Monster Abra A5 v16.2 laptop aşırı ısınıyor

Tamamını yaptım hocam herhangi bir sıkıntı olmadı sadece değerleri ayarlarken 0.6'lık ufak fazlalıklar oldu sanırım sıkıntı olmaz.
Ve Turboyu ben devre dışı bırakmadım ne olduğunu bilmiyorum :)
Sizin de vaktinizi alıyorum ama çok sağolun

Evet bunu dememle bir mavi ekran yedim şimdi telefondan yazıyorum.

Şuan ne yapmam gerek?
Kusura bakmayın. Ben de tatildeyim. Biraz kopuyorum arada Sosyal'den. Hocam Mavi Ekran yediyseniz bilgisayarınızı Power tuşundan kapatın. Ardından yeniden açın ve ayarları şu şekilde güncelleyin, sırasıyla:
CPU Cache: -110
CPU Core: -115
Diğerlerini ise aynı ayarlayın. Tekrar mavi ekran yerseniz lütfen belirtin.

Kusura bakmayın. Ben de tatildeyim. Biraz kopuyorum arada Sosyal'den. Hocam Mavi Ekran yediyseniz bilgisayarınızı Power tuşundan kapatın. Ardından yeniden açın ve ayarları şu şekilde güncelleyin, sırasıyla:
CPU Cache: -110
CPU Core: -115
Diğerlerini ise aynı ayarlayın. Tekrar mavi ekran yerseniz lütfen belirtin.
Yok yok hocam ne demek tekrar kusura bakmayın sizide uğraştırıyorum.
3-4 dk bekledim şuan da herhangi bir takılma veya mavi ekran olmadı.

Yok yok hocam ne demek tekrar kusura bakmayın sizide uğraştırıyorum.
3-4 dk bekledim şuan da herhangi bir takılma veya mavi ekran olmadı.
Heh tamamdır. Hocam şimdi sizin yapmanız gereken minik şeyler var. ThrottleStop Ana Ekranı üzerinde Limits sekmesine girin ve Clear'a basın.

Şimdi ThrottleStop üzerinden Stres testi başlatın lütfen.
Ana Ekranda TS Bench diye bir şey göreceksiniz. Onu başlatın. En az 5 dakika yapın. Test esnasında ThrottleStop Limits sekmesi önünüzde açık olsun. Bir şey kırmızı yanar ise lütfen belirtin.

Heh tamamdır. Hocam şimdi sizin yapmanız gereken minik şeyler var. ThrottleStop Ana Ekranı üzerinde Limits sekmesine girin ve Clear'a basın.

Ana Ekranda TS Bench diye bir şey göreceksiniz. Onu başlatın. En az 5 dakika yapın. Test esnasında ThrottleStop Limits sekmesi önünüzde açık olsun. Bir şey kırmızı yanar ise lütfen belirtin.
Tamamdır Size kısmından seçip 5 dakikaya kadar yapıcam şimdi anladım

Hocam 5 dk test yaptım herhangi bir kırmızılık olmadı, max 66 dereceyi gördü.

Son düzenleme:
Tamamdır Size kısmından seçip 5 dakikaya kadar yapıcam şimdi anladım

Hocam 5 dk test yaptım herhangi bir kırmızılık olmadı, max 66 dereceyi gördü.
Müthiş. Müthiş gerçekten müthiş. Laptop üreticiniz Monster ama nasıl böyle oldu anlam veremiyorum. Bir de Prime95 ile dener misiniz? Monster genelde kusursuz cihaz üretemiyor.

Hocam Undervolt aslında şimdilik yeterli gibi. Sizden ricam CPU Cache'i tekrardan -125 yapar mısınız? Yaptıktan sonra dilerseniz yine TS Bench yapabilirsiniz.

Mavi ekrana genelde Core sebep olur ama Cache'de sorun çıkarıyor olabilir.

Müthiş. Müthiş gerçekten müthiş. Laptop üreticiniz Monster ama nasıl böyle oldu anlam veremiyorum. Bir de Prime95 ile dener misiniz? Monster genelde kusursuz cihaz üretemiyor.

Hocam Undervolt aslında şimdilik yeterli gibi. Sizden ricam CPU Cache'i tekrardan -125 yapar mısınız? Yaptıktan sonra dilerseniz yine TS Bench yapabilirsiniz.

Hocam Cache'i dediğinz gibi yaptım sorun çıkmadı, testte 63-64 gidip geldi fanlarla beraber 60'lara kadar indi.

Prime95'te de 65-66 derecelerde gezdi herhangi bir sorun da çıkmadı şuana kadar.

Hocam undervolt aslında şimdilik yeterli gibi. Sizden ricam CPU Cache'i tekrar -125 yapar mısınız? Yaptıktan sonra dilerseniz yine TS bench yapabilirsiniz.

Hocam 4600H Nitro 5'e undervolt yaparsak Prime 95'te sıcaklıklar kaçta gezer?

Hocam Cache'i dediğinz gibi yaptım sorun çıkmadı, testte 63-64 gidip geldi fanlarla beraber 60'lara kadar indi.

Prime95'te de 65-66 derecelerde gezdi herhangi bir sorun da çıkmadı şuana kadar.
Bende diyorum nasıl bu kadar iyi sıcaklıklar?

Hocam Turbo kapalı. ThrottleStop Ana Ekranından Disable Turbo tikini kaldırın. SpeedShift EPP'yi tikleyin. Hemen yanında bir sayı belirecek. O sayıyı silin ve oraya 0 yazın. Ardından Enter'e basın. Tekrar test edin.

Hocam 4600H Nitro 5'e undervolt yaparsak Prime 95'te sıcaklıklar kaçta gezer?
AMD Undervolt'u bilmiyorum ama tahminimce 82-87 arası. Ryzen Master gibi uygulamalar ile yapılıyormuş. Ancak ben hiç o uygulamayı kullanmadığım için bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı