Monster Abra A5 v16.2 laptop aşırı ısınıyor

Hocam mavi ekran geldi gene. Yaptığımız ayarlar sıfırlanmış.
Sıfırlanmış olması normal. Ben ayarları kaydettirmedim. Etseydi sürekli mavi ekran yiyerek kafayı yerdiniz hocam.
Ya böyle şey olur mu ya? :(

CPU Core ve Cache'i -100 olarak ayarlayın.

İntel GPU ve İGPU Unslice'ı -100 olarak ayarlayın.

System Agent'i -40 Undervolt eder misin?
Hocam mavi ekran geldi gene. Yaptığımız ayarlar sıfırlanmış.

Hepsini tekrardan ayarladım TS Bench ile yapınca çok fazla hata veriyor ve mavi ekran geliyor. Şuan Prime95 ile deniyorum.
TS Bench ile yapın ama dediğim değerlerle yoksa yine çökecektir. Hatta Prime95'te iyice kafayı yer muhtemelen.
En son dediğim şu değerleri uygulayın:

Sıfırlanmış olması normal. Ben ayarları kaydettirmedim. Etseydi sürekli mavi ekran yiyerek kafayı yerdiniz hocam.
Ya böyle şey olur mu ya? :(

TS Bench ile yapın ama dediğim değerlerle yoksa yine çökecektir. Hatta Prime95'te iyice kafayı yer muhtemelen.
En son dediğim şu değerleri uygulayın:
95-96 dereceleri gördü hocam.

95-96 dereceleri gördü hocam.
Allahın Abraları,

Hocam fazla ısınmıyor göstermek için işlemciyi 85'i geçmemesi için yavaşlatma falan herşeyi uygulayacak şekilde tasarlamışlar. Onu ben kaldırınca uçtu sıcaklıklar haliyle. Adam kandırıyorlar yemin ediyorum. Frekanslar ne durumda?

Bu arada derecelerin stres testinde öyle olması o bilgisayar için biraz normal. Kandırmacaları atlatınca bu tablo çıkıyor karşımıza.

Allahın Abraları,

Hocam fazla ısınmıyor göstermek için işlemciyi 85'i geçmemesi için yavaşlatma falan herşeyi uygulayacak şekilde tasarlamışlar. Onu ben kaldırınca uçtu sıcaklıklar haliyle. Adam kandırıyorlar yemin ediyorum. Frekanslar ne durumda?

Bu arada derecelerin stres testinde öyle olması o bilgisayar için biraz normal. Kandırmacaları atlatınca bu tablo çıkıyor karşımıza.
İşlemci frekansını kastettiyseniz 4.2 GHz ve Max güçte 81 W

İşlemci frekansını kastettiyseniz 4.2 GHz ve Max güçte 81 W
İyi, biraz da olsa iyileştirebilmişim cihazın gücünü.

Hocam o seri çok ısınıyor ve farkında mısınız bilmiyorum. Daha da Undervolt edemiyoruz. Sisteminiz sevemedi. Yani işin en uzmanını da getirseniz daha iyisini pek yapamaz.

İyi, biraz da olsa iyileştirebilmişim cihazın gücünü.

Hocam o seri çok ısınıyor ve farkında mısınız bilmiyorum. Daha da Undervolt edemiyoruz. Sisteminiz sevemedi. Yani işin en uzmanını da getirseniz daha iyisini pek yapamaz.
Anladım hocam neyse sizin de baya vaktinizi aldım çok teşekkürler. İşlem bu kadar değil mi? Kaydetmesi falan..

Anladım hocam neyse sizin de baya vaktinizi aldım çok teşekkürler. İşlem bu kadar değil mi? Kaydetmesi falan..
Son olarak sistemin her başlangıcında ThrottleStop'un çalışıp ayarları uygulaması için şu videoyu yapabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı