Çözüldü Monster Abra A5 v17.3 ile harici monitörden nasıl 165Hz alınır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fiqys

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Benim bir laptopum var ve Thunderbolt destegi yokmus fakat Type-C'den DisplayPort'a goruntu aktarimi yapmam lazim. Herhangi bir bir cozum var mı bunun icin dönüştürücü gibi?

Çözüm
Evet biraz baktim, az once bir Update ıle 120'ye cikti fakat daha fazlasina cikamadim. Bayağı arastirdim fakat Intel kilitliyor gibi gorunuyor batarya tasarrufu icin.

Dediğim gibi normal şartlarda olmaması lazım, ben daha yüksek değerler almıştım. Neyse konuya dönersek mini DP kullanabilirsiniz.
Laptop modeli nedir? Görüntü çıkışı almak için illa Thunderbolt gerekli değil. DP destekli Type-C portları olabiliyor.

Daha önce benzeri bir konuyu araştırmış biri olarak söylüyorum ki maalesef imkansız. Muhtemelen monitörünüzü tam performansını kullanamadığınız için DP'den görüntü gelsin istiyorsunuz ama öyle bir dönüştürücü yok. HDMI kullanmalısınız.

Daha önce benzeri bir konuyu araştırmış biri olarak söylüyorum ki maalesef imkansız. Muhtemelen monitörünüzü tam performansını kullanamadığınız için DP'den görüntü gelsin istiyorsunuz ama öyle bir dönüştürücü yok. HDMI kullanmalısınız.
60 Hz de kaliyorum intelden gidince :) monitorun bir anlami kalmiyor normalde 165 hz

60 Hz de kalıyorum Intel'den gidince :) monitorun bir anlami kalmiyor normalde 165 Hz

Üreticilerin eşekliğini biz kullanıcılar çekiyoruz. Birisi Thunderbolt koymaz, birisi 165 Hz monitör yapar ama girişi 165 Hz desteklemez. 3 5 kuruşluk iş için girdikleri şekiller inanılmaz gerçekten... Kolaylıklar diliyorum sana dostum işin çok zor.

Monster'in Abra A5 17.3

NVIDIA Denetim Masası'na girip PhysX yapılandırması sekmesinden ekran görüntüsü çekip buraya yükler misiniz? Mini DP port ve HDMI mevcut. HDMI ve Type-C NVIDIA üstüne bağlı diye hatırlıyorum. Mini DP dahili grafik üstüne bağlı olabilir. Sizin neden illa Type-C porttan almak istediğini çözemedim HDMI varken. Monitör kaynaklı mı? O halde kalan DP portlardan birini kullanabilirsiniz. Monitör modelini de yazarsanız mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalışayım.

NVIDIA Denetim Masası'na girip PhysX yapılandırması sekmesinden ekran görüntüsü çekip buraya yükler misiniz? Mini DP port ve HDMI mevcut. HDMI ve Type-C NVIDIA üstüne bağlı diye hatırlıyorum. Mini DP dahili grafik üstüne bağlı olabilir. Sizin neden illa Type-C porttan almak istediğini çözemedim HDMI varken. Monitör kaynaklı mı? O halde kalan DP portlardan birini kullanabilirsiniz. Monitör modelini de yazarsanız mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalışayım.

1704811142378.png

Type-C'den alma istedigim gorunuse göre Type-C'den DP direkt dedicated GPU'ya gidiyor bunu isteme sebebim ise Intel monitörü 60Hz'e kilitliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı