeries klavye mi tercih ederdiniz yoksa a4tech mi?

3- Ses kalitesi:
Monster soundblaster cinema ses sistemini kullanırken MSI nahimic 2,2+ ve 3 sistemlerini tercih ediyor, Teknoloji mağazasına gidip ve Monster notebooktan deneyimlemiş biri olarak diyebilirim ki soundblaster daha önde bir performans sergilemiş.

4- Anakart pcbleri:
Evet şimdi en önemli yere denk geldiğimizi söyleyebiliriz. PCB yani devre kartı, kullandığımız anakarttan tutun ekran kartına kadar, elektronik çoğu alette bulunan yeşil veya daha farklı renklere sahip boardlardır. Mutlaka denk gelmişsinizdir. Clevo yukarıda da dediğim gibi düşük maliyetlerle laptop yapmayı hedefleyen bir firma burada iki firmada benzer performanslar sergilemiş ama MSI bi tık daha iyi duruyor.

Umarım bu ikilemde kalan arkadaşlarımıza yol gösterebilmişizdir inanın iki markanın ürünleri yan yanayken bile fark ediliyor. Kesinlikle denemeden almayın, fakat tecrübelere de ileri de kötü bir deneyim yaşamamak için kulak verin. Monster kendini Notebook üretmeye adamış bi firma yaklaşık 20 yıldır bu işi yapıyor MSI 10 bunuda bir düşünün. asla bir markayı kötüleme amaçlı yazmadım. 7-8 bin lira veriyorsunuz arkadaşlar, başınıza kötü bir şey gelmesini istemem, he bana soracak olursanız ben Monster’ı tercih ederdim.
Bu arada çok fazla oyun oynuyorsa Monster 1TB SSD Var

MSI 240GB

Monster 4 katından daha fazla
Ekran kalitesiz diyenler içinde

Monster Ekran:120Hz

MSI Ekran:60Hz

Monsterla middekileri çat çat vururken

MSI ile mid kapıdaki adamı niye vuramıyorum diye sövebilirsin.

Son düzenleme:
1000TL kasa mı? Adamlar neden ucuz açıklamış çünkü yerli parçaları yurtdışından almıyor.
MSI kaliteli olabilir ama burada laptop karşılaştırıyoruz MSI her şeyi üreten bir firma uzmanlık alanları laptop değil ama Monster sadece laptop üretiyor sizce de MSI daha iyi demek saçma değil mi?

Kötü ekran mı? 120Hz ekran yenileme hızı var üstelik kasasıda fırçalanmışalüminyum yani sağlam.

Firmaları bir tanıyalım;

Monster Türk Mali değildir. Evet, Monster notebookları satan firma Türk firmasıdır. Monster, clevo adlı Çin menşeili bir şirketin ürettiği laptopları satın alıp fabrikasında kasasına logolar ve hafif düzenlemeler ekleyen bir ithalatçı firma. Evet “e her firma ithalatçı? ” Dediğinizi duyuyorum, bu doğru fakat burada Monster’ı ayıran şey, clevo’nun çok ekonomik olması.

Gelelim MSI’a.

Eminim bunun hakkında daha çok bilgi sahibisiniz. Zaten pek de değinemeyeceğim. Tayvan menşeili bir firma, ayrıca parça kalitesi de sağlam ( laptopu yere düşürdüğümde -ki kötü düştü: / - Oradan biliyorum) burada amacım MSI’ı övmek değil yanlış anlaşılmasın konuyu dağıtmadan, dilerseniz birkaç özelliklerini karşılaştıralım;

1- Kasa kalitesi:
Monster’ın tasarımı kesinlikle daha tatlı ve aerodinamik duruyor. MSI ise Monster’a göre biraz daha sade fakat daha sağlam bir materyalle üretilmiş.

2- Klavye kalitesi:
MSI genellikle SteelSeries kullanıyor, fakat Monster’ın klavyesi clevo’nun ürettiği klavye. Şimdi size soruyorum; SteelSeries klavye mi tercih ederdiniz yoksa a4tech mi?

3- Ses kalitesi:
Monster Sound Blaster cinema ses sistemini kullanırken MSI Nahimic 2, 2+ ve 3 sistemlerini tercih ediyor, teknoloji mağazasına gidip ve Monster notebooktan deneyimlemiş biri olarak diyebilirim ki Sound Blaster daha önde bir performans sergilemiş.

4- Anakart PCB'leri:
Evet şimdi en önemli yere denk geldiğimizi söyleyebiliriz. PCB yani devre kartı, kullandığımız anakarttan tutun ekran kartına kadar, elektronik çoğu alette bulunan yeşil veya daha farklı renklere sahip boardlardır. Mutlaka denk gelmişsinizdir. Clevo yukarıda da dediğim gibi düşük maliyetlerle laptop yapmayı hedefleyen bir firma burada iki firmada benzer performanslar sergilemiş ama MSI bir tık daha iyi duruyor.

