Monster Abra A5 v17.1 FPS düşmesi

AschY

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3050
i5-11.Nesil
16 GB ram
Lapotpu alalı uzun süre olmadı, fakat aldığımız günden beridir FPS düşmesi sorunları beni laptoptan soğuttu, RTX 3050 16 GB RAM ve i5-11.nesil işlemci bulunuyor laptop da, sorun şu ki herhangi bir oyunu oynarken FPS yüksek olsa bile drop yiyorum. Tannenberg, Forza 4, CS:GO, The Long Dark, Assetto Corsa, Skyrim ve birçok oyun daha.
Bakımlarını düzenli yaptırıyorum (alalı 1 yıl olmuştur belki) fakat çözümünü hala bulamadım. Game Center kaynaklı olduğunu düşünyordum, performans ve güç tasarruf modunda da drop yiyorum. PC prize takılı vaziyette oynuyorum. Sürücülerim eksik değil, güncellemelerine bakıyorum sürekli fakat bu durum oyun oynarken ne zaman drop yerim diye endişelendirmeye başlattı.

Oyun içinde sıcaklıklar ve kullanımlar ne durumda?
Kullanımları bilmiyorum ama sanırsam az kullanıyor nasıl kontrol ederim ? Bir de sıcaklık boşta genelinde 60 80 oyunda 70 80 oyuna göre 90 a kadar çıkıyor ama işlemci böyle, ekran kartı 60 70 oyunda

Kullanımları bilmiyorum ama sanırsam az kullanıyor nasıl kontrol ederim? Bir de sıcaklık boşta genelinde 60 80 oyunda 70 80 oyuna göre 90'a kadar çıkıyor ama işlemci böyle, ekran kartı 60 70 oyunda.

MSI Afterburner üzerinden kontrol edebilirsin.

Yapabileceğim bir şey var mı ? Bir arkadaşım bios güncellemesi tavsiye etti ama başka yolları var mıdır ?

Yardımınız için teşekkürler bios sürümümü nasıl öğrenebilirim ? Kusura bakmayın vaktinizi alıyorum

Anlaşılan teknik servise göndereceğim gibi , teşekkürler.

Geri
Yukarı