Monster Abra A5 v17.2 FPS yüksek olmasına rağmen donma

emretmcnn

Decapat
Daha fazla  
Monster Abra'nın A5 v17.2 modeline ve 16 GB RAM'e sahibim fakat çoğu oyunu V-Sync'sız oynayamıyorum. V-Sync'sız oynadığım zaman oyun donuyor oynanmıyor. V-Sync açtığımda oynayabiliyorum bir tek mesela Valorant'ta en düşük ayarlarda rahatça oynuyorum fakat ayarları yükselttiğim zaman FPS yüksek olmasına rağmen çok donma yaşıyorum. Diğer oyunlarda olduğu gibi her yöntemi denedim Monster'a yazdım fakat temiz kurulum önerdiler. Yapmama rağmen aynı sorunu yaşıyorum gerçekten çok bıktırttı tavsiyesi olan varsa çok sevinirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Valorant'ta yaşadığım sorunu videoladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile işlemci kullanımına bakar mısınız? Donuyor dediğiniz ayarlarda.
Hemen sana olası bir çözüm önerisi söyleyeceğim, Monster'ın Hotkey programıydı galiba fan hızları, oyun profili vs kontrol ettiğimiz bir yazılımı vardı onu bir silip deneyebilir misiniz?

Adsız.png

Control Center 3.0'yı silip Valorant'ta tekrar ayarları yükselttim CPU kullanımı 29-40 civarı gidip geldi hep ilgilendiğin için çok teşekkür ederim.
MSI Afterburner ile işlemci kullanımına bakar mısınız? Donuyor dediğiniz ayarlarda.
Hemen sana olası bir çözüm önerisi söyleyeceğim, Monster'ın Hotkey programıydı galiba fan hızları, oyun profili vs kontrol ettiğimiz bir yazılımı vardı onu bir silip deneyebilir misiniz?
.

Sorunun düzeldi mi şimdi anlamadım? :)

Hayır düzelmedi devam ediyor sadece ilgilendiğin için teşekkür ettim 🙂
Sorunun düzeldi mi şimdi anlamadım? :)

Sorunu çözdüm yeniden yükledim bu sefer güç tasarruf moduna aldım sorunsuzca son ayarlarda donmadan oynayabiliyorum sanırım kontrol merkezi bozuk güç tasarruf modu aslında performans modu gibi bir şey.

Son düzenleme:

Sorunu çözdüm yeniden yükledim bu sefer güç tasarruf moduna aldım sorunsuzca son ayarlarda donmadan oynayabiliyorum sanırım kontrol merkezi bozuk güç tasarruf modu aslında performans modu gibi bir şey.
hocam aynı sorun bende de var, performans modu arızalı sanırım. ancak güç tasarruf modunda da fps yüksek olmuyor. sorunu çözebildiniz mi?

Allah senden razı olsun kardeşim 3050 Ti 16 RAM'li bilgisayarda aynı sorunu yaşıyordum çok canımı sıktı denedim güç tasarrufu moduna almayı şu an jilet gibi çok teşekkür ederim işin gücün rast gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı