Monster Abra A5 v16.6.6 Integrated GPU devre dışı bırakma

UgurUyar

Kilopat
Monster Abra A5 v16.6.6 kullanıyorum.
  • 2x8 GB RAM
  • i5-10200H işlemci
  • GTX 1650 Ti ekran kartı var.
Integrated GPU'yu nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS bunun aynısı. Uzun süre baktım ama dGPU ayarı yok, nasıl yapabilirim? Harici monitör demeyin lütfen :)

Oyunlarda zaten harici GPU'yu kullanması gerekir. Dahili GPU'yu devre dışı bırakmak sıkıntı oluyor. İstediğiniz oyunu veya programı harici GPU ile kullanabilirsiniz. Ayarlar/Sistem/Monitör/Grafik Ayarları deyin. Buradan istediğiniz oyunu veya programı seçip yüksek performans GPU olarak ayarlayın.

Oyunlarda zaten harici GPU'yu kullanması gerekir. Dahili GPU'yu devre dışı bırakmak sıkıntı oluyor. İstediğiniz oyunu veya programı harici GPU ile kullanabilirsiniz. Ayarlar/Sistem/Monitör/Grafik Ayarları deyin. Buradan istediğiniz oyunu veya programı seçip yüksek performans GPU olarak ayarlayın.

Hocam arada çok fazla FPS farkı var benim için ayrıca NVIDIA ayarları da kısıtlanıyor. BIOS'tan devre dışı bırakınca sıkıntısız oluyor ama BIOS'ta ayar yok ne yapmam lazımdır? Daha önce başka bir şey için de devre dışı bırakmam gerekmişti. Sürekli sıkıntı çıkarıyor. Aygıt yöneticisinden devre dışı bırakınca sanırım sıkıntı oluyormuş.

BIOS üzerinden ayar yoksa dediğiniz gibi Aygıt Yöneticisi'nde yapmak sıkıntı. Dediğim gibi yaparsanız zaten harici GPU'yu kullanması gerekir. Başka bir fikrim maalesef yok.

Hocam ekran kartını kullanıyor ama gene de dahili GPU'dan geçerek görüntüyü veriyor bu yüzden performans daha az oluyor. O yüzden tamamen devre dışı bırakmak istiyorum. Bu arada dediğiniz ayarlar yapılı.

Hocam ekran kartını kullanıyor ama gene de dahili GPU'dan geçerek görüntüyü veriyor bu yüzden performans daha az oluyor. O yüzden tamamen devre dışı bırakmak istiyorum. Bu arada dediğiniz ayarlar yapılı.
Anlıyorum hocam. Fakat MUX olmayanlar hep böyle.

Geri
Yukarı