Monster Abra A5 V17.4.4 iade edilmeli mi?

esquire28

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM : Kingston Fury Beast 16 GB 5600 MHz DDR5 CL36 2x

SSD : KINGSTON NV2 1TB 3500MB/2100MBS NVME PCIE M2 SSD

Ekran Kartı : ASUS RTX 3060 DUAL-RTX3060-O12G-V2 192 Bit GDDR6

Anakart : ASUS TUF GAMING B650M-PLUS WIFI 6400MHz(OC) DDR5

İşlemci : AMD Ryzen 5 7600X Altı Çekirdek 4.7 GHz

PSU : ASUS TUF GAMING 750W 800+ Bronze

Sıvı Soğutucu : Cooler Master MasterLiquid ML240L

Kasa : ASUS TUF GAMING GT501 RGB
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhaba, 4 Mayıs'da aldığım Monster laptopum ile sorun üstüne sorunla karşılaşıyorum.
Sistem:
  • Intel® Tiger Lake core™ i7-11800H 8C/16T; 24MB l3; 8GT/s; 2.3GHz > 4.6GHz; 45W; 10nm superfin.
  • NVIDIA RTX3060 Max-performance 6 GB GDDR6 192-BIT
  • 15, 6" FHD 1920x1080 144Hz IPS mat LED ekran.
  • 32 GB (2x16 GB) DDR4 3200MHz.
  • 1TB M.2 SSD PCI-e 4.0 X4.
  • Mobile ıntel® HM570 chipset.
Laptopu ilk aldığımda sorun yoktu, birkaç gün sonra mavi ekran vermeye başladı ve toplamda 7 defa mavi ekran verdi, çok, ısınıyordu ve de ekranda rahatsız edici derecede ışık sızmaları vardı. Sorun ekran kartındaymış. Servise götürdüm yenisini verdiler. Orijinal olarak "Windows 11 Pro" kurdum. Bilgisayarı yeniden başlat yaptığımda BIOS ekranına atıyordu ve aç kapa yapınca normal açılıyordu. Her neyse M.2 SSD'de sorun olduğunu anladım ve götürdüm, gün içerisinde tamir edip verdiler. Bugün de ekranda kırmızı ölü piksel gördüm. Yarın servise götüreceğim. Laptopu iade etme şansım var mıdır acaba? Çünkü internette okuduğum bir şeye göre: "Yeni kanuna göre, tüketici ürünü satın aldıktan sonra 6 ay dolmadan herhangi bir arızayla karşılaştığında, bedel iadesi, yenisiyle değiştirme, ücretsiz onarım veya ayıp oranında indirim seçeneklerinden dilediğini tercih edebilecektir." demekte.

Böyle bir şey var mı emin değilim. Konu açıp sormak istedim. Her hafta servise götürmekten sıkıldım gerçekten. İade etmek istiyorum mümkün müdür sizce?

Öncelikle merhaba, 4 Mayıs'da aldığım Monster laptopum ile sorun üstüne sorunla karşılaşıyorum.
Sistem:
  • Intel® Tiger Lake core™ i7-11800H 8C/16T; 24MB l3; 8GT/s; 2.3GHz > 4.6GHz; 45W; 10nm superfin.
  • NVIDIA RTX3060 Max-performance 6 GB GDDR6 192-BIT
  • 15, 6" FHD 1920x1080 144Hz IPS mat LED ekran.
  • 32 GB (2x16 GB) DDR4 3200MHz.
  • 1TB M.2 SSD PCI-e 4.0 X4.
  • Mobile ıntel® HM570 chipset.
Laptopu ilk aldığımda sorun yoktu, birkaç gün sonra mavi ekran vermeye başladı ve toplamda 7 defa mavi ekran verdi, çok, ısınıyordu ve de ekranda rahatsız edici derecede ışık sızmaları vardı. Sorun ekran kartındaymış. Servise götürdüm yenisini verdiler. Orijinal olarak "Windows 11 Pro" kurdum. Bilgisayarı yeniden başlat yaptığımda BIOS ekranına atıyordu ve aç kapa yapınca normal açılıyordu. Her neyse M.2 SSD'de sorun olduğunu anladım ve götürdüm, gün içerisinde tamir edip verdiler. Bugün de ekranda kırmızı ölü piksel gördüm. Yarın servise götüreceğim. Laptopu iade etme şansım var mıdır acaba? Çünkü internette okuduğum bir şeye göre: "Yeni kanuna göre, tüketici ürünü satın aldıktan sonra 6 ay dolmadan herhangi bir arızayla karşılaştığında, bedel iadesi, yenisiyle değiştirme, ücretsiz onarım veya ayıp oranında indirim seçeneklerinden dilediğini tercih edebilecektir." demekte.

Böyle bir şey var mı emin değilim. Konu açıp sormak istedim. Her hafta servise götürmekten sıkıldım gerçekten. İade etmek istiyorum mümkün müdür sizce?

Hocam iade edebilirsiniz. Buraya yazar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yasaya göre hakkınız var. Benim telefonun Garanti belgesinde de o yazı var mesela. Eğer iadenizi kabul etmezlerse THH'ye başvurabilirsiniz.

THH başvurursam ne kadar uğraşacağım? O konularda bilgisizim.

Başta hata yapmışsınız hocam deneyin şansınızı.
Noldu Monster'ı övenler bunada bir şey deyin hadi.

Her bilgisayarda olabilecek şeyler ama ekran kartı/ ölü piksel /ssd sorunun üst üste gelmesi benimde canıma tak ettirirdi. Arkadaşın ilk ve son deneyimi olur sanırım, iade etsin geçsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı