Monster Abra A5 V17.2 alınır mı?

Bütçe
16000

melich

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, ben yaz tatiline gireceğim vakit bir laptop alacağım fakat bazı konularda aklımda sorular kaldı. Şimdi hem sizlerin hem de kendi bilgilerimi de ortaya koyarak yardım istiyorum. Sizlerden öncelikle isteğim sorduğum sorulara cevap, ardından da önerilerinizi almak. Bunu yapalım ve Monster Abra A5 v17.2'nin aydınlık ve karanlık yüzlerini ortaya çıkaralım.

Monster Abra A5 V17.2 Sistem Özellikleri

Bu sistemde araştırdığım kadarıyla FPS sorunları görüyorum. Sosyal medyada araştırdığım videolarda veya konularda bu bilgisayarı alanların işlemci yönünden güç isteyen oyunlarda kötü bir performans aldığını görüyorum. Bunun sebebini ne kadar onaylarsınız bilmem; ama 8 GB'lık RAM'li modellerinde yaşandığını görüyorum. Biraz araştırdığımda da eğer bu sisteme 8 GB RAM daha eklenirse FPS artışları gözleniyor. Bunun sebebini ben darboğaza bağladım ne kadar doğru bilmem.

Sizlere konunun altında birkaç değer bırakacağım bakarsınız. Eğer yukarıda bahsettiğim olay işlemcinin ekran kartına yetmemesi ise buna çözüm olarak i7'li versiyonuna yükseltilmesi doğru olur mu? O laptop da bu Monster Abra A5 V18.2. Yani işlemci ile ekran kartı eşitlenmiş olur mu?

Yazdığım bu olayların yanı sıra ısınma problemi olan bir laptop mu anlayamadım. Çoğu insan bu sorundan ıstırap çekiyor; fakat değerler yük altında 80 ile 95 arasında. Bu özelliklere sahip bir laptopun bu derecelere çıkması normal değil mi? Kastedilen oyunlar ise yüksek grafik işletim sistemi isteyen oyunlar. Bunun yanı sıra işlemci isteyen oyunlarda da işlemci bu şekilde. Değerleri de aşağıda vereceğim.

Bu laptop, içinde GTX 1650 olan ve aynı işlemciye sahip olan Monster Abra A5 V16.7 ile FPS oyunlarında da bazen aynı bazen de az FPS verebiliyor sebebi ne anlayamadım?

Sorularım bu kadar şimdi araştırdığımda bulduğum değerleri yazayım.

Valorant'ta yüksek ayarlarda ve düşük ayarlarda farklar 5 ile 10 FPS değerlerinde. Ortalama FPS değerlerinde ise 100 ile 140 FPS arasında. Düşük ayarlarda da aynı. Sıcaklık değerleri ise 80 ile 85 arası.

Bir FPS oyuncu olarak Valorant dışında sadece CS:GO'ya baktım. CS:GO'da değerler aynı denilebilecek kadar yakın ve bu testler 8 GB RAM'li modellerde. 16 GB olan modelleri bulamadım.

Değerler bunlardı şimdi bu bütçe değerinde ve bu laptop altında kalmayacak tavsiyeler istiyorum. En az 16 GB RAM olması benim kriterlerimden ve sizlerden isteğim 'Bu marka çöp bunu alma.' gibi sözler söylenmemesi. Bunun yanı sıra sebebini belirtmeden ve tavsiye verirken ya denemişliği ya da istatistiklerle gelebilecek kişilerin yorumlarına önem veriyorum. Ayrıca bu sistem hakkında kötü ve iyi olan şeyleri de yazmanızı rica ediyorum. Yapılan bu eleştiriler de ne ben ne de siz markaya kötü bir imaj katmak istedik. Yorumlarımızı ona göre atalım.
Teşekkürler...

Konunuzun takipçisiyim. Benzer sorulara sahibim. Forumdaki Monster alınmaz yorumlarını görmek epey üzdü sebebini güzelce açıklayan insanlar da gördüm. Kafam bu konuda epey karıştı. Yalnız size önermek istediğin https://www.hepsiburada.com/asus-tu...r-p-HBCV00000IDWH3?url_src=and-product-detail ASUS'un bu ürünü de var. Aynı depolama aynı RAM aynı işlemci. RTX 3050 (60W+15W) ve RTX 3050 Ti (60W+15W) arasında da uçurum yok açıkçası. Ve Monster'a kıyasla daha sorunsuz bir cihaz. Üstelik benzer fiyata sahipler. Monster konusunda emin olamazsam ben kendi adıma ASUS TUF'u tercih etmeyi düşünüyorum. Monster'da bildiğim kadarıyla v17.2'de MUX yok. ASUS'da var mı yok mu hala öğrenemedim biliyorsanız yardımcı olursanız sevinirim. Eğer ASUS'da MUX varsa o zaman ekran kartı Monster'a göre daha çok FPS verebilmeli teoride.

Konunuzun takipçisiyim. Benzer sorulara sahibim. Forumdaki Monster alınmaz yorumlarını görmek epey üzdü sebebini güzelce açıklayan insanlar da gördüm. Kafam bu konuda epey karıştı. Yalnız size önermek istediğin https://www.hepsiburada.com/asus-tu...r-p-HBCV00000IDWH3?url_src=and-product-detail ASUS'un bu ürünü de var. Aynı depolama aynı RAM aynı işlemci. RTX 3050 (60W+15W) ve RTX 3050 Ti (60W+15W) arasında da uçurum yok açıkçası. Ve Monster'a kıyasla daha sorunsuz bir cihaz. Üstelik benzer fiyata sahipler. Monster konusunda emin olamazsam ben kendi adıma ASUS TUF'u tercih etmeyi düşünüyorum. Monster'da bildiğim kadarıyla v17.2'de MUX yok. ASUS'da var mı yok mu hala öğrenemedim biliyorsanız yardımcı olursanız sevinirim. Eğer ASUS'da MUX varsa o zaman ekran kartı Monster'a göre daha çok FPS verebilmeli teoride.
MUX falan onları bırak Abra 17 serisi Clevo kasa. Zaten baştan kokuyor balık.

Rica etsem farkları söyler misin? V17.2 ile v18.2 arasında.
Tongfang kasa Clevo kadar şikayet almıyor ve Tongfang'te soğutma performansı güzel bana kalırsa. Birçok kez 95+ dereceleri gören Clevo kasalarla karşılaştım. Aratırsanız YouTube'da çok incelemesi yok zaten V18'in, derecelerini inceleyebilirsiniz.

Rica etsem farkları söyler misin? V17.2 ile v18.2 arasında.
V17.2 Clevo. Çok güzel sorun çıkartır. V18.2 TongFang'ın en iyi kasalarından birini kullanıyor. Sorun çıkartmıyor pek.

Geri
Yukarı