Monster Abra A5 V17.2 alınır mı?

Bütçe
19000

MrBero

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Monster Abra A5 V17.2 almak istiyorum fakat RAM'i 16 GB olarak alacağım sizce şu andaki fiyata göre alınır mı? Veya daha iyi bir öneriniz var mı maksimum bütçe 19k (hatta 18.5k da diyebiliriz)

Bütçe biraz daha artarsa:

Bence alınır. Isınma problemi olmayan laptop yok. Var olduğunu iddia edeni de çok ciddiye almam.
Fizik diye bir şey var.

Sistem gereksinimleri bir kenara dursun, sırf teknik desteği için bile tercih ederim.
Ideapad'lerin yeni versiyonlarında Stress testinde performans modunda GPU ve CPU 70 dereceyi geçmiyor. Çok fazla örnek verebilirim. Soğutması oldukça iyi olan çok sayıda laptop var, bütçe düştükçe sıcaklık da artıyor genelde fakat aralarından en iyi olanı seçmek gerek. Clevo kasalar da bu konuda çok başarısız.

Arkadaşlar yanlış anlamayın ama youtube de izlediğim bir sürü a5 inceleme videosunda bu bilgisayarı öve öve bitiremediler ve ısınma ile alakalı hiçbiri kötü konuşmadı eğer çok ısınma sorunu olsa bunu videolarında belirtmezlermiydi ?

Bütçe biraz daha artarsa:

Ideapad'lerin yeni versiyonlarında Stress testinde performans modunda GPU ve CPU 70 dereceyi geçmiyor. Çok fazla örnek verebilirim. Soğutması oldukça iyi olan çok sayıda laptop var, bütçe düştükçe sıcaklık da artıyor genelde fakat aralarından en iyi olanı seçmek gerek. Clevo kasalar da bu konuda çok başarısız.

IdeaPad kullanıp anakart arızasıdan iade aldım. Üzerine Monster cihaz satın aldım.
Isı olarak fark göremedim.
Bu sizin görüşünüz tabii ki ama her laptop fizik kuralları gereği masaüstüne göre daha çok ısınır. Dolayısıyla bileşenleri buna göre üretilir, ve hasar görmezler. 85-90 derece bence laptop için okey.

Tabi bu şahsı fikrim, muhakkak kasalar arasında fark olabilir ama abartıldığını kadar bir durum yok bence. Masaüstü gibi değil, nihayetinde hepsi kompakt ürünler.

Bu arada Monster ile full yükte 80-83 dereceyi geçmedim hiç yaz sıcağında.

IdeaPad kullanıp anakart arızasıdan iade aldım. Üzerine Monster cihaz satın aldım.
Isı olarak fark göremedim.
Bu sizin görüşünüz tabii ki ama her laptop fizik kuralları gereği masaüstüne göre daha çok ısınır. Dolayısıyla bileşenleri buna göre üretilir, ve hasar görmezler. 85-90 derece bence laptop için okey.

Tabi bu şahsı fikrim, muhakkak kasalar arasında fark olabilir ama abartıldığını kadar bir durum yok bence. Masaüstü gibi değil, nihayetinde hepsi kompakt ürünler.
Evet öyle ancak ısınma problemi dediğinizde farklı anlaşılıyor. Kendinizde 85-90 derecelerin laptoplar için normal olduğunu söylüyorsunuz ancak öte yandan buna problem diyorsunuz. Aldığınız modellere göre karşılaşacağınız sıcaklıklar muhakkak değişiklik gösterir ancak piyasada tam yükte 70-75 derecede çalışan çok sayıda Laptop var. İş yine paraya bakıyor yani anlayacağınız.

Evet öyle ancak ısınma problemi dediğinizde farklı anlaşılıyor. Kendinizde 85-90 derecelerin laptoplar için normal olduğunu söylüyorsunuz ancak öte yandan buna problem diyorsunuz. Aldığınız modellere göre karşılaşacağınız sıcaklıklar muhakkak değişiklik gösterir ancak piyasada tam yükte 70-75 derecede çalışan çok sayıda Laptop var. İş yine paraya bakıyor yani anlayacağınız.

Belki yanlış ifade ettim, benim demek istediğim 85-90 derece illa da laptop için ısınma sorununu işaret etmez. Masaüstünde 95 derece, laptoplar da 105 derece oluyor genelde kritik eşik.

Mühim olan 85 derece olunca işlemci hangi verimle çalışıyor? Ben render alıyorum ve 85 civarı da olsa işlemci çekirdek gücünden kayıp olmuyor. Bilmiyorum. Çok fazla parametre olan bir konu.

Özetle ben Monster öneririm şahsi fikir olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı