Monster Abra A5 v17.1 düşük oyun performansı

Alioth

Kilopat
Daha fazla  
PC'yi yeni aldım. FreeDOS aldım ve Windows 10'u kendim kurdum, RTX3050 ve i5 11. nesil işlemcili. Battlefield 5 ve GTA 5 indirdim, her iki oyunda da FPS 40-50-60 bazen 70'e çıkıyor. Neden böyle bilmiyorum. Fan seside çok çıkıyor, özellikle Battlefield 5'te.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç önerilmeyen bir kasası var maalesef. Yeniyse iade edin diyeceğim iade fiyatına bilgisayar bulur musunuz bilmiyorum bu piyasada.

Hangi ayarlarda oynuyorsunuz?
MSI Afterburner vb. programlar ile CPU-GPU kullanımlarını kontrol edin.
GeForce Experience ile optimize ettim o şekilde oynuyorum doku kalitesini falan yüksekte tutmuş.
GeForce Experience ile optimize ettim o şekilde oynuyorum doku kalitesini falan yüksekte tutmuş.
Hiç önerilmeyen bir kasası var maalesef. Yeniyse iade edin diyeceğim iade fiyatına bilgisayar bulur musunuz bilmiyorum bu piyasada.
9000 e aldım uygun geldi fiyatı.
Isıları kontrol edin, üstteki arkadaşın dediği gibi GPU-CPU kullanımlarını ve özellikle CPU GHz değerlerini ve ekran kartının kaç W güç çektiğini gözlemleyin. @Radeon RX 5500M

rahatsız edici derecede ısınmıyor ama fan sesi baya çıkıyor
attığım resimde fps hariç herşey görüldüğü gibi. steam den açtığım fps göstergesinde bu sahnede 50 fps alıyordum. Bu arada oyun içinden DirectX12 yi açınca feci kasıyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    135,7 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
FPS için RAM yükseltebilirsin.
Ama bilgisayar yeni olduğu için servise taktırman daha iyi olur.
Fan ise CPU kullanımındandır.

Geri
Yukarı