Monster Abra A5 V17.2 düşük performans ve yüksek sıcaklık

Barış Seven

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, Monster Abra A5 v17.2 kullanıcısıyım ve aşırı fazla sıcaklık sorunum var. Google'da normal dolaşırken bile GPU 86 sabit CPU'da 90-95 arası dolaşıyor ve 8 GB RAM ekletmeme rağmen Valorant'ta 144 FPS altına düşüyorum. En düşük ayarlarda tüm sürücüler falan güncel Control Center 3.55 BIOS sürümüde 1.07.10TFB26. Sizce sorun nerede?

1656973568332.png

1656973583898.png

1656973598510.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aynı konfigürasyona sahip Monster bende var. Valorant'ta 300+ FPS alabiliyorum. Chrome'da dolaşırken vs herhangi bir sorun yok. BIOS sürümüm seninkinden eski acaba BIOS sürümünde bir sıkıntı olmuş olabilir mi? En son güncelleme ne zaman yaptın

Eki Görüntüle 1441380

Ben V17.1 kullanıyorum ve benim BIOS dürümüm TFB31. Bir arkadaş yardımcı olmuştu benim güncel sürümüm **** demezseniz sizin sürümünüze güncel diyor. Modellerde fark yok gibi. İsterseniz Monster'a mail atıp mesaj yazabilirsiniz. Ben "Rica etsem güncel bir BIOS sürümü atıp nasıl güncellenceğini kısaca anlatabilir misiniz? Teşekkürler. Cihazımın Güncel BIOS Sürümü BF31 olması lazım" şeklinde yazdıktan sonra benim modelime uygun olan sürümü gönderdiler. Bu biraz konu dışı kusura bakmayın.

Soğutması kötü bir model. En son ne zaman bakım yapıldı?

Otomatikte iken bile son hızda dönüyor zaten.
8 ay önce almıştım hiç bakım yaptırmadım daha.

hocam aynı konfigürasyona sahip monster bende var. valorantta 300+ fps alabiliyorum. Chrome'da dolaşırken vs herhangi bir sorun yok. Bios sürümüm seninkinden eski acaba bios sürümünde bi sıkıntı olmuş olabilir mi ? en son güncelleme ne zaman yaptın

Eki Görüntüle 1441380

en az 2 saattir chrome üzerinde youtube ve forumlarda dolaşıyorum sıcaklık değerlerim böyle
Eki Görüntüle 1441381
hocam şu bios sürümünü nerden indirdin 1.07.09 sürümünü baya her yerde aradım ama bulamadım bana ulaştırabilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı