Monster Abra A5 v17.1 düşük oyun performansı

İşletim sistemi
Windows 10
DisplayPort NVIDIA'ya bagli olabilir mi?
Bu konu çıkış fark etmiyor. Bahsedilen durumun söz konusu olabilmesi için cihazların Nvidia Optimus desteği olması gerekiyor. Donanımsal olarak HDG 'yi kapatıp cihaz sadece harici GPU üzerinden çalışıyor. Bu da bu cihazlarda mevcut değil maalesef.
100 derece normal mi? Asıl siz problemlisiniz. Haddinizi bilin. İnsan gibi konuşun.
HP 'nin servisi bile 100 derecenin problem yaratmayacağını. Bakım yapılsa bile sıcaklık farkı olmayacağını söyledi. Hadi o eski cihaz. Bahsettiğimiz cihaz 2 AYLIK! Bu cihaza bakım yapılsa ne? Konu başından beri "Küçük dağları ben yarattım" edası ile konuşmaya devam ediyorsunuz. Haddini bilen ben mi olmam gerekiyor?

2 aylık cihaz 60 gün.
60 gün de başına her şey gelebilir. Tozlanma gibisinden vb. eğer eve genellikle toz düşüyorsa.

Soğutma konusun da en beğendiğim model bu oldu diyebilirim.
Yaklaşık 7 aylık cihazımın dün SSD takmak için kapağını açtım. Bu cihazı her yerde kullandım ve genelde sürekli turbo modda oyun oynarım. O cihazın kapağını servis açmaz bile toz yok diye.

Dosya Ekleri

• IMG_20220207_165138.jpg
    IMG_20220207_165138.jpg
    184 KB · Görüntüleme: 39
Yaklaşık 7 aylık cihazımın dün SSD takmak için kapağını açtım. Bu cihazı her yerde kullandım ve genelde sürekli Turbo modda oyun oynarım. O cihazın kapağını servis açmaz bile toz yok diye.

Anladım, teşekkürler bilgilendirme için ^-^
Edit: Fotoğrafı koydunuz ve açmadan önce toz vardır sandım oysa içi cennet bahçesi gibiymiş. Tertemiz cidden bakımlı kullanıcısınız.

2 gün önce RAM alabileceğim için içindeki RAM slotuna bakmak istedim ve sonuç bu temiz, bakalım ram aldığımda düzelecek mi.
100 derece normal mi? Asıl siz problemlisiniz. Haddinizi bilin. İnsan gibi konuşun.

Hocam sebep sıcaklık. 100 derece çok yüksek.

Güç tasarrufu modunda 85 decere ama kafamı o karıştırıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_6739.jpg
    IMG_6739.jpg
    132,9 KB · Görüntüleme: 35
Anladım, teşekkürler bilgilendirme için ^-^
Edit: Fotoğrafı koydunuz ve açmadan önce toz vardır sandım oysa içi cennet bahçesi gibiymiş. Tertemiz cidden bakımlı kullanıcısınız.
Cihazın garantisi olduğu için dokunamıyorum 🥲. Etiket işlemci üzerinde ve fanlar blokla bir.

2 gün önce RAM alabileceğim için içindeki RAM slotuna bakmak istedim ve sonuç bu temiz, bakalım ram aldığımda düzelecek mi.

Güç tasarrufu modunda 85 decere ama kafamı o karıştırıyor.

Güç tasarrufu düşük bir mod. Yüksek Performans olmalı normal bir laptop.

Güç tasarrufu düşük bir mod. Yüksek Performans olmalı normal bir laptop.

Yüksek Performans'a çektiğiniz de sizin göremediğiniz işlemci güç performansı modu açılır ve en verimli modda çalışır. Bu işlemci sıcaklığını arttırarak PC ömrünü kısaltır ve oyunda yeterli FPS değerlerini alamazsınız.
Ben darboğaz sorunları sebebiyle devre dışı moda aldım.

1644423941520.png

Güç tasarrufu düşük bir mod. Yüksek performans olmalı normal bir laptop.

Fakat bir forumda şöyle bir şey görmüştüm "Monster'ın son çıkardığı Control Center'da bug var güç tasarrufuna çektiğiniz zaman işlemciyi Turbo Boost'a çekiyor yoksa başka türlü Turbo Boost aktif olmuyor" ve doğru gibi gönderdiğim değerlere bakarsanız.
Yüksek Performans'a çektiğiniz de sizin göremediğiniz işlemci güç performansı modu açılır ve en verimli modda çalışır. Bu işlemci sıcaklığını arttırarak PC ömrünü kısaltır ve oyunda yeterli FPS değerlerini alamazsınız.
Ben darboğaz sorunları sebebiyle devre dışı moda aldım.

Eki Görüntüle 1300358

Bende bu ayar yok.
Transcend JM3200HSB-8G 8 GB DDR4 3200MHz CL22 1.2v bu modeli mi alsam
Kingston 8 GB D4 SO-DIMM 3200MHz CL22 Kvr32s22s8/8 bu modeli mi?

İlk RAM 439TL ikincisi 539 arada 100 TL gibi bir fark var.

Son düzenleme:
Bu konu çıkış fark etmiyor. Bahsedilen durumun söz konusu olabilmesi için cihazların Nvidia Optimus desteği olması gerekiyor. Donanımsal olarak HDG 'yi kapatıp cihaz sadece harici GPU üzerinden çalışıyor. Bu da bu cihazlarda mevcut değil maalesef.

HP 'nin servisi bile 100 derecenin problem yaratmayacağını. Bakım yapılsa bile sıcaklık farkı olmayacağını söyledi. Hadi o eski cihaz. Bahsettiğimiz cihaz 2 AYLIK! Bu cihaza bakım yapılsa ne? Konu başından beri "Küçük dağları ben yarattım" edası ile konuşmaya devam ediyorsunuz. Haddini bilen ben mi olmam gerekiyor?

Bana inanmıyorsunuz bakalım bilgili arkadaşlar ne diyecek.

@Radeon RX 5500M

@messinicocugu

@499337

Sizce 100 derece bir laptop için fazla mı?

Geri
Yukarı