Umarım bu ikilemde kalan arkadaşlarımıza yol gösterebilmişizdir inanın iki markanın ürünleri yan yanayken bile fark ediliyor. Kesinlikle denemeden almayın, fakat tecrübelere de ileride kötü bir deneyim yaşamamak için kulak verin. Monster kendini notebook üretmeye adamış bir firma yaklaşık 20 yıldır bu işi yapıyor MSI 10 bunuda bir düşünün. Asla bir markayı kötüleme amaçlı yazmadım. 7-8 bin lira veriyorsunuz arkadaşlar, başınıza kötü bir şey gelmesini istemem, he bana soracak olursanız ben Monster’ı tercih ederdim.
Bu arada çok fazla oyun oynuyorsa Monster 1TB SSD var.

MSI 240GB.

Monster 4 katından daha fazla.
Ekran kalitesiz diyenler içinde.

Monster ekran: 120Hz.

MSI ekran: 60Hz.

Monster'la middekileri çat çat vururken.

Anlamamakta ısrar ediyorsun. Monster ürünlerini yurt dışından getirtiyor. Sonra logo basıyor. Ayrıca MSI markasının taş çatlasa 3-4 modeli sorunludur ama Monster'ın genelde hepsi sorunlu.
1000TL kasa mı? Adamlar neden ucuz açıklamış çünkü yerli parçaları yurtdışından almıyor.

Firmaları bir tanıyalım;

Monster Türk Mali değildir. Evet, Monster notebookları satan firma Türk firmasıdır. Monster, clevo adlı Çin menşeili bir şirketin ürettiği laptopları satın alıp fabrikasında kasasına logolar ve hafif düzenlemeler ekleyen bir ithalatçı firma. Evet “e her firma ithalatçı? ” Dediğinizi duyuyorum, bu doğru fakat burada Monster’ı ayıran şey, clevo’nun çok ekonomik olması.

Gelelim MSI’a.

Eminim bunun hakkında daha çok bilgi sahibisiniz. Zaten pek de değinemeyeceğim. Tayvan menşeili bir firma, ayrıca parça kalitesi de sağlam ( laptopu yere düşürdüğümde -ki kötü düştü: / - Oradan biliyorum) burada amacım MSI’ı övmek değil yanlış anlaşılmasın konuyu dağıtmadan, dilerseniz birkaç özelliklerini karşılaştıralım;

1- Kasa kalitesi:

2- Klavye kalitesi:

3- Ses kalitesi:
Monster Sound Blaster cinema ses sistemini kullanırken MSI Nahimic 2, 2+ ve 3 sistemlerini tercih ediyor, teknoloji mağazasına gidip ve Monster notebooktan deneyimlemiş biri olarak diyebilirim ki Sound Blaster daha önde bir performans sergilemiş.

4- Anakart PCB'leri:
Evet şimdi en önemli yere denk geldiğimizi söyleyebiliriz. PCB yani devre kartı, kullandığımız anakarttan tutun ekran kartına kadar, elektronik çoğu alette bulunan yeşil veya daha farklı renklere sahip boardlardır. Mutlaka denk gelmişsinizdir. Clevo yukarıda da dediğim gibi düşük maliyetlerle laptop yapmayı hedefleyen bir firma burada iki firmada benzer performanslar sergilemiş ama MSI bir tık daha iyi duruyor.

Umarım bu ikilemde kalan arkadaşlarımıza yol gösterebilmişizdir inanın iki markanın ürünleri yan yanayken bile fark ediliyor. Kesinlikle denemeden almayın, fakat tecrübelere de ileride kötü bir deneyim yaşamamak için kulak verin. Monster kendini notebook üretmeye adamış bir firma yaklaşık 20 yıldır bu işi yapıyor MSI 10 bunuda bir düşünün. Asla bir markayı kötüleme amaçlı yazmadım. 7-8 bin lira veriyorsunuz arkadaşlar, başınıza kötü bir şey gelmesini istemem, he bana soracak olursanız ben Monster’ı tercih ederdim.
Bu arada çok fazla oyun oynuyorsa Monster 1TB SSD var.

MSI 240GB.

Monster 4 katından daha fazla.
Ekran kalitesiz diyenler içinde.

Monster ekran: 120Hz.

MSI ekran: 60Hz.

Monster'la middekileri çat çat vururken.

Zaten kendi yazın bile MSI'dan yana.
@Samotne Ciasteczka.
Clevo markası yabancı bu arada.
Klavye olrak da tabii ki SteelSeries alırım. Anakart olarak MSI zaten büyük bir anakart üreticisi.

