OpenCore Monster Abra A5 v15.8.3 Big Sur HDMI çalışır mı?

xwLOGAN

Kilopat
Monster Abra A5 v15.8.3
•Intel® Comet Lake Core™ i7-10750H 6C/12T
•Mobile Intel® HM470 Chipset
•4GB GDDR6 nVIDIA® GeForce® GTX1650 Ti 128-BIT DX12
•16 GB (2x8GB) DDR4 1.2V 2933MHz SO-DIMM
•500GB WD Blue SN550 M.2 SSD PCI-e 3.0 X4 (Okuma: 2400 MB/s - Yazma: 1750 MB/s)
+Samsung PM981A 256 GB 3500MB-2200MB/S PCI-e SSD MZVLB256HBHQ
+1TB ASUS EHD-A1T Taşınabilir HDD
•Intel® Wi-Fi 6 AX201, 2x2 AX + Bluetooth 5.1 M.2 2230 (2, 4 Gbps)

Merhabalar,
Arkadaşlar bilgisayarıma macOS Big Sur kurmak istiyorum bunun için Samsung SSD'im var halihazırda ama kafam allak bullak oldu forumda araştırmalar yaptım ama iyice beynim bulandı sizlere birkaç soru sormak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.
Birkaç arkadaşın başarılı kurumlarını ve sistemlerini inceledim benim sistemimle çok benzerler;
1. Başarılı Kurulum
2.Başarılı Kurulum
İlk arkadaş verdiği EFI ile sorunsuz bir şekilde kurulum yapmış.
İkinci arkadaşsa Monster laptoplar için Tongfang GitHub'dan yararlanıp sorununu çözmüş lakin ben kendi laptopumun tongfang olduğunu bile anlayamadım.
Soruma gelecek olursak hangi EFI'yi kullanmam gerekiyor?
Şu anda 2.Ekran ile kullanıyorum laptopumu kendi ekranı dışında bunu kullanabilir miyim?
Ses kartımı bir türlü bulamadım laptopumun içini açtım fotoğrafladım konuda paylaşacağım. Monster ile görüştüğümde Realtek kullandığını söylediler ama modeli nedir bilmiyorum.
Son olarak elimdeki SSD'de uyumsuzluk sorunları teşkil ediyormuş sanırsam ben bunu bilmiyordum ne yapabilirim?
Kurulum için başlamak istiyorum ama kafam kazan oldu, OpenCore macOS Big Sur için hangi adımları izlemem gerekir bu durumda, yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. :)
Laptop fotoğrafları

SSD kağıt üzerinde uyumsuz. Kullanabilmek için uyumlu bir diske kurulum yaptıktan sonra onu SSD'ye kopyalamak ve yama yapıp kext yüklemek. Rehberi:

Bu EFI'yi test edebilirsin, 2.ekrandan emin değilim:

SSD kağıt üzerinde uyumsuz. Kullanabilmek için uyumlu bir diske kurulum yaptıktan sonra onu SSD'ye kopyalamak ve yama yapıp kext yüklemek. Rehberi:

Bu EFI'yi test edebilirsin, 2.ekrandan emin değilim:
1TB harici ASUS hafızaya kurulum yapabilir miyim peki? Sıfırlanmaması gerek içerisinde önemli dosyalarım var. Diğer 500GB SSD diskim ise Windows var onu da sıfırlamak istemediğimden Samsung SSD yönelmiştim.

Zaten kurulum için illa sıfırlamanıza gerek yok. Belli bir alanı ayırıp oraya kurulum yapabilirsiniz.
Hangi biçimde ayırmam gerek birimi? Nasıl yapabilirim?
Zaten kurulum için illa sıfırlamanıza gerek yok. Belli bir alanı ayırıp oraya kurulum yapabilirsiniz.
Paragon ile 1TB ASUS EHD-A1T Taşınabilir HDD bir türlü 100GB ayıramadım, bir de bu verdiğiniz EFI'yi ben USB'ye nasıl atacağım? Etcher ile imajı USB gömdükten sonra USB açılmıyor.
Hangi biçimde ayırmam gerek birimi ? Nasıl yapabilirim

Paragon ile 1TB ASUS EHD-A1T Taşınabilir HDD bir türlü 100GB ayıramadım, birde bu verdiğiniz efiyi ben USB nasıl atacağım Etcher ile imajı USB gömdükten sonra USB açılmıyor.
@Yiğit Gençer rica etsem sorunuma bakabilir misiniz acaba?
Hangi biçimde ayırmam gerek birimi ? Nasıl yapabilirim

Paragon ile 1TB ASUS EHD-A1T Taşınabilir HDD bir türlü 100GB ayıramadım, birde bu verdiğiniz efiyi ben USB nasıl atacağım Etcher ile imajı USB gömdükten sonra USB açılmıyor.

@Yiğit Gençer rica etsem sorunuma bakabilir misiniz acaba ?
USB'den bilgisayarı boot etmeye çalıştığımda OC: failed to load configuation hatasını aldım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-04-19 192407.png
    Ekran görüntüsü 2021-04-19 192407.png
    199,6 KB · Görüntüleme: 24
Hangi biçimde ayırmam gerek birimi? Nasıl yapabilirim?

Paragon ile 1TB ASUS EHD-A1T Taşınabilir HDD bir türlü 100GB ayıramadım, bir de bu verdiğiniz EFI'yi ben USB'ye nasıl atacağım? Etcher ile imajı USB gömdükten sonra USB açılmıyor.

@Yiğit Gençer rica etsem sorunuma bakabilir misiniz acaba?

USB'den bilgisayarı boot etmeye çalıştığımda OC: failed to load configuation hatasını aldım.
Bu hatayı EFI değişimi ile çözmüştüm ben farklı EFI'lere bakın derim. Başarılı kurulumlardaki EFI'ler yardımcı olabilir.

Farklı bir siteden bulduğum Big Sur RAW dosyasını etcher ile USB flashladım lakin bu işlemden sonra USB bellek kayboluyor, dosyalarına erişemiyorum ki düzenleme sağlayayım.
Disk yöneticisinden biçimlendirin. Rufus ile yazdırabilirsiniz, Etcher şart değil.

Yanlış anlamazsanız bir şeyleri yanlış yapıyorum sorun USB yazdırmamda adım adım anlatabilir misiniz? İlk defa yapıyorum.
Hocam Rufus'u açın ve ''.raw'' uzantılı imajı ekleyip USB'yi seçin. Hiçbir ayara vs. gerek yok. Yazdırma işlemi bu kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı