Monster Abra A5 V17.1 nasıldır?

Monster danışmanı geldi.
Bu modeli almayın. GTX 1650 olsun ama Asus olsun.(Bunu diyen ben v17.2 modeli alacabilir. Ben risk almayı severim. Ama siz almayın.)
Ya bu modeli almak risk ister.
Eğer ölü piksel falan çıkmazsa sorun yok.
Çıkarsa vay haline. Paranla rezil olursun.
Fakat gelelim ikinci konuya. Eğer risk aldın. Her şey tamam. Laptop geldi ama piksel sorunu veya ışık sızması var. Eğer markaya baskı yapmazsan paranla rezil olursun.
Monster danışmanı geldi.
Bu modeli almayın. GTX 1650 olsun ama Asus olsun.(Bunu diyen ben v17.2 modeli alacabilir. Ben risk almayı severim. Ama siz almayın.)
Fakat gelelim ikinci konuya. Eğer risk aldın. Her şey tamam. Laptop geldi ama piksel sorunu veya ışık sızması var. Eğer markaya baskı yapmazsan paranla rezil olursun.
Bu arada alman gereken riskler:

1- Performans sorunu çözülebiliyor.
2- Evet ısınan bir model ama bu da çözulebilir.
3- Ekranda sorun cıkarsa vay haline.
4- Alınmaz denmesinin sebebi kronik soruna denk gelme ihtimalinin yüksek olması. Ve evet bu kadar risk alınmaz. Ve evet riskli. Ama karar sizin. Bence bütçe koyun üstüne v18.1 alın. Hıç risk almayın.

Yani sonuç şu ki risk almaya değer mi?
-Bu bütçeye tek RTX 3050 laptop ne yazık ki bu...
-Risk alınır mı? Bence delilik yapip risk alma.
-Karar senin risk almak istersen buyur al ama olay şu ölü piksel, kronik sorun falan çıkarsa yandın sen. Valla yandın.

-Internette oyun testleri var.
Buna bakabilirsin dediğin model Clevo:
Yaa neden benim HP'ye karşı bir "Kötüdür" ön yargım var??

Son düzenleme:
Monster danışmanı geldi.
Bu modeli almayın. GTX 1650 olsun ama ASUS olsun.(Bunu diyen ben v17.2 modeli alacabilir. Ben risk almayı severim. Ama siz almayın.)

Bu arada alman gereken riskler:

1- Performans sorunu çözülebiliyor.
2- Evet ısınan bir model ama bu da çözulebilir.
3- Ekranda sorun cıkarsa vay haline.
4- Alınmaz denmesinin sebebi kronik soruna denk gelme ihtimalinin yüksek olması. Ve evet bu kadar risk alınmaz. Ve evet riskli. Ama karar sizin. Bence bütçe koyun üstüne v18.1 alın. Hiç risk almayın.

Yani sonuç şu ki risk almaya değer mi?
-Bu bütçeye tek RTX 3050 laptop ne yazık ki bu...
-Risk alınır mı? Bence delilik yapip risk alma.
-Karar senin risk almak istersen buyur al ama olay şu ölü piksel, kronik sorun falan çıkarsa yandın sen. Vallahi yandın.

-Internette oyun testleri var.

Yahu neden benim HP'ye karşı bir "Kötüdür" ön yargım var?

Hocam emeğiniz ve yorumunuza sağlık. Monster'da çalışan bir arkadaşım var satış elemanı olsa bile serviste sorunsuzca yardın edeceğini söyledi. Ölü piksel sorununu duydum ve bunda direk değişim alabilirmișim. PC için ise acelem yok ancak üstüne bir TL bile çıkamam şu an. PC mayıs'tan sonra kullanılacak ve bu süreyi tamamen kronik sorunlu model değişimine ayırabilirim evde zaten masaüstü sistem var ancak yazın ve sonrasında lazım olacak. Ben fiyatı artmadan ve elimde para varken alayım istiyorum. Işık sızması sorunu da hiç problem değil zaten bu bütçede normal sayarim benim BenQ 144Hz monitorde bile var. Oyun testlerinde özellikle R6'da istediğim stabil FPS'yi sağlıyor. Sıcaklıklar ise gördüğüm kadarıyla yüksek ancak düzgün bir soğutucu ile cozerim gerek kalırsa. Performans sorunları ise çoğu kişinin BIOS Update'leri yapmaması ve birkaç ayar eksikliğinden kaynaklanıyor. Ben aldığıma undervolt dahil birkaç işlem yapacağım Monster Center umurumda değil. Sanrım benim durumumda risk almaya değer hocam ben göze alıyorum :)

Hocam emeğiniz ve yorumunuza sağlık. Monster'da çalışan bir arkadaşım var satış elemanı olsa bile serviste sorunsuzca yardın edeceğini söyledi. Ölü piksel sorununu duydum ve bunda direk değişim alabilirmișim. PC için ise acelem yok ancak üstüne bir TL bile çıkamam şu an. PC mayıs'tan sonra kullanılacak ve bu süreyi tamamen kronik sorunlu model değişimine ayırabilirim evde zaten masaüstü sistem var ancak yazın ve sonrasında lazım olacak. Ben fiyatı artmadan ve elimde para varken alayım istiyorum. Işık sızması sorunu da hiç problem değil zaten bu bütçede normal sayarim benim BenQ 144Hz monitorde bile var. Oyun testlerinde özellikle R6'da istediğim stabil FPS'yi sağlıyor. Sıcaklıklar ise gördüğüm kadarıyla yüksek ancak düzgün bir soğutucu ile cozerim gerek kalırsa. Performans sorunları ise çoğu kişinin BIOS Update'leri yapmaması ve birkaç ayar eksikliğinden kaynaklanıyor. Ben aldığıma undervolt dahil birkaç işlem yapacağım Monster Center umurumda değil. Sanrım benim durumumda risk almaya değer hocam ben göze alıyorum :)
Eğer durumlar böyle ise alın.
İnşallah sorun olmaz.

@499337 üstat, A7 11.5 önermiştin, ama bu model 8GB RAM'li, Trendyol'da şu anda %5 indirim var, 16GM RAM'li 11.5.3 şu anda Monster'in sitesindeki 11.5'ten daha ucuz, özellik olarak tek fark RAM'in 16 olması, aralarında başka bir fark var mıdır? Yoksa aynı derecede önerir misin bu modeli de?

@499337 üstat, A7 11.5 önermiştin, ama bu model 8GB RAM'li, Trendyol'da şu anda %5 indirim var, 16GM RAM'li 11.5.3 şu anda Monster'in sitesindeki 11.5'ten daha ucuz, özellik olarak tek fark RAM'in 16 olması, aralarında başka bir fark var mıdır? Yoksa aynı derecede önerir misin bu modeli de?
11.5.3 al o halde.
11.5.3 v11.5 olanın 16 GB hali.
O halde hemen v11.5.3 al.
Not bu mesaj konu sahibine değil.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı