Monster Abra A5 v15.8.3 düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Selim Şen

Decapat
Monster Abra A5 v15.8.3 kullanıyorum parçalarım:

• Intel i7-10750H-2, 60GHz Turbo Boost ile 5, 0GHz.
  • NVIDIA GTX1650 Ti 4 GB GDDR6.
  • 16 GB (2x8GB) DDR4 2933MHz.
  • 500GB SSD.
Parçalarım iyi olmasına rağmen beklediğimden veya internette gördüğüm testlerden daha düşük FPS alıyorum. Kopya Windows kullandığımdan olabilir dedim, orijinal Windows aldım fakat sonuç değişmedi. Düşük sistem gereksinimli bir oyun olan Zula'da 150 FPS alıyorum fakat Valorant gibi bir oyunda da 150 FPS alıyorum. Garip bir durum var ki, bu kafama çok takıldı; çoğu FPS oyununda (özellikle Valorant ve CS) ayarları en yüksek en düşüğe çektiğim halde FPS artışı yaşamıyorum. Hatta bazen kayıp yaşıyorum. Böyle bir durumla karşılaşan veya ne yapmam gerektiğini bilen biri varsa, yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Sürücüleri güncelle, sıcaklık değerleri nedir? Kaldı ki cihazında Mux Switch olmadığı için Valorant, Zula, LOL tarzı oyunlarda ortalama 100-160 arası değerler alacaksın.

@KRALCAN hocam Mux Switch nedir?'
Görüntünün tamamını nVidia karttan aktarmak yerine sayıları örnek olarak veriyorum %30'unu İntel karttan kalanını nVidia karttan aktarması. Bu da güçlü olan kartın tamamını kullanamamak anlamına geliyor. Laptop tarafında nVdia bunu Optimus teknolojisi olarak da adlandırıyor.

MUX yönlendirici, dahili GPU (iGPU) ve/veya harici GPU (dGPU) tarafından üretilen görüntülerin LCD ekrana ve/veya harici bir ekrana kablo yardımı ile aktarımını yönlendiren bir yongadır... Bunun yerine yazılımla dGPU sinyalleri PCI-e veri yolu üzerinden önce IGPU'ya ve buradanda LCD ekrana yönlendirilir

Tüm sürücüleri güncelle.

Sürücüleri güncelle, sıcaklık değerleri nedir? Kaldı ki cihazında MUX Switch olmadığı için Valorant, Zula, LoL tarzı oyunlarda ortalama 100-160 arası değerler alacaksın.

Tüm sürücülerim güncel. Sıcaklık değerlerim normal Chrome vb. açıkken 55-70 arası oyunda ise 75-90 arası. NVIDIA denetim masasında yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi açık aynı şekilde ayarlarda da oyunları yüksek performans üzerinden çalıştırıyorum. Benim aslında asıl aklıma takılan ayarları düşüğe çektiğimde FPS'nin daha da çok saçmalaması.

Geri
Yukarı