Monster Abra A5 V17.1 laptop LoL'de 100 FPS veriyor

borayurtozveri

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200 Mhz
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
İ5 11400H
Monster Abra A5 V17.1 kullanıcısıyım, bilgisayarı, entegre grafik kartını devre dışı bırakmak için harici monitör ile kullanıyorum, monitörü ilk aldığımda LoL'de rahatlıkla 400 FPS'lere çıkarken son zamanlarda monitör 165Hz olmasına rağmen 100-110 FPS'lerde takılıp kalıyor. Forza Horizon 5 gibi oyunlarda ise sorun yok bilgisayar tam performans çalışıyor ancak ekran kartının tamamını kullanmayan oyunlarda FPS düşük kalıyor bunun bir çözümü var mıdır? (Edit: Monitörü displayport üzerinden bağlıyorum, laptop ekranı kapalı olacak şekilde kullanıyorum.)

Hocam ben de aynı şekilde muzdarip haldeyim. Ben ekran kullanmıyorum ancak ama S13 güncellemelerinden olduğunu düşünüyorum. Çünkü kasa bilgisayarımda da aynı sıkıntıları çekiyorum.

Görüntüyü GPU'dan verirken artık IGPU'dan veriyor gibi, herhangi bir değişiklik yaptın mı bundan önce? Kullanım olarak bak bir de, iGPU ne kadar kullanılıyor vs.

Görüntüyü GPU'dan verirken artık IGPU'dan veriyor gibi, herhangi bir değişiklik yaptın mı bundan önce? Kullanım olarak bak bir de, iGPU ne kadar kullanılıyor vs.
iGPU kullanımı %0 gözüküyor, GPU kullanımı %20 civarlarında 20W güç çekiyor ve 80 derecelerde ama işlemci %15 kullanım 15W güçte 90-95 dereceleri görüyor, problem işlemci ya da işlemci fanıyla alakalı olabilir mi?

iGPU kullanımı %0 gözüküyor, GPU kullanımı %20 civarlarında 20W güç çekiyor ve 80 derecelerde ama işlemci %15 kullanım 15W güçte 90-95 dereceleri görüyor, problem işlemci ya da işlemci fanıyla alakalı olabilir mi?

İşlemci fazla ısınıyor evet, ne zaman aldınız bakım yapıldı mı hiç?

İşlemci fazla ısınıyor evet, ne zaman aldınız bakım yapıldı mı hiç?
15 aydır bakım yapılmadı, maalesef bir türlü fırsat bulamadım. Birkaç gün içerisinde bakımı yaptırıp aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olması açısından konuyu tekrar güncelleyeceğim.

15 aydır bakım yapılmadı, maalesef bir türlü fırsat bulamadım. Birkaç gün içerisinde bakımı yaptırıp aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olması açısından konuyu tekrar güncelleyeceğim.
15 ay fazla olmuş hocam normal bu kadar ısınması.

Yeni konular

Geri
Yukarı