Son düzenleme:
  • Beğen
İfadeler: Pmw
Anlamamakta ısrar ediyorsun. Monster ürünlerini yurt dışından getirtiyor. Sonra logo basıyor. Ayrıca MSI markasının taş çatlasa 3-4 modeli sorunludur ama Monster'ın genelde hepsi sorunlu.

Zaten kendi yazın bile MSI'dan yana.
@Samotne Ciasteczka.
Clevo markası yabancı bu arada.
Klavye olrak da tabii ki SteelSeries alırım. Anakart olarak MSI zaten büyük bir anakart üreticisi.
Bende var diye söylemiyorum ama belli bir miktara kadar Monster alınır ama Tulpar serisini alacak paranız varsa almayın! Abra serisinde A7'de yine fiyat artıyor ama A5 için duruma göre alınıp alınmayacağı bakılabilir tamamen karşı değilim ama belli bir bütçenin üzerinde alınmaz diyorum. Ekran konusuna gelecek olursak Acer ve AOC'un kullandığı Panda ekran kullanılıyor genellikle ölü pixel sorunları görebilirsiniz ve çok var aynı şekilde ışık sızması içinde geçerli. (Bende çıkmadı bu kısım tamamen şans işi) Ses için THX des sistemi kullanılıyor. (Razer'da kulaklıklarında aynı ses sistemini kullanıyor.) Ama kasa kalitesi kötü orta arası yere düşürürseniz pek iyi sonuçlar ortaya çıkmaz. Isınma konusu biraz abartılıyor en son oynadığım oyun olan Cyberpunk'ta işlemci (İ5 10300H) 90°'yi gördü en fazla ekran kartı (GDDR6 GTX 1650) 75°'lerde seyretti. (Cihaz 6 aydan beri temizlenmedi.) Kısacası bütçe ve piyasaya göre alınıp alınmadığı bence değerlendirilmeli. 10000₺ bandında Monster alınmaz ama 6000-7000 bandında değerlendirmeye alınmalı.(Not: Bende MSI Asus almasını bilirdim ama ben yaklaşık 6000₺ ye bu cihazı aldığımda benzer özellikteki bir cihazı 7500₺ bandında satıyordu ve 1500₺'yi veremezdim.)

Bende var diye söylemiyorum ama belli bir miktara kadar Monster alınır ama Tulpar serisini alacak paranız varsa almayın! Abra serisinde A7'de yine fiyat artıyor ama A5 için duruma göre alınıp alınmayacağı bakılabilir tamamen karşı değilim ama belli bir bütçenin üzerinde alınmaz diyorum. Ekran konusuna gelecek olursak Acer ve AOC'un kullandığı panda ekran kullanılıyor genellikle ölü pixel sorunları görebilirsiniz ve çok var aynı şekilde ışık sızması içinde geçerli. (Bende çıkmadı bu kısım tamamen şans işi) ses için THX des sistemi kullanılıyor. (Razer'da kulaklıklarında aynı ses sistemini kullanıyor.) ama kasa kalitesi kötü orta arası düşürürseniz pek iyi sonuçlar ortaya çıkmaz. Isınma konusu biraz abartılıyor en son oynadığım oyun olan Cyberpunk'ta işlemci (i5 10300H) 90°'yi gördü en fazla ekran kartı (GDDR6 GTX 1650) 75°'lerde seyretti. (Cihaz 6 aydan beri temizlenmedi.) kısacası bütçe ve piyasaya göre alınıp alınmadığı bence değerlendirilmeli. 10000₺ bandında Monster alınmaz ama 6000-7000 bandında değerlendirmeye alınmalı.(Not: Bende MSI ASUS almasını bilirdim ama ben yaklaşık 6000₺'ye bu cihazı aldığımda benzer özellikteki bir cihazı 7500₺ bandında satıyordu ve 1500₺'yi veremezdim.)

Ben mümkün ve gerek olmadıkça önermiyorum. Abra serisi fiyatına Acer Nitro ve Ideapad Gaming varken önermem.

• Beğen
İfadeler: Pmw
Ben mümkün ve gerek olmadıkça önermiyorum. Abra serisi fiyatına Acer Nitro ve Ideapad Gaming varken önermem.
Varsa o fiyata Acer önerin ama yoksa Monster önerebilirsiniz duruma ve fiyata göre değişir.

Kardeş gülmeyi bir kes adam gibi konuşalım şurada ne yaptığın belli değil ben orada adil davrandım senin gibi MSI daha iyi demedim.

Terbiyeni takın. Karşında arkadaşın yok. İster gülerim ister ağlarım. Ben MSI daha iyi demedim. Zaten başlıkta bulunan model ısı sorunlu.
Monster ve Casper kalitesiz ve ne olduğu veya olacağı belli olmayan firmalardır.

Bakınız Monster kötünün iyisi gibi bir şey. Casper ve Excalibur daha da beter. Bu üçünü almanın benim gözümde Turbox almaktan bir farkı yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı