Monster Abra A5 V17.1.3 işlemcinin yükte 99 dereceye çıkması normal mi?

2 gündür neredeyse aynı laptop var ve benimki de RTX 3050. en fazla 85'i gordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
11.nesil işlemcilerde undervolt kapalı. Abra 17.2 cihazımla GPU maksimum an ağır oyunda 86 derece oluyor. CPU 90-92 maksimum Kasayı tasarlayan Clevo veya başka birisi inanın hiç mühim değil. Gerçek olan şu ki; bu işlemci bu kasada soğumuyor arkadaşlar. Böyle dandik soğutma tasarımına sahip olan ürünleri alıp bize satana da ve satın alan bize de helal olsun. Bir daha mouse pad bile almam Monster'dan.

Sıcaklık değerleri düşük olan arkadaşların muhtemelen performans sorunu var. FPS düşmesi, düşük GPU kullanımı vb. durumlar. Muadil özelliklerde ve başka markalarda daha yüksek FPS olup bu arkadaşların cihazları daha düşük FPS skorları çıkabilir. Bu durumu da ancak ThrottleStop ile aşabilirsiniz.

Dostum, benim de aynı şekilde çok ısınıyor. İlk aldığım zamanlar sıcaklık değerleri iyiydi ama 3 ay sonra fark ettim 95-97 derece falan oluyordu. Cidden moral olarak düşmüştüm ama alıştım.

Şu an bir sıkıntısı yok, ağır bir oyun oynamadığım sürece. Güçte kullanmıyorum bu arada. Monster servisi de aramıştım ve 105-110 derecelere kadar normal demişlerdi. :/

11.nesil işlemcilerde undervolt kapalı. Abra 17.2 cihazımla GPU maksimum an ağır oyunda 86 derece oluyor. CPU 90-92 maksimum Kasayı tasarlayan Clevo veya başka birisi inanın hiç mühim değil. Gerçek olan şu ki; bu işlemci bu kasada soğumuyor arkadaşlar. Böyle dandik soğutma tasarımına sahip olan ürünleri alıp bize satana da ve satın alan bize de helal olsun. Bir daha mouse pad bile almam Monster'dan.

Sıcaklık değerleri düşük olan arkadaşların muhtemelen performans sorunu var. FPS düşmesi, düşük GPU kullanımı vb. durumlar. Muadil özelliklerde ve başka markalarda daha yüksek FPS olup bu arkadaşların cihazları daha düşük FPS skorları çıkabilir. Bu durumu da ancak ThrottleStop ile aşabilirsiniz.
Tongfang kasa alsanız büyük ihtimal sıkıntı olmayacaktı mousepadin suçu ne? :D

O güçlü CPU'lar sadece Monster Clevo kasalarda mı var?

Tongfang kasa alsanız büyük ihtimal sıkıntı olmayacaktı mousepadin suçu ne? :D

O güçlü CPU'lar sadece Monster Clevo kasalarda mı var?

Benim birçok arkadaşlarımda da Alieanware, MSI, HP, ASUS vb. çoğu markanın çok tarzda çok güçlü PC'leri var ama aynı sorun onlarda da var. Kasa veya marka ile alakalı bir şey değil.

ThrottleStop kullanmadan başka yöntem ile işlemcı sıcaklıklarını düşürmeyi başardım. Ekran kartı Maksimum 85, işlemci ise maksimum 80 gördü. Genelde 66-73 arasında gezdi.

ThrottleStop kullanmadan başka yöntem ile işlemcı sıcaklıklarını düşürmeyi başardım. Ekran kartı Maksimum 85, işlemci ise maksimum 80 gördü. Genelde 66-73 arasında gezdi.

Güç ve uyku ayarlarından da oluyor. %100 yerine 95-90-85 yazsan kat kat sıcaklık düşüyor. Ben öyle kullanıyorum.

Benim birçok arkadaşlarımda da Alieanware, MSI, HP, ASUS vb. çoğu markanın çok tarzda çok güçlü PC'leri var ama aynı sorun onlarda da var. Kasa veya marka ile alakalı bir şey değil.
CPU'da tamam diyelim, kendi yükledikleri inceleme videosunda RTX 3050 neredeyse 85'in aşağısına inmiyor.

Güç ve uyku ayarlarından da oluyor. %100 yerine 95-90-85 yazsan kat kat sıcaklık düşüyor. Ben öyle kullanıyorum.

O neresi tam olarak?

Bu şekilde yaptığınızda GPU ve CPU frekans değerleri nelerdir? @Ezelturan

CPU 2600 MHz üzerine çıkabiliyor mu?

Hayır CPU sınırlanıyor. FPS'lerde de düşüş oluyor. Forza'da ortalama 15-20 FPS azalıyor fakat aynı derecede işlemci sıcaklığı da 15-20 derece azalıyor. 90'ı hiçbir şekilde görmüyor. Önceden 95-99 arasıydı şimdi 80'i bile zor görecek durumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı