Monster Abra A5 v15.8.3 düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Selim Şen

Decapat
Monster Abra A5 v15.8.3 kullanıyorum parçalarım:

• Intel i7-10750H-2, 60GHz Turbo Boost ile 5, 0GHz.
  • NVIDIA GTX1650 Ti 4 GB GDDR6.
  • 16 GB (2x8GB) DDR4 2933MHz.
  • 500GB SSD.
Parçalarım iyi olmasına rağmen beklediğimden veya internette gördüğüm testlerden daha düşük FPS alıyorum. Kopya Windows kullandığımdan olabilir dedim, orijinal Windows aldım fakat sonuç değişmedi. Düşük sistem gereksinimli bir oyun olan Zula'da 150 FPS alıyorum fakat Valorant gibi bir oyunda da 150 FPS alıyorum. Garip bir durum var ki, bu kafama çok takıldı; çoğu FPS oyununda (özellikle Valorant ve CS) ayarları en yüksek en düşüğe çektiğim halde FPS artışı yaşamıyorum. Hatta bazen kayıp yaşıyorum. Böyle bir durumla karşılaşan veya ne yapmam gerektiğini bilen biri varsa, yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Asıl şikayetim düşükte oynadığım halde FPS'nin normale göre düşmesi.

Monster'ın eski kasalarında ısınma problemi mevcut, siz ayarları düşürdüğünüz de işlemciye daha fazla yük biniyor ve daha çok ısınıyor ve hızı düşüyor, laptop un hava alan yerlne iyi bir soğutucu koyarsanız bütün probleminiz çözülür.

Asıl şikayetim düşükte oynadığım halde FPS'nin normale göre düşmesi.

Valorant'ta DÜŞÜK/ORTA/YÜKSEK arasında görüntü kalitesi olarak farklar olsa da FPS açısından pek fark oluşmuyor. Bu sizin bilgisayarınızla ilgili bir şey değil.

Bu arada Valorant'ta 160 FPS bilgisayarınız için normal. 160-200 FPS aralığında görmeniz mümkün.

Geri
Yukarı