Monster Abra A5 V17.2 alınır mı?

Bütçe
17k

desibel

Centipat
Arkadaşlar merhaba.
Oyun için Gaming laptop almayı düşünüyorum, bütçem 17K civarı. Şu an F/P olarak Monster'in aşağıdaki cihazını gördüm. Ama gerek YouTube'da gerekse Google'da Monster için kötü yorumlar var (cihaz kısa süre sonra çok çabuk ısınmaya başlıyor, teknik servisi ilgisiz, kalitesi düşük, çok sıkıntı çıkarıyor vs gibi yorumlar yapılmış bolca) ama hiçbir sıkıntı yaşamadım diyenler de var. Bir de bu Monster'larda 2 tür kasa varmış, birisi Tongfang digeri clevoymus. Clevo olandan uzak dur yazmışlar. Sanırım Clevo olanlarda 2 tane yeşil çizgi oluyormuş üst kapakta. Ama almak istediğim bu model Clevo oluyor. Sizce alınır mı?

Screenshot_2022-12-07-10-02-34-591_com.android.chrome.jpg

Alınmaz buna bakabilirsiniz.
Hocam simdi dikkat ettimde aynı ozelliklere sahip hp laptopda var sizce ryzen mi intel mi? Birde hplerde ısınma sorunu var diyorlardı? Sizce sıkıntı çıkarır mı oyun oynarken? Siz hic hp laptop kullandınız mı?

HP Pavilion Gaming Dizüstü Bilgisayar, 15.6'' FHD IPS 144 Hz 7 ms, Intel Core i5-11300H, 8 GB Ram, NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti, 512 GB SSD, FreeDOS, 68N59EA, Siyah HP Pavilion Gaming Dizüstü Bilgisayar, 15.6'' FHD IPS 144 Hz 7 ms, Intel Core i5-11300H, 8 GB Ram, NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti, 512 GB SSD, FreeDOS, 68N59EA, Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Hocam simdi dikkat ettimde aynı ozelliklere sahip hp laptopda var sizce ryzen mi intel mi? Birde hplerde ısınma sorunu var diyorlardı? Sizce sıkıntı çıkarır mı oyun oynarken? Siz hic hp laptop kullandınız mı?

HP Pavilion Gaming Dizüstü Bilgisayar, 15.6'' FHD IPS 144 Hz 7 ms, Intel Core i5-11300H, 8 GB Ram, NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti, 512 GB SSD, FreeDOS, 68N59EA, Siyah HP Pavilion Gaming Dizüstü Bilgisayar, 15.6'' FHD IPS 144 Hz 7 ms, Intel Core i5-11300H, 8 GB Ram, NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti, 512 GB SSD, FreeDOS, 68N59EA, Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar
R5 5600H'lı model daha iyi olur. HP'de, Monster kadar ısınma olacağını sanmıyorum.

Buna bakabilirsin, Clevo kasa alınmaz.

Buna bakabilirsin, Clevo kasa alınmaz.

Hocam öncelikle teşekkürler, 750 TL daha koyup aynı laptopun 3050 Ti'li versiyonunu almak daha mantıklı olmaz mı? Hp Pavilion olarak.

Hocam öncelikle teşekkürler, 750 TL daha koyup aynı laptopun 3050 Ti'li versiyonunu almak daha mantıklı olmaz mı? HP Pavilion olarak.

Oyun için 3050 Ti almak daha mantıklı olur hocam. Hocam bu arada HP'nin olumsuz tarafı 8 GB RAM'in 4x2 olması. Yani 16 GB Yapmak için 4x2 RAM'i çıkarıp yerine 8x2 RAM takmak gerekiyor. Bu aynı ürün sanırım buradaki satıcıya sor kısmında insanlar RAM hakkında sorular sormuş.

Hocam öncelikle teşekkürler, 750 TL daha koyup aynı laptopun 3050 Ti'li versiyonunu almak daha mantıklı olmaz mı? HP Pavilion olarak.

Olmaz. Pavilion'un soğutması pek iyi denemez ve RAM'leri 4x2 upgrade yapacağın zaman pahalıya patlayacak. 3050 Ti olsa da 60w GPU'ya sahip Nitro'yla oyun performansı olarak farkı yok.

Son düzenleme:
Ben ne yazık ki tecrübesizliğimden ve fiyat olarak uygunluğundan Monster Clevo kasa aldım şimdi bir ton sorunla uğraşıyorum fan modunu son seviyeye alınca ısınmayı engelliyor ama Control Center uygulaması yüzünden sürekli mavi ekran alıyorum vs bir ton yazılımsal hatası var teknik destek için mesaj attım format atın düzelir vs deyip konuşmayı sonlandırıyorlar keşke almasaydım bir de 6 taksit aldım daha taksiti bitmedi servise göndereceğim şimdi mavi ekran hataları yüzünden.

Geri
Yukarı